دینا ماشین

دستگاه پرکن قوطی فلزی

دستگاه پرکن قوطی فلزی

این دستگاه از سری ماشین آلات پرکن است که برای پر کردن و انتقال مایعات غلیظ یا مایعاتی که ویسکوزیته بالایی دارند یا به عبارت دیگر مقاومت در برابر جاری شدن دارند در صنایع غذایی کاربرد دارد.سیستم پرکن دستگاه  قوطی پرکن مایعات غلیظ، سیلندر پیستون است و در بین روش های ثقلی و پمپی بهترین روش پر کردن قوطی است.

کاربرد دستگاه پرکن قوطی فلزی

بیشترین کاربرد این دستگاه قوطی پرکن مایعات در صنایع غذایی و برای پر کردن انواع مربا و مارمالاد و خامه و سس و شکلات و رب گوجه فرنگی در انواع ظروف شیشه ای ، پلاستیکی، فلزی است اما پر کاربردترین قوطی پرکن مایعات غلیظ دستگاه پرکن عسل است.در صنایع شیمیایی نیز از دستگاه قوطی  پرکن برای پر کردن مایع ظرفشویی و انواع مایعات شوینده، پرکن روغن موتور، پرکن انواع شربت های دارویی و غیره استفاده می شود.

نحوه عملکرد دستگاه پرکن قوطی فلزی

این دستگاه نحوه عملکردی متفاوت را نسبت به سایر دستگاه های قوطی پرکن به خود اختصاص داده است به این صورت که روش پر کردن در این روش سیلندر پیستون است که مایعات غلیظ بر اساس حجم سلیندر در ظروف پر می شوند بنابراین براساس حجم ظروف حجم سیلندر تنظیم می شود.

سیلندری که در دستگاه قرار دارد باعث روان تر حرکت کردن مایعات غلیظ مانند شربت، سس، ماست و عسل می شود. در برخی از قوطی پرکن های مایعات غلیظ مایعات مورد نظر در مخزن می توانند قبل از پر شدن گرم شوند که این موضوع به سریع حرکت کردن مایع بسیار کمک‌ می کند.

انواع دستگاه پرکن قوطی فلزی

دستگاه های قوطی پرکن مایعات انواع مختلفی دارند و هر کدام با مکانیسم عمل خاصی کار می کنند. مانند دستگاه های قوطی پرکن پمپی، سیلندر پیستونی و ثقلی که هر سه جزو دستگاه های اتوماتیک می باشند.

سیستم ثقلی:

این نوع دستگاه از سری دستگاه های اتوماتیک می باشد که برای مایعات رقیق مانند آب، دوغ، نوشابه، عرقیجات، دلستر، آبمیوه ها و آبلیمو و غیره کاربرد زیادی دارد.

سیلندر پمپ و پیستون:

این نوع دستگاه را می توان هم در مواد رقیق و هم در مواد غلیظ مورد استفاده قرار داد اما سیلندر پیستون نسبت به سیلندر پمپ دارای دقت بالاتری در پر کردن ظروف و تلرانس خطای پایین تری است. بنابراین این نوع دستگاه ها به طور عمده در خط تولید استفاده می شود و محبوبیت بسیار زیادی را در بین دستگاه های اتوماتیک دارد اما این دستگاه دارای قیمت بالاتری است زیرا بر اساس کارایی آن قیمت دستگاه نیز افزایش می یابد و این امر در کیفیت آن بسیار تاثیرگذار است.

مزیت استفاده از دستگاه پرکن قوطی فلزی

مزیت استفاده از دستگاه های قوطی پر کن این است که این دستگاه دارای نوار نقاله است و می تواند همزمان ۶ الی ۱۸ ظرف را درب گذاری کند که درب گذاری از عمده بخش های مهم تشکیل دهنده این دستگاه قوطی پرکن محسوب می شود.

دستگاه پرکن قوطی فلزی

این دستگاه نسبت به نوع اتوماتیک کارایی کمتری دارد و ساده تر می باشد و برای پر کردن مایعاتی مانند سرکه و آبلیمو، عرقیات، شیشه پاکن ها، آب مقطرها مناسب می باشد و در ساخت این دستگاه از سیستمی کاملا ساده استفاده شده است بنابراین نیازی به اپراتور ماهر نمی باشد از ویژگی های این دستگاه که سبب استفاده آن در خط تولید صنایع غذایی شده است می توان به پر کردن بطری های ۲۰۰ سی سی تا ۵ لیتری ، پر کردن بطری هایی با ارتفاع یکسان و بدون سر ریز کردن، قابلیت پر کردن ۱۰ الی ۱۲ تن مایع در یک شیفت کاری اشاره کرد.

انواع دستگاه های قوطی پرکن

از دستگاه های قوطی پرکن در صنعت می توان به دستگاه  قوطی پرکن پودری، دستگاه قوطی پرکن مایعات، دستگاه قوطی پرکن گریس، دستگاه قوطی پرکن عسل، دستگاه قوطی پرکن گالن، دستگاه قوطی پرکن بشکه و دستگاه قوطی پرکن روتاری اشاره کرد. در زیر به توضیح هر کدام از موارد می پردازیم:

دستگاه قوطی پر کن گریس: گریس دارای خاصیتی است که چسبندگی بالایی دارد بنابراین با استفاده از مکانیزم پمپ تزریق می شوند. سیستم تزریق از کنار انجام می گیرد تا فاصله و حباب در ظروف ایجاد نشود.
دستگاه قوطی پرکن عسل: عسل مایعی است که ویسکوزیته بالایی دارد. بهترین روش پر کردن استفاده از مکانیسم سیلندر و پیستون است.
مخزن و تعداد سیلندرها می تواند برای تزریق بیشتر افزایش پیدا بکند. قبل از تزریق اگر عسل را گرم کنند فرایند پر کردن بهتر انجام می شود.

دستگاه قوطی پرکن پودری: اگر به نام این دستگاه دقت کنید متوجه می شوید که کار این دستگاه بسته بندی و پر کردن انواع مواد پودری که در کارخانه و کارگاه های صنعتی تولید می شوند است. استفاده از این نوع دستگاه سبب افزایش روند سرعت رشد تولید می شود و در مدت زمان کوتاه بیشترین بازدهی را دارد. این دستگاه علاوه بر سرعت دقت بسیار بالایی را دارد که خطای بسیار اندکی را در بسته بندی انجام می دهد.
دستگاه  قوطی پرکن پودری دارای انواع مختلفی است مانند فنجانی، حجمی و مارپیچی که هر کدام وظیفه انجام کاری را بر عهده دارند. دستگاه قوطی پرکن پودری میزان مشخص و معینی از پودر را وارد ظرف یا کیسه می کنند و به انواع مختلف پودر پرکن مارپیچی و حجمی و توزین دار تقسیم بندی می شوند. موادی مانند ادویه جات، آرد، زعفران، مکمل های دارویی پودری توسط این دستگاه ها در ظروف مختلفی مانند کیسه، شیشه، قوطی پر می گردند.

دستگاه قوطی پرکن مایعات

دستگاه قوطی پرکن مایعات در میان همه ی این دستگاه ها بسیار پرکاربرد تر و آشنا تر است و به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه قوطی پر کن مایعات بر اساس غلظت و رقت ماده پرکننده دارای گونه های متفاوتی می باشند.این دستگاه ممکن است به صورت اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک باشد مواردی همچون روغن، آب معدنی، آبمیوه، نوشابه در قوطی ، شیشه توسط این دستگاه پر می شوند.

ویژگی های دستگاه قوطی پر کن مایعات

این دستگاه دارای نوار نقاله است که طول یک متر تا چهار متر دارد این متراژ می تواند براساس نوع بسته بندی و درخواست مشتری تغییر کند.
سیستم دستگاه پرکن مایعات عملکردش  به صورت پنوماتیک و الکترومکانیک با کمک تابلو برق است.
این دستگاه بدون نیاز به تعویض قطعات ظروف متفاوتی را پر می کند.
از مزایای بسیار زیاد این دستگاه دقت زیاد در پر کردن مایعات می باشد که بدون خطایی این کار انجام می شود.
در جنس نوار نقاله از جنس های مرغوب و با دوام مانند پلی آمید و استیل ضد زنگ استفاده می شود این کار سبب می شود تا بدنه ی دستگاه دچار زنگ زدگی نشود و سال های سال بتوان از آن استفاده کرد.
استفاده از استیل در ساخت بدنه از ویژگی های بزرگ این دستگاه می باشد.

دستگاه  قوطی پرکن مایعات کوچک

دستگاه قوطی پرکن مایعات کوچک برای پر کردن مایعاتی در داخل ظروفی مانند شیشه های دارویی، ظروف لیوانی و ظروف کوچک کاربرد دارد. با ساخت این دستگاه کمک‌ بسیار بزرگی به علم پزشکی شده است زیرا این دستگاه شیشه های دارویی را با دقت پر می کند و استفاده از این دستگاه سبب می شود تا داروها فاقد هر گونه آلودگی های باکتریایی و قارچی باشند.

دستگاه بطری پرکن

این دستگاه جزو دستگاه های پرکن مایعات روتاری می باشد که برای پر کردن بطری های شیشه ای و انواع پت و بطری های شیر از آن استفاده می شود.

فواید استفاده از دستگاه پرکن قوطی فلزی چیست؟

استفاده از این دستگاه فواید زیادی دارد می توان به دقت پرکن ، زمان پرکن ها، بهبود وضعیت بهداشت، کاهش هزینه ها اشاره کرد. در زیر به اختصار به توضیح هریک از موارد می پردازیم:

دقت دستگاه پرکن قوطی فلزی

دستگاه های قوطی پرکن دارای دقت بسیار زیادی می باشد که کوچک ترین خطا را ممکن است انجام بدهد یا خیر اگر شما می خواهید مایعاتی با حجم و وزن به خصوصی را پر کنید حتما از انواع اتوماتیک قوطی پرکن ها استفاده کنید اگر دستگاهی خطا انجام دهد و سبب شود تا حجم وزن کالاها تغییر کند یا کم شود سبب نارضایتی افراد خواهد شد و اعتماد افراد به آن کارخانه از دست می رود بنابراین دستگاهی را انتخاب کنید که علاوه بر کیفیت دقت بالایی را داشته باشد.

زمان دستگاه پرکن قوطی فلزی:

زمان پر کردن دستگاه های پرکن اتوماتیک نسبت به دستگاه های ساده بسیار سریع تر می باشد بنابراین استفاده از نوع اتوماتیک آن بازدهی خط تولید را چند برابر افزایش می دهند و سبب شود تا شما کارخانه ای با خط تولید سریع داشته باشید و در مدت زمان کوتاهی حجم بسیار زیادی از محصولات را وارد بازار کنید و سود خوبی را به دست آورید.

فروش دستگاه پرکن قوطی فلزی

بنابر ویژگی ها و مدل های متفاوت دستگاه قوطی پرکن مایعات غلیظ و با توجه به اینکه قیمت خرید دستگاهی با امکانات سرعت بسته بندی و ظرفیت بیشتر افزایش می یابد بهتر است خریدار دستگاه پر کن مایعات را متناسب با نیاز خود تهیه نماید.برای خرید دستگاه های قوطی پرکن بهتر است با مشاوران فیدار ماشین مشورت کنید و با مقایسه مشخصات و ویژگی های دستگاه های مختلف خرید خود را انجام دهید.

محصولات پربازدید:

دستگاه پرکن مایعات
دستگاه پرکن مایعات غلیظ
دستگاه پرکن مایعات رقیق
دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک
دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک
دستگاه پرکن مایعات دستی
دستگاه پرکن مایعات پیستونی
دستگاه پرکن مایعات پمپی
دستگاه پرکن مایعات ثقلی
دستگاه پرکن بطری مایعات
دستگاه پرکن تیوپ
دستگاه پرکن اسپری
دستگاه قوطی پرکن مایعات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …