دینا ماشین

دستگاه پرکن رژ لب مایع و جامد

مزایای دستگاه پر کن رژ لب

صرف بالای لوازم آرایشی باعث شده روز به روز تجهیزات لازم برای تولید بهتر این محصولات افزایش یافته و پیشرفته تر شوند.  استفاده از دستگاه های پر کن پیشرفته باعث سهولت  کار و افزایش سرعت تولید شده است.
همچنین این تجهیزات باعث افزایش کیفیت و بسته بندی بهینه  محصول شده است که در نهایت محصول تولید شده مانند انواع رژ لب ها در بازار های هدف توجه اکثر افراد را به خود جلب می نماید.
مایع رژ لب در دستگاه پرکن رژ لب برای به جریان افتادن نیاز به حرارت دارد. بعد از ریختن ماده در ظرف مناسب، مایع باید سفت شود و برای سرعت بخشیدن به این کار می توان دستگاه را به تونل خنک کننده مجهز کرد.
در این دستگاه می توان دما و زمان را تنظیم نمود. کارکرد ساده دستگاه باعث شده استفاده از ان به راحتی برای افراد امکان پذیر باشد و اپراتور نیاز به آموزش های خاص برای کار کردن با آن نخواهد داشت.
دقت بالای دستگاه پر کن رژ لب پاسخگوی حساسیت بالای این محصول است چرا که به طور کلی کیفیت و بهداشتی بودن لوازم آرایشی از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است.
استفاده از از مکانیسم سیلندر و پیستون برای این دستگاه باعث حرکت راحت مایع در پرکن شده است که متناسب با غلظت مایع رژ لب است. حجم مایعی که در داخل هر ظرف پر می شود با دقت میلی متری قابل تنظیم است و این گونه تمامی محصولات با حجم یکسان و مشخصی تولید می شود.
سیستم دربند در بعضی از دستگاه های پر کن رژ لب باعث کاربردی تر شدن آن و بالارفتن حجم تولید در زمانی مشخص شده است.
این دستگاه ها به دو شکل نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک هستند که تولید کننده می تواند با توجه به حجم تولید و میزان هزینه ای که دارد نمونه مناسب را خریداری نماید. همچنین آن ها را به دو صورت روتاری و خطی می توان تهیه کرد
مواد اولیه تولید رژ لب
همان طور که گفتیم تولید لوازم آرایشی از جمله رژ لب نیاز به تجهیزات مخصوص مانند دستگاه پر کن لوازم آرایشی و یا همان دستگاه پر کن رژلب دارد. این دستگا ها باعث ارائه محصولی در بسته بندی مناسب و کاملا بهداشتی خواهد شد. در واقع عدم وجود دستگاه پر کن امکان تولید لوازم آرایشی را غیر ممکن خواهد ساخت. تولید کننده گان این محصولات قبل از هر چیز برای راه اندازی خط تولید باید به فکر تهیه تجهیزات مناسب از قبیل دستگاه پر کن باشند.

 

بسته بندی محصول به ویژه در لوازم آرایشی اهمیت زیادی دارد. اگر این کار به درستی صورت نگیرد، ممکن است موجب از دست دادن مشتریان شود. در کنار وجود دستگاه و تجهیزات مناسب برای تولید رژ لب نیاز به مواد اولیه این محصول است، برای آشنایی با تولید رژ لب باید بدانید که این ماده آرایشی از ترکیب رنگدانه در مخلوط روغن و واکس به دست می آید.

 

رنگدانه ها و مواد اولیه ای که برای ساخت رژ لب به کار می روند باید از نظر بهداشتی تأیید شده باشند. همچنین ترکیباتی مانند میکا و سیلیکا برای براق شدن رژ لب کاربرد دارند. علاوه بر این مواد، ویتامین E، روغن آفتابگردان، روغن جوجوبا و بابونه نیز با اهداف خاص به مواد رژ لب اضافه می شوند. به طور کلی تمامی مواد مورد استفاده در رژ لب باید تاییدیه بهداشتی داشته باشند تا مشکلی برای مصرف کننده به وجود نیاورند. آن چه باعث ماندگاری تولید کننده در بازار های هدف می شود کیفیت محصولات است.

 

ساختار مواد اولیه تولید رژ لب
روغن مورد استفاده برای تولید رژ لب معمولا کرچک، نباتی و یا روغن های معدنی است. واکس مفید برای تولید این محصول شامل موم زنبور عسل و دیگر مواد مجاز می شود. حالت پذیری موم باعث شده در تولید رژ لب از آن استفاده شود.

 

در واقع موم استفاده شده در رژ لب باعث انعطاف آن می شود و کیفیت بالای این موم تضمین کننده کیفیت محصول خواهد بود. به همین دلیل موم مورد استفاده تاثیر مستقیم بر قیمت رژلب دارد، با افزایش کیفیت موم قیمت رژلب و کیفیت نهایی رژ لب بالاتر می رود.

 

واکس ها به شکل پودر، پولک و تکه های جامد نیز قابل استفاده هستند. در برخی فرمولاسیون های تولید رژ لب ترکیبات سیلیکون نیز به کار می رود. علاوه بر موادی که گفته شد، از نرم کننده، پخش کننده رنگدانه، نگهدارنده و عطر برای جذابیت و بهتر شدن کیفیت رژ لب استفاده می شود.

 

مرطوب کننده ها و روغن های مورد استفاده در رژ لب باعث جذب ویتامین ها در پوست می شود. این مواد منانع از تغییر رنگ رژ لب شده و زیبایی آن را نیز تضمین خواهد کرد. این روغن ها و مرطوب کننده های با کیفیت از آسیب رساندن به لب ها جلوگیری می کنند.

 

یک رژ لب با کیفیت عالی از روغن با کیفیت به مقدار مناسب برخوردار است و این گونه در برابر آب مقاومت کرده و به راحتی با آب پاک نمی شود. وقتی رژ لب مات و خشک است، یعنی موم و روغن کمتری در آن به کار رفته است.

 

این رژها به طور معمول کمرنگ هستند و درخشش کمی دارند. برای تولید رژ لب مایع و جامد از مواد مشابه استفاده می شود. نکته قابل توجه این است که برای تولید هر نوع رژ لب چه مایع و چه جامد با هر مواد اولیه که داشته باشد استفاده از دستگاه پر کن رژ لب لازم و ضروری است.

رنگ رژ لب
رنگ رژ لب اهمیت بسزایی دارد زیرا مصرف کننده به این رنگ توجه ویژه ای دارد. وجود تنوع رنگ در محصولات تولید شده باعث گسترده شدن بازار هدف می شود. به وفورد دیده شده است که رنگ رژ لب برای برخی مصرف کننده ها مهم تر از برند آن است.

 

رنگدانه هایی که در تهیه این ماده آرایشی استفاده می شوند رنگ رژ لب را مشخص می کنند. برای ایجاد رنگ در رژ لب از مواد صنعتی و طبیعی استفاده می شود که هر دو این مواد باید بی ضرر و استاندارد باشد. وجود مواد طبیعی برای ایجاد رنگ رژ لب خواسته بسیاری از مصرف کننده گان است. برای ثابت ماندن رنگ رژ در مراحل تولید از دستگاه های مخصوص بهره برده می شود. در این مرحله، روی رنگ آزمایش هایی انجام می شود که مشخص شود رنگ رژ طی فرآیند با رنگ اولیه آن فرقی نداشته باشد.

 

روش تولید رژ لب

استفاده از دستگاه پر کن رژ لب در مرحله آخر و بعد از اتمام فرایند تولید مورد توجه قرار می گیرد. در فرایند تولید رژ لب مراحل متعددی طی می شود که می توان به صورت زیر دسته بندی کرد.

 

ابتدا روغن در دمای ۸۰ تا ۸۵ درجه سانتی گراد باید گرم شود.
بعد از گرم شدن روغن واکس های جامد در یک مخزن همزن دار ذوب می شوند.
برای این که واکس ها زودتر ذوب شوند، روی آن ها روغن می ریزند.
در این مرحله واکس به روغن اضافه می شود. اضافه شدن واکس به روغن باید به درستی انجام شود در واقع در این مرحله واکس و روغن با استفاده از همزن های مخصوص به خوبی ترکیب می شوند.
در این مرحله نوبت به تولید  خمیر رنگدانه می رسد. خمیر رنگدانه ها از مخلوط رنگدانه پودری با بخشی از روغن و با استفاده از تریپل رول میل، آسیاب مهره ای یا آسیاب های مشابه به دست می آید.
برای این کار از رنگدانه های میکرونیزه استفاده می شود. این نوع رنگدانه ها به آسیاب کردن نیازی ندارند. ولی برای شکستن گلوله ها درجاتی از نیروهای برشی لازم است.رنگدانه های مایع با وجود قیمت بالایی که دارند به طور وسیع مورد استفاده قرار می گیرند.

 

رنگ دانه ها را بدون نیاز به فرایند خاصی به ترکیب روغن و واکس اضافه می کنند. اهمیت روش ترکیب این مواد با هم بسیار بالا است زیرا باید در نهایت ماده ای همگن و یکدست حاصل شود. لذا برای این کار از همزن های مناسب استفاده می شود.
پیش از این که به این مخلوط عطر، مواد نگهدارنده یا سایر مواد اضافه شود، باید کمی سرد شده باشد. پیش از این که محصول نهایی قالب گیری و جامد شود، باید آن را در دمای پایین نگه داشت.
بعد از تهیه مواد رژ لب نوبت به ریختن مواد داخل ظرف آن با استفاده از دستگاه پر کن رژلب می رسد و در نهایت نیز  نوبت به بستن درب و بسته بندی نهایی خواهد رسید. تجهیز بعضی از دستگاه های پر کن به درب بند کار را راحت تر کرده است.
مشکلاتی که در تولید رژ لب وجود دارد :
تولید رژ لب در صورت وجود دستگاه های بهینه از قبیل دستگاه پر کن و آشنایی با فرایند تولید و رعایت اصول بهداشتی در تهیه مواد اولیه و نحوه تولید می تواند به راحتی و بدون بروز مشکل انجام شود. اما فرایند تولید حساسیت های خاص خود را دارد که می تواند کمی سخت به نظر برسد.

 

باید گفت با استفاده از روشی صحیح در فرایند تولید می توان بر مشکلات احتمالی فائق آمد از قبیل این مشکلات شامل موارد زیر است.

 

زمان طولانی لازم است تا واکس ذوب شود. برای حل این موضوع پیش از این که برای ذوب کردن واکس اقدام شود، بهتر است تکه های بزرگ خرد شوند.
دست یافتن به یک خمیر یک دست و مخلوط کردن مواد اولیه کاری زمان گیر و مشکل است و    برای حل این مشکل بهتر است از همزن های با کیفیت استفاده شود.
به طور کلی به دلیل زمان بر بودن فرایند تولید استفاده از دستگا های پر کن رژ لب تمام اتوماتیک و مجهز به دربند پیشنهاد می شود. این گونه زمان تلف شده در فرایند تولید با سرعت بالای مرحله بسته بندی قابل جبران است.

لیست قیمت فروش دستگاه پرکن رژلب در کشور
لیست قیمت فروش دستگاه پرکن رژلب در کشور را می توانید با مراجعه به بازارهای خرید و فروش انواع دستگاه های لوازم آرایشی به دست آورید. قیمت ها بر اساس فاکتور های گوناگونی تعیین می شوند که می توان به کیفیت جنس بدنه دستگاه، نوع کارایی، تعداد نازل ها، گارانتی و همچنین شرکت تولید کننده اشاره کرد.

خرید دستگاه پرکن رژلب به صورت عمده نیز روی قیمت تاثیر گذار است. از جانب دیگر موضوع دیگری که باعث کاهش و یا گرانی دستگاه های این چنینی می شود، خارجی و یا داخلی بودن آن است. دستگاه هایی که در داخل کشورمان تولید می گردد، قیمت های شان بسیار پایین تر از نوع خارجی است.

این مسئله البته بر می گردد به این که نرخ ارز در نوسان قرار دارد. امروزه بیشتر شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی-بهداشتی، از ماشین آلاتی استفاده می نمایند که در ایران تولید شده باشند. این گونه هم به تولید داخلی کمکی شده است و هم این که قیمت ها کاهش پیدا می نمایند.

با همه این ها بهتر این می باشد که برای تهیه قیمت دستگاه پرکن صنعتی به ویژه نوع رژلب، به مراکز گوناگون سر بزنید. در این مراکز قیمت پرکن مواد غلیظ را تهیه خواهید کرد.

فروش عمده دستگاه پرکن رژ لب مایع در ایران
فروش عمده دستگاه پرکن رژلب مایع در ایران را کارخانه ها و شرکت های بازرگانی ای انجام می دهند که در کار واردات این محصول از خارج کشور می باشند. هر کدام از این شرکت ها به قیمت های متفاوتی دستگاه های خود را عرضه می دارند. باید گفت که کیفیت ها نیز در این زمینه متفاوت می باشد.

برای تهیه دستگاه پرکن مایعات دستی و اتومات، به صورت کلی می توانید به نمایندگی شرکت های تولیدی و وارداتی هم سر بزنید. از این نمایندگی ها قادر خواهید بود که قیمت دستگاه پرکن روتاری تک نازله و چند نازله را جویا شده و در صورت نیاز بهترین آن را به صورت عمده خریداری کنید. دستگاه پرکن مایعات دست دوم نیز در بازار ارائه می گردد.

در کنار این مسائل، ساخت دستگاه پرکن دستی مایعات و همچنین اتوماتیک، از جانب شرکت های مختلفی انجام می شود. این شرکت ها محصولات خود را به صورت کلی در دسترس مشتریان شان قرار می دهند. پس خریداران عمده می توانند به دفاتر فروش این کارخانه ها هم سر بزنند و دستگاه پرکن مایعات برای رژ لب را سفارش دهند.

محصولات پربازدید:

دستگاه پرکن مایعات
دستگاه پرکن مایعات غلیظ
دستگاه پرکن مایعات رقیق
دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک
دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک
دستگاه پرکن مایعات دستی
دستگاه پرکن مایعات پیستونی
دستگاه پرکن مایعات پمپی
دستگاه پرکن مایعات ثقلی
دستگاه پرکن بطری مایعات
دستگاه پرکن تیوپ
دستگاه پرکن اسپری
دستگاه قوطی پرکن مایعات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …