دینا ماشین

دستگاه پرکن سس

دستگاه پرکن سس

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ظهور ماشین‌آلات مدرن و اتوماتیک، رشد چشم‌گیری در صنایع مواد غذایی مشاهده گردیده است. این تجهیزات توانسته‌اند حجم قابل توجهی از امورات مرتبط با تولید را مکانیزه نموده و از سیطره انسانی خارج نماید. دستگاه پرکن سس جز ماشین‌آلات مدرنی است که با هدف تهسیل در روند تولید انواع سس، در بسته‌بندی‌های متفاوتی چون ساشه، ظروف شیشه‌ای، ظروف پلاستیکی و فلزی، به صورت مکانیزه عمل نموده و تحت برندهای متفاوتی روانه بازار گردیده است. این دستگاه برای تولید کنندگان مواد غذایی بسیار جذابیت داشته و طیف وسیعی از سفارشات را معطوف خود ساخته است.

دستگاه پرکن سس

با قرارگیری این دستگاه در خط تولید سس، فرآیند تولید کاملاً مکانیزه و بدون دخالت دست‌ها صورت می‌پذیرد و مواد در حجم و میزانی مشخص و از پیش تعیین شده، وارد ظروف مربوطه می‌گردند. کاربری فوق‌العاده این دستگاه در افزایش راندمان کاری و بهبود پروسه تولید و فرآیند بسته‌بندی سس بسیار حائز اهمیت بوده و نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. هر مدل از این تجهیز به لحاظ ساختاری و عملکرد، ویژگی‌های منحصر به فردی داشته و برای کاربری خاصی تنظیم گردیده است.

مکانیزم عملکرد دستگاه پرکن سس

انواع سس‌ها به سبب گرانروی بالا، در دسته مایعات غلیظ طبقه‌بندی می‌شوند که برای تزریق آن‌ها به درون بسته‌بندی‌های تعیین شده، از دستگاه پرکننده سس با فشار تزریق بالا بهره گرفته می‌شود. عمدتاً این دستگاه‌ها با دو مکانیزم اصلی پمپی و پیستونی و به صورت اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک، عملیات تزریق را میسر می‌سازند. در مکانیزم تزریق پیستونی، دقت کار بسیار بالا و خطای آن نزدیک به صفر است اما در مکانیزم پمپی، دقت کار به نسبت پایین‌تر بوده و ابعاد دستگاه کوچکتر است.

دستگاه پرکن سس

دستگاه پرکن سس ساشه

ساشه نوعی بسته‌بندی مواد غذایی است که به صورت تک‌نفره عرضه می‌گردد. جنس به کار رفته در ساشه‌ها، از فیلم‌های دولایه و یا سه‌لایه پلی‌اتیلنی، متالایز و پلی‌استر است که الزاماً می‌بایست دارای گرید غذایی باشند. برای این نوع بسته‌بندی، از دستگاه پرکن سس ساشه استفاده می‌شود. وزن سس در هر ساشه از ۱۰ تا ۳۰ گرم متغیر است که حسب نیاز، قابلیت تنظیم دارد. نوع دستگاه فیلر (پرکننده)، ارتباط مستقیمی با حجم تولیدات دارد.

دستگاه پرکن سس تک نفره

دستگاه پرکن سس تک نفره (ساشه‌)، باید از فشار و قدرت کافی برای تزریق برخوردار باشد. این دستگاه بر اساس تعداد نازل، تعداد دوخت ساشه، ظرفیت و سرعت تزریق، دارای انواع مختلفی است و می‌تواند بسته‌بندی را در سه حالت: ساشه مدادی، ساشه سه طرف دوخت و ساشه چهار طرف دوخت، انجام دهد.

دستگاه پرکن سس مایونز

سس مایونز به نسبت سایر سس‌ها دارای گرانروی بالاتری است بنابراین پیشنهاد می‌شود تا دستگاه پرکن سس مایونز با مکانیزم پیستونی را مورد بررسی قرار دهید. با کمک این دستگاه بدون دخالت دست‌ها و به صورت استریل و پاکیزه، فرآیند تزریق صورت می‌پذیرد. این دستگاه قابلیت پرکردن سس مایونز در انواع ظروف را دارا بوده و در دو نوع اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک عرضه می‌گردد.

دستگاه پرکن سس مایونر و کچاب

دستگاه پرکن سس کچاپ

از دستگاه پرکن سس کچاپ برای تزریق سس کچاپ در انواع ظروف شیشه‌ای، فلزی و پلاستیکی استفاده می‌شود. پس از آماده سازی این محصول، مواد وارد مخزن استیل این دستگاه گردیده و از طریق نازل‌ها وارد بسته‌بندی‌های تعیین شده می‌شوند. از جمله نکاتی که در خرید این دستگاه و سایر ماشین‎آلات پرکننده باید مد نظر داشت، برند سازنده، درصد خطای دستگاه، مکانیزم عملکرد (پمپی یا پیستونی)، جنس و ظرفیت مخزن ذخیره مواد غذایی، تعداد نازل، سرعت تزریق، میزان مصرف برق و بازده مفید آن است. ماشین‌آلات پرکننده سس همانند هر تجهیز دیگری که در خط تولید مواد غذایی قرار می‌گیرد، نیازمند بازبینی و تعمیرات دوره‌ای است تا از نظر فنی و همچنین عدم آلودگی زیست، اطمینان‌بخش باشد.

دستگاه پرکن سس کچاب

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …