دینا ماشین

دستگاه پرکن ریمل

اهمیت دستگاه پر کن ریمل چیست؟

این دستگاه پر کن در صنایع بسته بندی از اهمیت بسزایی برخوردار است. که می توان اهمیت دستگاه را با ذکر موارد زیر به اثبات رساند.

 

انجام عملیات پر کردن در آن با حفظ استانداردهای بهداشتی بالا انجام می شود. داشتن اطمینان از بهداشتی بودن فرآیند پر کردن ظروف بسیار مهم است، به دلیل این که هر گونه تماس با آلاینده ها موجب از بین بردن
محصول خواهد شد. استفاده از دستگاه پر کن امکان تماس با آلاینده ها را کاهش می دهد.
مکانیزم این دستگاه پر کن با توجه به غلظت مایع ریمل که دارای ویسکوزیته بالا است، طوری است که مواد برای جاری شدن و پر شدن در ظرف به فشار نیاز دارند و این دستگاه این شرایط را برای پر کردن بهینه محصول ایجاد خواهد کرد.
این دستگاه های پرکن به دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک هستند که کاربرد های خاص خود را دارند. پر کردن این مایع به صورت دستی کار بسیار  مشکلی است و می توان گفت در تولید انبوه غیر ممکن است و در نهایت هزینه تولید از درآمد آن بیشتر خواهد شد و محصولی بی کیفیت و غیر بهداشتی ارائه می شود.
این دستگاه ها ساختار ساده ای دارند و از دقت بالایی برای پر کردن برخوردارند. کار کردن با آن ها آسان است و اپراتور با یکبار آموزش می تواند از آن استفاده نماید. همچنین  برای ساختن دستگاه از جنس استیل استفاده می شود که کیفیت بالایی دارد.
حجم و سرعت پر کردن در دستگاه پرکن لوازم آرایش قابل تنظیم است. و این امر در کاهش هزینه موثر است چرا که  به دلیل گران بودن مواد اولیه تولید این محصول، دستگاه در زمان کار هیچ نوع ریزش نباید داشته باشد و از این نظر کار با دستگاه برای تولیدکننده بسیار مفید و به صرفه است.
با استفاده از این دستگاه ظروف ریمل همه به یک اندازه پر می شود. همچنین وجود نازل های متعدد روی دستگاه می تواند حجم و تعداد تولید را تعیین نماید که به صورت دلخواه قابل تغییر است.
د

 

مکانیزم دستگاه پرکن ریمل :

ریمل از جمله مایعاتی است که ویسکوزیته بالایی دارند، در برابر جاری شدن مقاومت می کنند. پر کردن این مایع غلیظ نیاز به مهارت خاصی دارد. به دلیل این که تنظیمات اشتباه یا حتی طراحی اشتباه در مکانیسم پر کردن موجب خطاهای غیر قابل بازگشتی می شود. بهترین مکانیسم برای مایع ریمل با این ویژگی  در پرکن سیلندر پیستونی است. استفاده از این مکانیسم این است که به دلیل  ثابت بودن حجم تعیین و تنظیم شده منجر به کاهش قابل توجهی در  خطای مقدار تزریق مواد می شود.

 

این مکانیسم از یک لوله دقیق بیرونی که به آن سیلندر گفته می شود، یک شافت داخلی و یک پولکی دقیق و ضخیم در درون سیلندر که روی آن از دو پکینگ برای آب بندی کردن خود به دور سیلندر به کار رفته تشکیل می شود. از جک هیدرولیک یا پنوماتیک برای محرک سیلندر پیستون ها نیز می توان  استفاده می شود. انتخاب محرک به قطر سیلندر پیستون و فشاری که برای تزریق لازم است وابسته است.

 

دستگاه پرکن ریمل اتوماتیک
در دستگاه پرکن اتوماتیک یک نوار نقاله وجود دارد که ظروف را به زیر نازل می برد. نازل ها به داخل ظرف وارد می شوند و آن را از مایع پر می کنند. پر کردن از کف به بالا انجام می شود. سپس نازل ها از دهانه ظرف خارج می شوند و برای انجام مراحل بعدی هدایت می شوند. تعداد نازل ها می تواند از یک تا شانزده عدد متغیر باشد.

 

به دلیل غلیظ بودن مایع ریمل از مکانیسم سیلندر پیستونی برای پر کردن آن در داخل ظروف استفاده می شود. تفاوت این دستگاه با دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک در این است که سیستم داخل و خارج کردن ظرف در آن به شکل اتوماتیک انجام می شود. اما در دستگاه نیمه اتوماتیک این کار با دخالت اپراتور انجام می شود. نازل ها دارای چکه گیر هستند. نوار نقاله از جنس استیل و در مقابل خوردگی مقاوم است. برای کنترل سرعت نوار نقاله دستگاه دارای اینورتر است.

 

 

دستگاه پرکن ریمل نیمه اتوماتیک
دستگاه پرکن ریمل نیمه اتوماتیک برای تولیدکنندگانی مناسب است که راندمان کار پایین است. به دلیل غلظت مایع ریمل مکانیسم به کار رفته در این دستگاه نیز سیلندر پیستونی است. قیمت این دستگاه از تمام اتوماتیک ارزان تر است. و می تواند برای افرادی که هزینه کمتری در اختیار دارند مناسب باشد. برای کار کردن با آن اپراتور باید دخالت بیشتری در روند کار داشته باشد و به همین دلیل سرعت کار با آن کمتر است.

 

در این دستگاه فقط عمل پر کردن توسط آن صورت می گیرد و حمل و نقل و گذاشتن و برداشتن ظرف ها توسط اپراتور انجام می شود.نوع نازل در دستگاه پرکن لوازم آرایش متناسب با دهانه ظرف و نوع و غلظت مایع طراحی می شود. تعداد نازل ها در دستگاه نیمه اتوماتیک نیز بسته به سفارش تولیدکننده قابل تغییر است. مکانیسم دستگاه ساده و دقیق است و کار کردن با آن راحت است و به تخصص خاصی نیاز ندارد.

 

اندازه دستگاه ها مطابق با اندازه ظرف ریمل است. ظرف ریمل که به آن پوکه ریمل هم گفته می شود برای استفاده از این مایع تعبیه شده است و به شکلی است که مصرف کننده به راحتی بتواند با آن کار کند. یکی از مهم ترین اجزای پوکه ریمل فرچه آن است که بعد از پر شدن باید روی ظرف پلمپ شود تا اصول بهداشتی به صورت کامل رعایت شود.

 

ظرف یا پوکه ریمل

ظرفی که مایع ریمل داخل آن پر می شود و در دستگاه پر کن ریمل قرار می گیرد، دارای تنوع زیادی است. فرچه های ریمل نیز در شکل های متفاوتی تولید می شوند. در ساخت ظرف ریمل علاوه بر اختلاف در شکل ظاهری معمول که با دیگر لوازم آرایشی و بهداشتی دارد، در نوع ساختار آن نیز تفاوت هایی دیده می شود که تولیدکنندگان مواد آرایشی در زمان تهیه ظرف به آن توجه می کنند و هر برندی ظرف مختص به خود را در نظر می گیرد.

تنوع فرچه ریمل :

فرچه پرپشت که از آن برای پرپشت کردن مژه ها استفاده می شود و هر چه موهای فرچه سفت تر باشد، حجم دادن بهتر انجام می شود.
فرچه نازک که برای بلندتر کردن مژه ها کاربرد دارد.
فرچه حبابی که سه بخش برجسته دارد که برای تمرکز روی سه بخش مژه استفاده می شود.
فرچه منحنی که شکل آن شبیه قالب مژه است، برای یکنواختی ریمل روی مژه ها استفاده می شود.
فرچه S شکل که ویژگی مهم آن این است که از جمع شدن ریمل روی مژه ها جلوگیری می کند، با آن می توان لایه ضخیمی از ریمل را روی مژه ها زد. این مدل با فرچه پرپشت کننده تفاوت دارد.
فرچه هرمی شکل که برای مرتب کردن مژه ها به کار می رود و از نوک فرچه برای این کار بهره می برند.
فرچه توپی شکل که استفاده کمتری از بقیه دارد. با این فرچه می توان گوشه های چشم را ریمل زد که امکان ریمل زدن این قسمت ها با هر فرچه ای فراهم نیست.
فرچه ساعت شنی که با آن می توان ریمل را به طور یکنواخت روی مژه ها زد.

محصولات پربازدید:

دستگاه پرکن مایعات
دستگاه پرکن مایعات غلیظ
دستگاه پرکن مایعات رقیق
دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک
دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک
دستگاه پرکن مایعات دستی
دستگاه پرکن مایعات پیستونی
دستگاه پرکن مایعات پمپی
دستگاه پرکن مایعات ثقلی
دستگاه پرکن بطری مایعات
دستگاه پرکن تیوپ
دستگاه پرکن اسپری
دستگاه قوطی پرکن مایعات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …