دینا ماشین

دستگاه پرکن ادکلن و عطر، اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی

دستگاه پرکن ادکلن و عطر

عطر و ادکلن مایع­های خوش بوکننده­ای هستند که در انواع و اقسام بوهای خاص و متفاوت به بازار عرضه می­شوند اما در مرحله بعد از تولید و آماده شدن برای ریختن داخل شیشه مشکلاتی وجود دارد مثلا ممکن است که مقدار زیادی از آن هدر برود و یا سرعت پر کردن مایع خیلی کند پیش برود به همین دلیل از ماشین آلات مخصوص برای ریختن مایع داخل شیشه استفاده می شود، دستگاه پرکن ادکلن یک وسیله برای ریختن مایع داخل شیشه­ های عطر است، این وسایل در نمونه­ های دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک در بازار یافت می­شود.

دستگاه پرکن ادکلن

طرز کار دستگاه پرکن ادکلن نیمه اتومات

همانطور که از اسمش پیداست یک بخش از کار را به طور اتوماتیکی و بدون دخالت دست انسان انجام می­دهد اما یک قسمت دیگر را به طور غیر اتوماتیک و با دخالت دست انجام می­دهد به این صورت که یک اپراتور به طور تمام وقت باید مشغول به کار باشد و ظرف را در محلش جهت بسته بندی قرار دهد و یا گاهی که ابزار احتیاج به راه­اندازی دارد آنرا را راه اندازی کند، طرح نیمه اتوماتیک مناسب مشتری­هایی که محصولات متنوعی تولید می­کنند و تولیدات کوتاه و اندکی دارند است، تغییرات ریتمی کوتاه در حدود۵ دقیقه حتی کم تر، جدا کردن و برداشتن قطعاتش آسان بوده و فقط توسط یک نفر انجام می­شود.

دستگاه پرکن شیشه ادکلن

وسیله ای است که انواع شیشه های ادکلن را با سرعت و دقت بالایی پر می کند، هم در نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و هم در نوع دستی آن وجود دارد، از ویژگی­های آن قابلیت تغییر در نازل­های آن است، در هنگام خرید باید به جنس بدنه خیلی دقت شود زیرا موادی که الکل دارند ممکن است که به تجهیزات آسیب برسانند، هر قدر تعداد نازل­های دستگاه پرکن ادکلن بیشتر باشد سرعت پر کردن افزایش یافته و حجم بیشتری را پر می­کند.

دستگاه پرکن عطر

تفاوت عطر و ادکلن در غلظت آن­هاست، غلظت عطر بیشتر است، دستگاه­ پرکن عطر نیز در ۳ حالت دستی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک وجود دارند، عطر ناشی از عصاره گیاهان مختلف است ریختن آن داخل شیشه های عطر کمی سخت است خصوصا این که شیشه های عطر معمولا در سایزهای کوچک وجود دارند و ریختن مایع داخل آن ها کمی مشکل است و استفاده از ابزارهای اتوماتیک این کار را بسیار آسان کرده است.

دستگاه پرکن عطر

دستگاه پرکن عطر و ادکلن دستی

این نمونه نه چندان بزرگ بوده که همانطور که از اسمش پیداست با کمک دست کار می کند و علاوه بر پرکردن شیشه های عطر برای پر کردن مایعات دیگر مانند آبلیمو، شامپو و… مورد استفاده قرار می­گیرد، این تجهیز معمولا قابل استفاده در کارگاه­ ها و مغازه­ های کوچک هستند، عطر فروشی ها نیز گاهی از آن استفاده می­کنند، اگر دست­فروشانی را که در پیاده­روها کارشان فروختن عطر است تا حالا دیده باشید بعضی از آن ها هم یک دستگاه ادکلن پرکن دستی کوچک جهت پرکردن شیشه­های عطر دارند.

دستگاه پرکن شیشه عطر

دستگاه پرکن ادکلن در سه نوع دستی، تمام اتومات و نیمه اتومات در بازار یافت می­شود، نوع دستی که کاملا با دخالت دست کار می­کند، در نیمه اتومات که نیازمند یک اپراتور جهت راه­اندازی و گذاشتن شیشه­ها جهت بسته­ بندی بوده اما در نوع تمام اتومات همه کارها را از ریختن عطر تا مراحل بسته بندی و … به کمک ماشین انجام می­شود، دستگاه­ پرکن ادکلن و عطر دارای تعدادی نازل بوده که قابل تغییر است، نازل­ها با یکدیگر متفاوت­اند و هر چه تعداد نازل­های آن بیشتر باشد سرعت پرکردن مایع افزایش می­یابد.

دستگاه پرکن ادکلن

تاثیر تعداد نازل های دستگاه ادکلن پرکن

این ابزار می تواند تعداد نازل های متفاوتی داشته باشد که عدد آن بر اساس حجم موادی که در ساعت باید تزریق شود مشخص می شود بنابراین هرچه نازل های بیشتری استفاده شود سرعت تزریق ادکلن نیز بیشتر شده و سرعت تولید بیشتر می شود.
در مورد این نازل ها باید توجه شود که حتما در مقابل خوردگی ناشی از الکل موجود در ادکلن مقاوم باشد بنابراین انتخاب جنس مناسب بسیار تاثیر گذار است که عموما از استنلس استیل ساخته می شوند. این مورد در تمامی ماشین های ساخت ما رعایت می شود.

عملکرد و کاربرد های دستگاه پرکن ادکلن تمام اتومات

این ماشین آلات نیز مانند دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک عمل میکند. مواد توسط یک مکانیزم ایجاد خلاء با سرعت زیادی به درون ظرفی که زیر نازل قرار گرفته است تزریق می شود. در این تجهیز نازل مخصوصی برای خارج کردن کف و سرریز تعبه شده که مواد را با پمپ به توزیع کننده بر میگرداند.

این ابزار برای تزریق مواد در مقاصد زیر میتواند مورد استفاده قرار بگیرد:

 • روغن مایع، شربت، روغن زیتون، لبنیات و آبمیوه
 • نفت، بنزین، لوسیون ها و مایعات شیمیایی مشابه
 • شامپو، مواد شوینده، شربت های دارویی، الکل و ..

مکانیزم پرکن عطر و ادکلن با دستگاه پرکن ادکلن نیمه اتوماتیک

روش کار در دستگاه پرکن ادکلن به صورت زیر اجرا میشود:

 1. که ابتدا ابزار مخصوص طوق را متصل کرده و شیشه را زیر نازل تنظیم میکنیم.
 2. دکمه شروع فرایند را میفشاریم و به این صورت طوق نصب می شود
 3. سرنگی که برای پرکردن طراحی شده را متصل میکنیم
 4. تنظیمات لازم را انجام میدهیم که سوزن سرنگ دقیقا در محل مورد نظر روی شیشه قرار گیرد
 5. در پایان کار سرنگ را می فشاریم و میزان مورد نیاز از ادکلن به درون ظرف جابجا میکنیم
 6. اپراتور ظرف را به صورت دستی زیر نازل قرار می دهد و تجهیز به علت داشتن پمپ وکیوم، هوای داخل ظرف را کشیده و با فشار معمول پمپ وکیوم مواد را داخل ظرف پر می کند.

مشخصات فنی پرکن عطر و ادکلن

سرعت تزریق مواد به میزان زیادی به تعداد نازل ها و حجم ظروف بستگی دارد. به صورت عمومی میتوان اعداد زیر را برای انتقال مواد در نظر گرفت.

 • در طرح نیمه اتوماتیک ۲ نازله ۳۰۰ شیشه در ساعت
 • طرح تمام اتوماتیک ۲ نازله ۵۰۰ عدد در ساعت

قیمت خرید دستگاه ادکلن پرکن اتومات و دستی

در تعیین قیمت عوامل زیادی هستند که باعث تغییر قیمت از یک طرح به طرح دیگر می شوند. در ادامه برخی عوامل به اختصار ذکر شده است:

 • مکانیزم و سیستم عملکرد تجهیز از نظر اتومات یا دستی بودن
 • حجم مورد نیاز برای تزریق و تعداد نازل
 • تجهزات جانبی از جمله دقت سنسور ها و جنس نازل و …

به دلایل فوق اعلام قیمت برای ماشین نیاز به تعیین مشخصات مورد نیاز از سوی کاربر است. برای آگاهی از طرح مورد نیازتان می توانید با ما تماس بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …