دینا ماشین

دستگاه پرکن اتوماتیک مایعات رقیق

دستگاه پرکن اتوماتیک مایعات رقیق

این دستگاه برای پر کردن انواع مایعات رقیق در ظرف های مختلف بکار میرود. تعریفی که برای مایعات وجود دارد که حداکثر ویسکوزیته آنها کمتر از ویسکوزیته روغن زیتون است.از این مدل برای پر کردن ظروف برای مایعات رقیق با درصد غلظت پایین مثل آب معدنی، اسید، دوغ، باتری، سید کننده ها، نوشیدنی های طعم دار، مایعات شیمیایی، غذایی و دارویی و.. استفاده میشود. دستگاه پرکن مایعات رقیق که به پرکن ثقلی معروف است از انواع دستگاه های صنایع غذایی می باشد و کارکرد آن بدون پمپ یا موتور و بر اساس نیروی جاذبه زمین (ثقل) می باشد.

دستگاه پرکن اتوماتیک مایعات رقیق

ثقلی ، سیلندر و پیستونی ، واکیوم ، پیمانه ایی ، ماشین پمپی تایمرب و پمپ پریستالتیک

استفاده از این دستگاه ها در هر مورد از موارد بسته بندی بسته به نوع مواد، ظرف، حجم تزریق و دقت نوع پر کن متفاوت بوده و برای تعیین نوع پر کن باید با کارشناس مربوط به آن مشورت کرد.

مکانیزم پر شدن در دستگاه پرکن اتوماتیک مایعات رقیق

به طور کلی سه مکانیزم پرکن پمپی ، پرکن ثقلی و پرکن سیلندر پیستونی برای تزریق مایعات با هر نوع گرانروی ای وجود دارد. هر کدام از این روش ها ممکن است برای مایعی مناسب و برای مایعی دیگر کارا نباشد. از این جهت انتخاب درست مکانیزم تزریق اهمیت ویژه ای دارد.

مکانیزم پمپی معمولا دقت چندانی ندارد و می توان برای انواع مایعات از آن استفاده کرد. اما به دلیل ماهیت کارکرد برای موادی همچون گریس سرد که چسبندگی زیادی دارند بسیار گزینه مطلوبی حساب می شود.

معمولا برای دستگاه پرکن عرقیات ، دوغ ، انواع شوینده ها و سایر مایعات از سیستم ثقل استفاده می شود.
این سیستم ارزان قیمت ترین روش تزریق است و به کمک جاذبه و وزن خود مایعات عملیات پر کردن صورت می گیرد. این روش در بیشتر مایعات رقیق استفاده می شود.

پر کن سیلندر پیستون نیز روشی دیگر است که در ماشین آلات اتوماتیک مورد استفاده قرار میگیرد و دقت بالایی دارد. به دلیل ثابت بودن حجم تعیین و تنظیم شده ،خطای مقدار تزریق مواد خیلی کم می باشد به همین علت در مایعات با غلظت زیاد از این روش استفاده می شود.
تعداد نازل در دستگاه پرکن با توجه به راندمان تعیین می گردد. دستگاه درب بند و دستگاه سیل القایی و همچنین دستگاه جت پرینتر و تونل شیرینگ بر روی دستگاه پرکن ، بسته به سفارش خریدار نصب می شود به همین علت تعیین قیمت دستگاه پرکن بسته به راندمان و نوع متعلقات ان متفاوت می باشد.

دستگاه پرکن اتوماتیک مایعات رقیق

کاربرد دستگاه پرکن مایعات رقیق ثقلی در پرکردن انواع بطری سرکه، دوغ ، آب میوه ، حلال ها ، انواع مایعات شیمیایی ، انواع شوینده ها و سایر مایعات رقیق است . این دستگاه مناسب برای پرکردن انواع مایعات رقیق است و به صورت تمام اتوماتیک می باشد. برای پر کردن انواع مایعات رقیق در بطری های شیشه ای و پت از ۱۰۰ سی سی تا ۴۰۰۰ سی سی بکار می رود. از آن می توان برای پر کردن انواع مایعات رقیق خوراکی نظیر اب معدنی  آب میوه ، آب مرکبات و همچنین آب باطری ، کود مایع ، آب ژاول ، عطر و استون استفاده نمود.

برای جلوگیری از کف کردن مایع در هنگام تزریق داخل ظرف نازل از کف ظرف شروع به پر کردن می کند و با سرعت ثابتی به سمت بالا حرکت می کند.

مکانیسم عملکردی دستگاه پرکن اتوماتیک مایعات رقیق

دراین سیستم یک مخزن روی دستگاه تعبیه شده که مواد با وزن خود به داخل نازل ها هدایت می شود در مسیر خروجی شیرقرارداده شده و توسط شیر برقی میزان حجم مواد از داخل تابلو برق PLC کنترل میشود که دقت تزریق و یکنواختی پرکردن را بسیار بالا میبرد.  به عبارت دیگر در دستگاه پرکن ثقلی مایعات رقیق، یک مخزن بر روی دستگاه تعبیه شده است. مواد تحت تاثیر نیروی وزن خود از مخزن به داخل نازل ها که در انتهای مسیر قرار دارند هدایت میشوند. از سیستم پنوماتیک جهت کنترل دکل و بازو بسته شدن نازل ها استفاده میشود. نازل ها بصورت آب بند طراحی شده و بدون چکه عمل می کنند. تعداد نازل های این دستگاه از یک تا ده نازل بنا به سفارش و در خواست مشتری با احتساب راندمان تولید ، قابل ساخت و تحویل می‌باشد.

مخزن دستگاه پرکن مایعات رقیق ثقلی دارای کنترلر سطح بوده و سیستم دکل و بازو بسته شدن نازل ها پنوماتیک می باشد.

نازلهای طراحی شده آب بند بوده و بدون چکه عمل می کند. دستگاه پرکن قابلیت پرکردن مایعات رقیق از ۱۵۰ سی سی الی ۵۰۰۰ سی سی را دارا میباشد

راندمان دستگاه پرکن ثقلی مایعات رقیق با درنظر گرفتن چگالی مواد
پرکن تک نازله تا ۳۵۰ ظرف یک لیتری در ساعت
پرکن دو نازله ۴۰۰الی ۶۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت
پرکن چهار نازله ۷۰۰ الی ۹۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت
پرکن شش نازله ۱۰۰۰  الی ۱۲۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت
پرکن هشت نازله ۱۲۰۰ الی ۱۴۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت
مشخصات فنی دستگاه پرکن مایعات رقیق ثقلی
اسکلت از جنس قوطی آهن ( ۴۰*۴۰)
روکش استیل یا PVC
مخزن ۱۵۰ لیتری استیل یا PVC دارای سه متر نوار نقاله
سیستم دکل پنوماتیک
تابلو برق از جنس پلی استر مجهز به PLC
نازلها از جنس استیل حجم ظروف از ۲۵۰ سی سی الی ۲۰۰۰ سی سی
ظرفیت حداکثر تا ۲۰۰۰ لیتر در ساعت
استفاده از PLC جهت کنترل سیستم
دارای سنسور فتوالکتریک مخصوص ظروف شفاف
تجهیزات برقی و مکانیکی و پنوماتیکی اروپایی
برق ۲۴ ولت DC
قابلیت شستشوی مخزن و نازلها
قابلیت پرکردن بطری ها تا تخلیه کامل مخزن
مخزن، نازلها، نوارنقاله و پوشش خارجی دستگاه استینلس استیل می باشند
یا PVC (با توجه به خورندگی مواد)

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …