دینا ماشین

دستگاه پرکن شیر

دستگاه پرکن شیر

شیر از جمله لبنیاتی است که در تهیه و بسته بندی آن باید اصول بهداشتی به طور کامل رعایت شود. دستگاه پرکن شیر دستگاهی است که این شرایط را ایجاد می کند، زیرا در آن دخالت دست به حداقل می رسد و شیر سالمی را در اختیار مشتریان قرار می دهد. بنابراین شرکت های تولید و بسته بندی شیر از دستگاه پرکن شیر استفاده می کنند که علیرغم بهداشت، سرعت تولید آن ها نیز افزایش پیدا می کند. برای آگاهی بیشتر از این محصول، توصیه می شود این مقاله را تا انتهای آن دنبال کنید.

این دستگاه پرکاربرد برای پرکردن و بسته بندی شیر تهیه شده و بسته بندی به چند صورت اعم از پاکتی، کیسه ای، بطری، پلاستیک و غیره انجام می شود. این دستگاه می تواند به صورت نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک باشد که در نوع تمام اتوماتیک آن اغلب کارها به صورت ماشینی است و دخالت دست در آن بسیار کم می باشد. اما در نوع نیمه اتوماتیک آن بعضی کارها با دست انجام می شود. این دستگاه ها اغلب به صورت اتوماتیک هستند و قابل تنظیم می باشد.

دستگاه پرکن شیر

مشخصات دستگاه پرکن شیر چیست؟

دستگاه پرکن شیر دارای سیستم عملکرد پنوماتیک و الکترومکانیک است. جنس بدنه ای این دستگاه معمولا استیل است و پایه های آن از جنس آهن می باشند. این دستگاه به دو صورت خطی و روتاری در بازار موجود است که نوع خطی آن برای استفاده در کارگاه های کوچکتر بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. نازل های این دستگاه با توجه به حجم مواد و نیاز مشتری متفاوت است.

انواع دستگاه های پرکن مایعات کدامند؟

به طور کلی دستگاه پرکن مایعات به دو دسته ی دستگاه پرکن مایعات رقیق و دستگاه پرکن مایعات غلیظ تقسیم می شود و مکانیزم های پر کردن شامل مکانیزم ثقلی، پیستونی و پمپی می باشد.

در پر کردن مایعات رقیق از مکانیزم ثقلی استفاده می شود. در مکانیزم ثقلی از نیروی جاذبه استفاده می شود و مایع بسیار رقیق از مخزن مورد نظر به سمت پایین و با سیستم ثقل سرازیر خواهد شد. اما در پرکردن مایعات غلیظ از دستگاه پرکن مایعات غلیظ استفاده می شود. شیر و سایر لبنیات از جمله مایعات غلیظ می باشند.

دستگاه پرکن شیر شیشه

دستگاه پرکن شیر بطری چه ویژگی هایی دارد؟

دستگاه پرکن شیر بطری شیر را در بطری های شیشه ای با پلاستیکی قرار می دهد. زمانی که به صورت بطری پلاستیکی تهیه شود، وزن آن سبک تر است و اگر از بطری شیشه ای استفاده شود، بادوام تر است و ماندگاری آن بیشتر است. این دستگاه می تواند به صورت دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک باشد. امروزه ایران در زمینه تولید دستگاه های پرکن از جمله دستگاه پرکن شیر بطری بسیار خوب عمل کرده و دستگاه های مقرون به صرفه ای را در سطح کشور عرضه می کند.

دستگاه پرکن شیر پاکتی چیست و انواع آن کدامند؟

اکثر کارخانه هایی که می خواهند شیر برای مدت طولانی مورد استفاده قرار بگیرد از دستگاه پرکن شیر پاکتی استفاده می کنند. بنابراین این کارخانه ها با توجه به اندازه ای که مورد نظر آنها است اقدام به تولید می کنند. انواع مختلفی از دستگاه پرکن شیر پاکتی در بازار موجود است. دستگاه پرکن یک نازله و دو نازله، دستگاه پرکن شیر دو قلو، دستگاه پرکن ظروف چهار گوشه و غیره از جمله دستگاه های پرکن شیر پاکتی می باشند.

دستگاه پرکن شیر کیسه ای چیست؟

دستگاه پرکن شیر کیسه ای، دستگاه اتوماتیکی است که از سیستم تاریخ زن حرارتی برخوردار می باشد. این دستگاه همچنین شامل تکنولوژی رول باز کن اتوماتیک است. دستگاه پرکن شیر کیسه ای برای کارخانجاتی است که شیر را برای مصارف روزانه مردم تهیه می کنند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …