دینا ماشین

دستگاه اسپری پرکن

دستگاه اسپری پرکن چیست؟

دستگاه اسپری پرکن جزء ماشین آلات پرکننده مایعات می‌باشد. این ماشین، مایعات را با فشار بالای گاز در ظروف مختلف پُر می‌کند. عملکرد آن تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک است و محصول پرشده نهایی حالت افشانه یا همان اسپره دارد. ماشینی که ذرات کوچک مایع را در بطری‌های مختلف پُر می‌کند را اسپری پر کن می‌گویند.

دستگاه اسپری پرکن برای پر کردن گاز در قوطی ها استفاده میشود که شامل سه حالت پر کردن ، پرچ کردن و تزریق گاز است که در یک فیکسچر به شکل خطی قرار می گیرند. در این دستگاه ابتدا اپراتور دستگاه، قوطی خالی را در زیر بخش پرکن می گذارد و با فشار دادن پدال پروسه تزریق صورت می گیرد.

بعد از آن قوطی برای پرچ کردن به زیر هد می رود که پس از گذاشتن والو روی قوطی کار تزریق و پرچ انجام می شود. این که بدانید دستگاه پرکن چیست می تواند در انتخاب دستگاه مناسب برای تولیدی و محصولات خود به شما کمک کند.

پرکن اسپری در بسیاری از صنایع از جمله غدایی، بهداشتی و رنگ کاربرد دارد. تعداد نازل پرکن بسته به نوع دستگاه متفات است و می تواند ۳ ، ۵ و یا تعداد بیشتری را بر اساس تیراژ شامل شود. معمولا در دستگاه اسپری پرکن نحوه عملکرد پرکن به صورت پنوماتیک و توسط باد می باشد که تغذیه آن با یک کمپرسور انجام می گیرد .

چرا باید از اسپری پرکن استفاده کرد؟

دستگاه اسپری پرکن یکی از مهم ترین ابزار های موجود در عرصه لوازم بهداشتی و غذایی است که توانسته کارایی و مزیت های خاص خودش را در صنعت به رخ همگان بکشاند .

• دستگاه های اسپری پرکن میتوانند تا ۸۷ درصد در سرعت خط تولید تاثیر مستقیم داشته باشند

• پس اگر در انتخاب این دستگاه دقت کافی را به خرج ندهیم میتواند منجربه تعطیلی یک خط تولید شود

بنابراین شما میتوانید با انتخاب درست محصول (از لحاظ برند و مدل) هم از نظر مالی رشد کنین و هم سرعت خط تولید خود را نسبت به سایر شرکت ها بالا ببرید

اسپری پرکن ها دارای سه مدل دستی و نیمه اتوماتیک و اتوماتیک هستند که همه آن ها به روش ها و مکانیزم های مختلف اسپری ها را با مواد مختلف پر میکنند .

 

انواع دستگاه اسپری پرکن

 

بر اساس میزان تولید هر شرکت دستگاه اسپری پرکن در دو نوع تولید می شود:

دستگاه اسپری پرکن نیمه اتومات 

دستگاه اسپری پرکن تمام اتومات 

تفاوت این دو مدل مانند سایر دستگاه ها در وظیفه اپراتور با دستگاه مورد نظر است که در در دستگاه اسپری پرکن تمام اتومات اپراتور فقط بر عملکرد دستگاه نظارت دارد و یا نهایتا مواد اولیه را برای کار دستگاه آماده سازی میکند اما دستگاه های نیمه اتومات اسپری پرکن،فرد مورد نظر پشت دستگاه می ایستد و با فشار دادن پدال کار با دستگاه را انجام میدهد.

دستگاه اسپری پرکن تمام اتوماتیک

دستگاه اسپری پرکن اتوماتیک یکی از مهم ترین ابزار های موجود در عرصه لوازم بهداشتی و غذایی است که توانسته کارایی و مزیت های خاص خودش را در صنعت به رخ همگان بکشاند که به قابلیت های آن اشاره میکنیم.

اسپری پرکن ها دارای سه مدل دستی و نیمه اتوماتیک و اتوماتیک هستند که همه آن ها به روش ها و مکانیزم های مختلف اسپری ها را با مواد مختلف پر میکنند . از بین این سه مدل سری های دستی و نیمه اتوماتیک را به صورت تخصصی در صفحات آنها توضیح دادیم اما الان قصد داریم سری کار آمد اسپری پرکن اتوماتیک را مورد بررسی قرار بدهیم و کارایی های آن را نسبت به سایر مدل ها نشان دهیم و یک جمع بندی مناسب برای خرید شما انجام دهیم.

اسپری پرکن اتوماتیک دستگاهی است که به وسیله سیستم هوشمند با دقت و سرعت نسبتا رضایت بخش در کارگاه و کارخانه ها وجود دارد که وظیفه پر کردن اسپری هایی مانند اسپری های خوشبو کننده و تثبیت کننده مو ها و رنگ های غذایی را بر عهده دارد .

مشخصات دستگاه اسپری پرکن

 • جنس مواد اولیه استفاده شده در دستگاه اسپری پرکن از بهترین مواد موجود دربازار ایران و معروف ترین مارک مواد اولیه خارجی می باشد.
 • سیستم عملکرد دستگاه اسپری پرکن بصورت پنوماتیک (سیستم بادی) می باشد.
 • در انواع صنایع مختلف بهداشتی، غدایی، رنگ و غیره قابل استفاده می باشد.
 • برای پرکردن انواع اسپری دئودورانت، اکتیویتور چسب ،فیکساتور مو، ژل اصلاح، خوش بو کننده هوا ، براق کننده داشبورد و لاستیک ماشین وغیره میتوان به کار برد.
 • یک اپراتور بدون دانش فنی می تواند به آسانی با دستگاه پرکن اسپری کار کند.
 • سرعت پرکن ماشین اسپری پر کن  حداقل ۸۵۰ عدد در ساعت و حداکثر ۱۲۵۰ عدد در ساعت است.
 • ابعاد آن ۹۶۰ میلی متر * ۶۶۰ میلی متر * ۱۶۵۰ میلی متر می باشد.
 • حداکثر فضای مورد نیاز یک متر در یک متر بوده و فضای بسار کمی را آشغال می کند.
 •  رنگ شاسی از الکترواستاتیک به رنگ آبی و جنس بدنه آن استنسیل استیل ضد خش، و ضد جرقه برا پرکردن مواد قابل آشتغال می باشد.
 • داری استارندارد CE اروپا و استاندارد ملی ایران می باشد.
 • کاهش نیروی انسانی حداقل یک اپراتور که در مدل های مشابه موجود در بازار نیازمند سه اپراتور می باشد.
 • در اورینگ، شیرها و وسایل پنوماتیک استفاده شده تمامی استانداردهای روز دنیا رعایت شده است.
 • ماشین فوق کاملا آب بندی شده است و مانع از هدر رفتن مواد اولیه شما می شود.
 • قابلیت تنظیم ارتفاع هر سه نازل گاز زن، کریمپ و پرکن بر اساس نیاز مشتری را داراست.

نحوه عملکرد و کاربرد دستگاه اسپری پرکن

 

به دلیل گسارش استفاده استفاده از اسپری و افشانه ها شرکت ما تصمیم به تولید محصولات خود در این قالب کرد.علاوه بر خوشبو کننده ها که بیشترین استفاده را در این مورد دارند ، تولید کنندگان رنگ نیز بخشی از تولید خود را به صورت افشانه یا اسپری عرضه میکنند.پرکردن اسپری حشره کش، اسپری ضد عفونی، مواد شیمیایی، اسپری گاز و … بخش دیگری از کاربرد دستگاه اسپری پرکن است.

عملکرد این دستگاه اسپری پرکن کاملا به صورت پنوماتیک و با گاز بوده و سه نازل جدا از هم بر روی این دستگاه طراحی شده اندو هرکدام قابلیت های خود را دارند.

دستگاه اسپری پرکن نیمه اتوماتیک دارای ۳ قسمت: پرکن، پرچ کن و تزریق گاز می باشد که در یک فیکسچر به صورت خطی قرار دارد . ابتدا اپراتور قوطی خالی را در زیر قسمت پرکن قرار داده و با فشردن پدال پروسه ی تزریق انجام می گیرد سپس با قرار دادن قوطی بعد قوطی اول در زیر هد پرچ کن قرار گرفته، بعد از قرار دادن والو برروی قوطی اول پروسه ی تزریق و پرچ انجام می گیرد .

و در آخر اپراتور با قرار دادن قوطی سوم، قوطی اول در زیر نازل تزریق گاز، قوطی دوم در زیر هد پرچ کن و قوطی سوم در زیر نازل پرکن قرار می گیرد که با فشردن پدال پروسه ی کلی دستگاه صورت می گیرد.

ویژگی های دستگاه اسپری پرکن

 1. نیازمند یک کمپرسور ۵۰۰ لیتری است.
 2. داری یک صفحه محافظت جهت حفاظت در اپراتور در زمان پرکردن
 3. درصد خطای پرکردن مثبت و منفی ۵ml می باشد.
 4. به دلیل دقت در ماشین کاری و تراشکاری تمای نازل ها بدون چکه می باشد.
 5. تعمیرات و نگه داری دستگاه اسپری پرکن
 6. تمامی قطعات یدکی محصول فوق در کارخانه ماشین سازی خدری موجود می باشد.
 7. به دلیل طراحی منحصر به فرد دست رسی به کلیه بخش های آن بسیار آسان می باشد و قطعات آن به راحتی تعویض می گردد.
 8. تمامی شلنگ ها و قطعات اورینگ در بازار ایران موجود می باشد.
 9. با آموزش رایگان کارشناسان فنی ما و نصب و تحویل در محل کارخانه شما
 10. زمان تحویل طبق توافق طرفین می باشد.
 11. دارای یک سال گارنتی و ده سال خدمات پس از فروش می باشد

اسپری پرکن گاز فندک

یکی از نکاتی که باعث شده است بسیاری از شرکت های بزرگ از این سری اسپری پرکن استفاده کنند این است که دیگر نیاز به اپراتور(نیروی انسانی) نیست و ۰ تا ۱۰۰ کار بر عهده دستگاه میباشد. اما اگر از این مقایسه بگذریم که نشان دهنده برتری اسپری پرکن اتوماتیکنسبت به اسپری پرکن دستی (از لحاظ مشخصات فنی ) است. به مقایسه اسپری پرکن نیمه اتوماتیکبا اتوماتیکمیرسیم که بیشتر افراد بین خرید این دو مدل تفاوت سلیقه دارند .

اسپری پرکن دست دوم

یکی از نکاتی که باعث شده است بسیاری از شرکت های بزرگ از این سری اسپری پرکن استفاده کنند این است که دیگر نیاز به اپراتور(نیروی انسانی) نیست و ۰ تا ۱۰۰ کار بر عهده دستگاه میباشد. اما اگر از این مقایسه بگذریم که نشان دهنده برتری اسپری پرکن اتوماتیک نسبت به اسپری پرکن دستی (از لحاظ مشخصات فنی) است. به مقایسه اسپری پرکن نیمه اتوماتیک با اتوماتیک میرسیم که بیشتر افراد بین خرید این دو مدل تفاوت سلیقه دارند .

اسپری پرکن زعفران

اسپری پرکن نیمه اتوماتیک به دلیل کارایی که هم از لحاظ اقتصادی هم از لحاظ فنی دارد محبوبیت بیشتری در نظر صاحبان شرکت ها دارد اما این دلیل بر برتری آن نسبت به اسپری پرکن اتوماتیک نمیباشد چون اسپری پرکن اتوماتیک از لحاظ سرعت و دقت کیفیت بالاتری به مراتب از اسپری پرکن نیمه اتوماتیک دارد و یکی از نکات مهم دیگر این است که نیازی به اپراتور (نیروی انسانی) نیست و از این لحاظ هم به صرفه تر است.

محصولات پربازدید:

دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

دستگاه پرکن مایعات رقیق

دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات دستی

دستگاه پرکن مایعات پیستونی

دستگاه پرکن مایعات پمپی

دستگاه پرکن مایعات ثقلی

دستگاه پرکن بطری مایعات

دستگاه پرکن تیوپ

دستگاه پرکن اسپری

دستگاه قوطی پرکن مایعات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …