دینا ماشین

دستگاه پرکن دو نازله

دستگاه پرکن دو نازله چیست؟

هدف از این مقاله معرفی کامل دستگاه پرکن دو نازله می باشد، بنابراین پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات در این مورد تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. به طور کلی دستگاه پرکن به دستگاهی گفته می شود که از آن برای پر کردن مواد مختلف از مایعات گرفته تا پودر ها استفاده می شود. یکی از سبک ترین و کاربردی ترین دستگاه های پرکن، دستگاه پرکن دو نازله است.

دستگاه پرکن 2 نازله

از دستگاه پرکن دو نازله می توان در کارگاه های کوچک استفاده کرد. در واقع با پیشرفت تکنولوژی و استفاده بیشتر از ماشین آلات در صنایع مختلف، دیگر نیازی به پر کردن مواد با دست و استفاده از نیروی انسانی بسیار نیست.

از آنجا که در صنایع غذایی مهم ترین نکته ای که وجود دارد رعایت بهداشت است، استفاده از دستگاه پرکن در این صنایع کاربرد زیادی دارد، زیرا در آن دخالت دست کمتر است و اصول بهداشتی کاملا رعایت شده است. از طرفی در پر کردن به صورت دستی خطای انسانی زیادی وجود دارد و دقت زیادی در اندازه گیری وجود ندارد. این امر برای مشتری قابل تحمل نیست و ممکن است اعتماد خود را نسبت به محصولاتی که به صورت دستی بسته بندی شده اند را از دست بدهند. از دیگر مزایای دستگاه پرکن، سرعت بالا در دسته بندی است.

دستگاه پرکن دو نازله چیست؟

دستگاه پرکن 2 نازله خانگی

دسته بندی دستگاه پرکن دو نازله

انواع دستگاه پرکن دو نازله با توجه به موادی که قرار است بسته بندی شوند شامل موارد زیر است:

دستگاه پرکن دو نازله مایعات: بعضی از آنها صرفا برای پر کردن مایعات طراحی شده اند. این نوع دستگاه مایعات غلیظ همچون عسل تا مایعات رقیق همچون آبمیوه را بسته بندی می کند. اغلب دستگاه هایی پرکن مایعات به دو شکل روتاری و نیمه اتوماتیک هستند.

دستگاه پرکن دو نازله گرانول، گاز ها و انواع پودر ها. دستگاه های پرکن پودر اغلب به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک هستند.

انواع دستگاه پرکن با توجه به میزان دخالت دست و ماشینی بودن آن شامل موارد زیر است:

دستگاه پرکن دستی

دستگاه پرکن دو نازله نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن دو نازله اتوماتیک

مکانیزم پر کردن در دستگاه پرکن دو نازله اتوماتیک به سه صورت پیستونی، پمپی و ثقلی است.

دستگاه پرکن 2 نازله

ویژگی های دستگاه پرکن دو نازله اتوماتیک چیست؟

دستگاه پرکن دو نازله اتوماتیک، دستگاهی است که در آن ها دخالت نیروی انسانی به حداقل می رسد. دستگاه پرکن دو نازله اتوماتیک دارای تکنولوژی دربندی است. به این صورت که پس از اینکه پرکن قالب ها صورت گرفت، بسته بندی درب آن ها نیز به صورت اتوماتیک انجام می شود. ظرفیت و سرعت تولید در دستگاه های پرکن دو نازله اتوماتیک بالاتر از نوع نیمه اتوماتیک آن است. در حالیکه در دستگاه های پرکن نیمه اتوماتیک فرایند درب بندی محصولات با استفاده از دست انجام می شود.

دستگاه پرکن خطی دو نازله چه ویژگی هایی دارد؟

نازل های موجود در دستگاه پرکن با توجه به حجم ماده متفاوت است. دستگاه پرکن خطی دو نازله دارای دو نازل تزریق است. که یکی از نازل ها کار تغذیه و نازل دیگر دیگر کار های تکمیلی را انجام می دهد. فضایی که در دستگاه پرکن دو نازله خطی، برای پر کردن مواد نیاز است فضای به نسبت زیادی است.

دستگاه پرکن 2 نازله

دستگاه پرکن روتاری دو نازله به چه صورت عمل می کند؟

دستگاه پرکن روتاری به دو صورت نیمه اتوماتیک و اتوماتیک وجود دارد. که نوع اتوماتیک آن از نظر سرعت و وزن نسبت به نوع نیمه اتوماتیک آن برتر است. دستگاه پرکن روتاری دو نازله نسبت به دستگاه پرکن خطی دو نازله فضای خیلی کمتری را اشغال می کند و فرایند پر کردن مواد به صورت دورانی می باشد. دستگاه پرکن روتاری دو نازله دارای دستگاه اینورتر است که امکان تنظیم سرعت را برای ظرف های مختلف فراهم می کند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …