دینا ماشین

دستگاه پرکن بطری

دستگاه پرکن بطری: مفهوم، مکانیزم و اهمیت

دستگاه پرکن بطری مهمترین قطعه از کل خط است. این جزء تنها بخشی است که با محصول نهایی تماس مستقیم دارد و بنابراین باید از نظر بهداشت و کیفیت محصول نهایی کاملا مطمئن باشد. این بدان معنی است که این وسیله باید ویژگی های محصول را در مرحله پر کردن حفظ کند و به راحتی تمیز شود. همچنین در صورت تماس با محصولاتی که به راحتی در معرض آلودگی و فساد هستند، باید بتوان این ابزار را مجددا استریل کرد.

عملکرد دستگاه پرکن بطری

در طی مرحله پر شدن، ظروف می توانند با مایع های مختلفی پر شود. این مایعات ممکن است به صورت کف، متراکم، خامه ای، کاملا مایع و یا کمی سفت باشند. این مایعات ممکن است در انواع بسته های خاص مانند ویال، شیشه، قوطی، مخزن، سطل و کیسه تزریق گردد که امکان تزریق مواد در تمامی این ظروف با این وسیله ممکن است و نیاز است که مطابق با کاربرد نهایی تغییراتی در عملکرد آن اعمال شود.

نحوه عملکرد دستگاه پرکن بطری

انواع دستگاه پرکن بطری پت

ابزارهایی که برای این کار استفاده می شوند، اعم از رومیزی، نیمه اتوماتیک یا کاملاً خودکار، از یک پمپ یا سیلندر برای هر نازل استفاده می کنند. پمپ کمک می کند تا مواد در طول مسیر به راحتی حرکت کند و به مخزن منتقل شود. نیروی پمپ سبب میشود تا سیستم به خوبی مواد غلیظ تر و سفت را هدایت کند. نوع پمپ مورد استفاده برای هر پروژه خاص بر اساس محصولی که قرار است به ظرف منتقل شود، میزان پر شدن، وجود یا عدم وجود ذرات جامد در محلول، غلظت محصول و سایر عوامل مربوط به بسته بندی، انتخاب می شود.

مشخصات فنی دستگاه پرکن بطری

دستگاه پرکن بطری همچنین می توانند حجم مایعات را در طول پر کردن به دو روش مختلف اندازه گیری کنند. شبیه آنچه در پاراگراف قبل گفته شد، انتخاب این روش ها به نوع مایع، شکل ظرف، پمپ ها و اهداف وابسته است.

  • اندازه گیری حجم بر اساس زمان: در این روش وسیله در بازه زمانی خاصی ظرف را پر میکند. این زمان از قبل تعیین شده است. تایمرهای ساده یا PLC در تنظیم زمان های لازم به اپراتورها کمک می کند و همچنین ممکن است سرعت پمپ نیز برای پر کردن دقیق تر تنظیم شود.
  • اندازه گیری حجم بر اساس پالس: در این روش چرخش و یا سایر حرکات پمپ در هر بار پر کردن ظرف مبنای عمل قرار میگیرد. به عنوان مثال، در یک پروژه که مبنای آن میزان حرکت دنده پمپ است، هر پالس ممکن است معادل یک چهارم دور چرخ دنده باشد. این یعنی با ۱۰ پالس چرخه کامل می شود.

هر دوی این روش ها این قابلیت را دارند که حجم را به درستی اندازه گیری کنند. با این حال برای برخی از محصولات و پروژه ها ممکن است از هر دو روش استفاده شود.

بطری پرکن دستی

انواع مختلف پمپ در این دستگاه برای انجام کارآمد و دقیق پروسه پر شدن انتخاب می شوند. پمپ دنده ای که در بالا به آن اشاره شد، مایعات را از بین دندانه های چرخ دنده خود عبور میدهد و آن را به مسیری هدایت می کند که در انتهای آن مخزن انتظار مایع وجود دارد. پمپ های لوب ، پمپ های حفره ای پیشرونده و بسیاری دیگر از پمپ ها، روش های مختلفی را برای پر کردن محصول ارائه می دهند.

در این میان، برخی از پمپ ها برای برخی از پروژه ها مزایای خاصی دارند. به عنوان مثال، پمپ پریستال از غلتک برای انتقال محصول از طریق لوله استفاده می کند بدون اینکه غلتک با محصول تماس داشته باشد. این پمپ برای پروژه هایی که باید خیلی بهداشتی باشند و همچنین برای پر کردن ظرف با محصولات مختلف یا طعم دهنده های مختلف انتخاب خوبی است. هیچ قسمت از محصول با پمپ تماس پیدا نمی کند. این موضوع به ایجاد یک یک فرآیند بهداشتی کمک می کند و علاوه بر این طعم یک محصول به محصول بعدی منتقل نمی گردد.

 

شکل کلی یک دستگاه پرکن بطری

فروش دستگاه پرکن بطری پت

به طور کلی ، وسایل پرکن زمانی استفاده می شود که محصول نیاز به فشار برای انتقال به ظرف داشته باشد. محصولات غلیظی که به خوبی جریان پیدا نمی کنند و مواد دارای ذرات معلق به نیرویی بیشتر از نیروی ثقل برای حرکت کردن نیاز دارند. با این حال، کاربرد این تجهیزات منحصر به مایعات غلیظ نیست و می تواند طیف گسترده ای از مایعات را پوشش دهد.
این وسایل علاوه بر پر کردن قادر هستند حجم دقیقی از سیال را پمپ کنند. به معنای دیگر کاربرد این ابزارها فقط استفاده از نیروی پمپ برای پر کردن نیست؛ بلکه فراهم کردن ساز و کار مناسب برای پر کردن با حجمی مشخص نیز از جمله وظایف و مزایای دستگاه پرکن بطری محسوب می گردد.

 

عرضه بهترین دستگاه پرکن برای بطری پت

پرکن ها یا به طور کلی وسایل پر کننده تجهیزات مهمی در صنایع مختلف مانند صنایع آرایشی، دارویی، مواد غذایی و نوشیدنی هستند که مایعات را در انواع مختلف ظروف بسته بندی می کنند. با استفاده از این ابزار ها، مایعات را می توان به راحتی در ظروف بسته بندی کرد.

در این روش مواد به هدر نمی روند و کار پر کردن خیلی سریع انجام می شود. فقط کافی است تصور کنید که اگر این فرایند به صورت دستی در صنایع مختلف انجام می شد، چه مقدار از مواد در اثر نشت هدر میشد و چه زمان طولانی برای انجام بسته بندی لازم بود. این ها دلایلی هستند که اهمیت دستگاه پرکن بطری را در صنایع مختلف نشان می دهند.

قیمت دستگاه پرکن بطری پت اتوماتیک جدید

تجهیزات مدرن پر کننده مایعات که به اشکال پیشرفته و با ویژگی های کاربر پسند ارائه می شوند ، بهترین تجهیزات برای بسته بندی سیالات در صنایع در کمترین زمان و با نیروی کار اندک هستند. یک پرکن بطری می تواند خیلی راحت و سریع کارهای پر کردن مواد را در صنایع مختلف انجام دهد؛ بنابراین می تواند جایگزین کار تعدادی از انسانهایی شود که در غیاب این ماشین ها باید این فرایند ها را انجام می دادند. این دستگاه برای انواع مواد سیال، شربت، روغن و غیره که ویسکوزیته بالایی دارند و به همین دلیل برای پر کردن ظروف به فشار بیشتری نیاز دارند، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

 

وظایف و مزایای دستگاه پرکن بطری

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …