دینا ماشین

دستگاه پرکن بطری

دستگاه پرکن بطری چیست و چه کاربردی دارد؟

بسیاری از تولید کنندگان محصولات مایع، علاقه دارند تا دستگاه پرکن بطری برای کارگاه تولیدی خود و یا کارخانه خود خریداری نمایند تا از طریق آن بتوانند محصولات خود را به بطری‌های مورد نظر خویش انتقال دهند و پس از بسته بندی، آن‌ها را به بازار عرضه نمایند.

بنابراین لازم است تا با انواع این دستگاه آشنا باشند. لازم به ذکر است که دستگاه پرکن بطری یکی از انواع دستگاه‌های پرکن مایعات به شمار می‌رود و همان‌طور که از نام آن نیز مشخص است برای این منظور طراحی و تولید شده است تا بتواند مایعاتی از قبیل دوغ، نوشابه، آب معدنی و… را به درون بطری، انتقال دهد. هم‌چنین لازم است بدانید که دستگاه پرکن بطری، خود دارای انواع مختلفی است که هر کدام ظرفیت‌های متعددی دارند. از طرف دیگر سرعت پرکردن نیز در هر یک از این دستگاه‌ها متفاوت است.

دستگاه پرکن بطری

انواع دستگاه پرکن بطری

در یک دسته بندی کلی می‌توان انواع دستگاه پرکن بطری را در سه نوع مختلف قرار داد که عبارتند از: دستگاه پرکن بطری دستی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک. در حقیقت، نامگذاری متفاوت انواع دستگاه پرکن اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی، به دلیل مکانیسم و یا نحوه عملکرد هر یک از این دستگاه‌ها است. از طرفی می‌توان گفت این نامگذاری، با توجه به دخالت و یا عدم دخالت دست در این دستگاه‌ها، انجام شده است. نکته قابل ذکر این است که چنانچه واحد تولیدی شما واحدی با ظرفیت بسیار بالا است لازم است حتما از انواع دستگاه پرکن بطری اتوماتیک استفاده نمایید. اما اگر ظرفیت کارگاه شما ظرفیت کمی است می‌توانید از انواع دستگاه پرکن بطری دستی و یا نیمه اتوماتیک استفاده کنید.

نقش نازل‌ها در سرعت دهی به دستگاه پرکن

به طور کلی می‌توان گفت یکی از مزایای اساسی که در کاربرد انواع دستگاه پرکن مورد استفاده و استناد قرار می‌گیرد و بسیار با اهمیت است، میزان سرعت دهی به کار است. آنچه در این زمینه باید مورد توجه قرار بگیرد این است که یکی از عوامل موثر بر سرعت دهی به کار پرکردن بطری در این نوع از دستگاه‌ها، نازل‌های به کار رفته در طراحی و تولید این دستگاه‌ها هستند. بنابراین عامل، هر چه تعداد نازل‌های روی دستگاه پرکن بطری، بیشتر باشند سرعت عملکرد دستگاه مورد نظر نیز بیشتر خواهد شد. این عامل موجب می‌شود تا دستگاه پرکن بطری بتواند در هر لحظه، تعداد بطری بیشتری را پر کند و از این طریق به افزایش کارایی واحد تولیدی مورد نظر کمک کند.

دستگاه پرکن بطری و درب بند بطری

بعضی از انواع دستگاه پرکن بطری، به نحوی طراحی شده‌اند که می‌توانند پس از اتمام عملیات پرکردن بطری مورد نظر، درب آن را نیز محکم نمایند. با توجه به این ویژگی، می‌توان کار پرکردن بطری و بستن درب آن را با سرعت بالایی انجام داد و از این طریق روند تولید محصول نهایی را سرعت بخشید. این عامل هم‌چنین موجب می‌شود تا کیفیت کار بسته بندی و درب بندی بطری نیز بالاتر برود. این نوع از دستگاه پرکن بطری نیز دارای انواع مختلف و ظرفیت‌های متعدد است.

دستگاه پرکن بطری

مزایای استفاده از دستگاه پرکن بطری

همان‌طور که گفته شد استفاده از دستگاه پرکن بطری، دارای مزایای بسیاری برای تولیدکنندگان مختلف است. از جمله این مزایا می‌توان به بالا بودن دقت در این دستگاه‌ها، سرعت بالای کار با استفاده از این نوع دستگاه پرکن و… اشاره کرد. در ادامه به بیان چند نمونه از این مزایا خواهیم پرداخت.

۱- بالا بودن دقت دستگاه پرکن بطری

یکی از مزایای اساسی که می‌توان برای انواع دستگاه‌های پرکن مایعات و از جمله دستگاه پرکن بطری به آن اشاره کرد این است که این دستگاه‌ها به نحوی طراحی شده‌اند که دارای میزان دقت بسیار بالایی هستند. بنابراین اگر کسب و کار تولیدی شما به صورتی است که در خط بسته بندی مواد تولید شده، توجه به حجم و یا وزن مواد پر شده، دارای اهمیت بسیاری است مانند انواع دوغ‌ها، نوشابه‌ها، نوشیدنی‌های متنوع، آب میوه‌ها و…. لازم است حتما از این دستگاه استفاده کنید و سعی کنید بدین منظور، دستگاه پرکن بطری از نوع اتوماتیک آن را به کار گیرید. چراکه تغییر حجم و یا وزن بعضی از کالاها کیفیت محصول را تحت تاثیر قرار خواهد داد و مشتری را ناراضی خواهد کرد.

۲- بالا بودن سرعت دستگاه پرکن بطری

یکی دیگر از مزایایی که می‌توان برای دستگاه پرکن بطری به آن اشاره کرد این است که این نوع از دستگاه پرکن، دارای سرعت عمل بسیار بالایی است. بنابراین از این طریق می‌تواند راندمان وکارایی واحد تولیدی شما را افزایش دهد. به ویژه این عامل زمانی بیشتر مشخص می‌شود که از دستگاه پرکن بطری از نوع خودکار و کاملا اتوماتیک استفاده شود. این دستگاه نسبت به نوع دستی آن بازدهی چند برابری خط تولید را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

۳- حفظ و رعایت اصول بهداشتی در حین کار با استفاده از دستگاه پرکن بطری

به طور کلی استفاده از دستگاه پرکن مایعات در انواع مختلف آن و به ویژه دستگاه پرکن بطری، می‌تواند سهمی موثر در افزایش رعایت نکات بهداشتی داشته باشد و از این طریق به سلامت کارکنان و سلامت و کیفیت محصول ارائه شده کمک کند. بنابراین این دستگاه به ویژه در صورتی که از نوع اتوماتیک نیز باشد نقش بسیار موثری در رعایت اصول بهداشتی برای تولید ماده مورد نظر شما خواهد داشت و مشتریان شما را نیز راضی خواهد کرد.

از آنجا که پرکردن مایعات و انتقال آن‌ها به درون بطری، در این روش از طریق دستگاه و بدون دخالت دست انجام می‌شود و عملیات پرکردن به صورت کاملا اتوماتیک اجرا می‌شود بنابراین از نظر بهداشت و حفظ نکات بهداشتی در سطحی بسیار مناسب قرار خواهد گرفت. از طرف دیگر در این شیوه به کیفیت کالای تولید شده نیز کمک بیشتری خواهد شد. هم‌چنین لازم به ذکر است که دستگاه پرکن بطری مورد نظر، اگر از نوعی باشد که درب بند بطری نیز در طراحی آن به کار رفته است رعایت موازین بهداشتی و سلامت کالای تولید شده را بیش از پیش افزایش خواهد داد.

۴- کاهش دادن هزینه‌های تولید محصولات با استفاده از دستگاه پرکن بطری

با استفاده از دستگاه پرکن بطری به ویژه دستگاه پرکن بطری و درب بند بطری، این امکان برای شما، فراهم می‌شود تا بتوانید هزینه‌های تولید خود را کاهش دهید. با به کارگیری این دستگاه شما می‌توانید اپراتورهای خود در بخش تولید را کم‌ کنید و از این طریق به کاهش هزینه‌های خود در این بخش در کارگاه تولیدی و یا کارخانه، کمک کنید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …