دینا ماشین

دستگاه پرکن لوازم آرایشی

دستگاه پرکن لوازم آرایش یا تیوب پرکن

به دلیل استفاده راحت از لوازم آرایشی و بهداشتی، آن ها را در تیوب پر می کنند. به همین دلیل نام دیگر دستگاه پرکن لوازم آرایش، دستگاه تیوب پرکن می باشد. به علت حساسیت بالایی که تولید این مواد دارد، دستگاه های مورد استفاده در این صنعت باید کیفیت و استانداردهای لازم را داشته باشند.از کاربردی ترین ماشین آلات صنایع آرایش بهداشتی می توان به دستگاه پرکن تیوب اشاره کرد که کارایی زیادی جهت بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی دارد.

 

این دستگاه برای پر کردن انواع مایعات غلیظ و نیمه جامد مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر مواد آرایشی و بهداشتی حالت نیمه جامد هستند؛ مانند انواع کرم، لوسیون، رنگ مو، ژل و ضد آفتاب. ظرفیت دستگاه پرکن لوازم آرایش یا تیوب پرکن به عواملی زیادی وابسته می باشد. این عوامل می تواند شامل مکانیسم دستگاه، غلظت مایع، جنس تیوب و ظرفیت تیوب باشد.

 

تیوب چیست؟

بیشترین استفاده از دستگاه پرکن لوازم آرایش برای پر کردن مواد آرایش داخل تیوب است. تیوپ در واقع نوعی ظرف برای بسته بندی به شمار می آید که جنس نرمی دارد. در زمان استفاده از تیوب مصرف کننده باید آن را فشار بدهد و در واقع یکی از بسته بندی های مناسب و مطلوب برای مواد آرایشی و بهداشتی است. تیوب ها می توانند از جنس پلاستیک، لمینت یا آلومینیوم باشند. آن ها به طور معمول به شکل استوانه هستند و مقطع عرضی آن ها بیضی شکل می باشد.

 

مزایا تیوب پرکن:
تولید زیاد در زمان کوتاه
داشتن تیوب های متفاوت
پر کردن هر گونه تیوب در قطرهای متفاوت
داشتن تجهیزات مدرن
ته بندی هر گونه بسته
و غیره

 

بستن انتهای تیوب یا سیل کردن

تیوب مانند یک سیلندر عمل می کند که در یک طرف دهانه ای تنگ برای خروج مواد بهداشتی دارد. درهای بسیار متنوعی برای بستن تیوب ها قابل استفاده می باشند. انتهای تیوب ها باز است و پس از اتمام کار پر کردن با دستگاه پرکن لوازم آرایش، باید پرس و به شیوه های مختلف بسته شود.

 

نحوه سیل تیوب نیز دارای اهمیت است. این کار برای تیوب های از جنس لمینت و آلومینیوم متفاوت می باشد. تیوب های پلاستیک و لمینت توسط حرارت المنت و یا جوش التراسونیک سیل می شود و در تیوب های آلومینیومی بعد از چند بار تا زدن انتهای تیوب و پرس نهایی این کار انجام می شود.

 

از تیوب ها در چه صنایعی استفاده می شود؟

تیوب ها ظرف های بسیار خوبی برای بسته بندی می باشند و علاوه بر صنایع بهداشتی در صنایع دیگر نیز کاربرد دارند. در واقع از دستگاه پرکن لوازم آرایش یا دستگاه تیوب پرکن در صنایع زیادی استفاده می شود که عباتند از:

 

برای بسته بندی کردن انواع رنگ های روغنی، رنگ اکریلیک، انواع چسب و روان کننده ها، گریس و انواع سیل کننده در صنایع شیمیایی کاربرد دارد.
یکی دیگر از استفاده های تیوب ها در صنایع بهداشتی و دارویی است که برای بسته بندی خیمر دندان و خمیر ریش و انواع پمادها استفاده می شود.
از تیوب ها در صنایع غذایی نیز استفاده می شود. برای بسته بندی انواع عسل، شکلات و سس می توان از این دستگاه استفاده کرد.
انتخاب تیوب مناسب

در زمان کار با دستگاه پرکن لوازم آرایش انتخاب نوع ظرف و نوع تیوب باید مورد توجه قرار گیرد. جنس و نوع تیوب به طور معمول با توجه به جنس مواد آرایشی و بهداشتی تعیین می شود. یکی از مهم ترین مسائل در انتخاب تیوب سازگاری آن با ماده آرایشی و نشان ندادن واکنش با سطح داخلی تیوب می باشد.این امر در بسته بندی مواد شیمیایی اهمیت زیادی دارد.

 

زیرا ماده ای مثل چسب ممکن است در اثر تماس با مواد داخل تیوب با آن واکنش نشان دهد، به همین دلیل برای چسب ها از تیوب های آلومینیومی استفاده می شود. یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب تیوب نوع درب یا شانه (Orifice) آن است که با توجه به کاربرد محصول و نوع آن تعیین می شود. برای مثال جهت انواع چسب شانه های نازل شکل استفاده می شود.

 

در زیر نام تعدادی از شانه ها آورده شده است.

شانه های  Flip Top Caps
شانه های پیچی یا Screw Tops
شانه های چشمی
شانه های نازل دار
و …

 

انواع دستگاه پرکن لوازم آرایش

دستگاه پرکن لوازم آرایش که در بازار وجود دارند ، به دو شکل روتاری و خطی می باشند. هر کدام از این نوع دستگاه ها مزایا و معایب خود را دارند و تولیدکننده لوازم آرایشی می تواند با توجه به اندازه  مکان خود و همچنین در نظر داشتن برخی مسائل دیگر از میان روتاری و خطی یک دستگاه را انتخاب کند.

 

این دستگاه ها به سه شکل دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک موجود هستند. دستگاه های دستی همان طور که از نام آن ها پیداست با دخالت دست اپراتور کار می کنند و از سرعت بسیار کمتری نسبت به دو نوع دیگر برخوردارند. این دستگاه ها بیشتر در کارگاه ها و تولیدی های کوچک با حجم تولید پایین مورد استفاده قرار می گیرند.

 

انتخاب از میان دستگاه اتوماتیک و نیمه اتوماتیک رابطه مستقیم با ظرفیت خط تولید دارد. اگر میزان تولید روزانه و نیاز به بسته بندی آن ها در طول روز بیشتر باشد، دستگاه اتوماتیک در این مکان ها کاراتر خواهد بود.دستگاه های اتوماتیک از نیمه اتوماتیک گران تر می باشند و به همین دلیل توسط کسانی انتخاب می شوند که بدانند قرار است به همان میزان که برای تهیه دستگاه هزینه می شود، دستگاه برای آن ها سودآوری  داشته باشد.

 

دستگاه پرکن لوازم آرایش اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن لوازم آرایش که به صورت اتوماتیک است، به دلیل کمترین دخالت اپراتور در آن از طرفداران زیادی در صنایع برخوردار می باشد. طرز کار این دستگاه در ادامه آورده شده است.

 

ابتدا تیوب به صورت اتوماتیک داخل قالب دستگاه جاگذاری می شود.
محل قرار گرفتن تیوب داخل قالب باید تنظیم شود که این کار با توجه به نقطه رنگی انتهای تیوب توسط چشمی انجام می شود.
پر کردن تیوب توسط نازل انجام می شود و مقدار آن برای دستگاه مشخص شده است.
با توجه به جنس تیوب، سیل انتهای تیوب در یک یا چند مرحله انجام می شود.
در نهایت نیز تیوب از داخل قالب خارج می شود و به بیرون دستگاه منتقل می شود.
تفاوت دستگاه پرکن لوازم آرایش اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در این است که در دستگاه نیمه اتوماتیک مرحله اول و دوم به صورت دستی انجام می شود.ظرفیت پر کردن دستگاه های نیمه اتوماتیک به طور معمول ۲۰ تا ۳۰ عدد در دقیقه می باشد. اما ظرفیت دستگاه های اتوماتیک به ۵۰ تا ۱۵۰ عدد هم می رسد.

 

اجازه دهید تا مراحل مختلف عملکرد یک دستگاه تمام اتوماتیک :

جاگذاری اتوماتیک تیوب درون قالب دستگاه
تنظیم محل قرارگیری تیوب درون قالب با توجه به نقطه رنگی انتهای تیوب به وسیله چشمی
پر کردن تیوب به وسیله نازل تا مقدار مشخص
سیل انتهای تیوب در یک یا چند مرحله ( با توجه به جنس تیوب)
خروج اتوماتیک تیوب از درون قالب و انتقال به بیرون دستگاه
دستگاه پرکن لوازم آرایش دستی

دستگاه پرکن لوازم آرایش یا تیوب پرکن دستی برای کارگاه های تولیدی کوچک و کارخانه های تازه تأسیس کابرد دارد. همچنین، برای مصارف خانگی نیز می توان از آن ها استفاده کرد. افرادی که به فکر راه انداختن یک کسب و کار خانگی می باشند و بودجه زیادی برای تهیه دستگاه های گران قیمت ندارند، این دستگاه می تواند برای آن ها بسیار مفید واقع شود.

 

دستگاه دستی در انتهای کار بعد از پر کردن تیوب با دوخت ته تیوب را سیل می کند و از کیفیت خوبی از نظر بهداشتی برخوردار است. این دستگاه طوری طراحی شده است که با آن می توان انواع تیوب با حجم و اندازه متفاوت را پر کرد و شکل و شمایل خوبی به محصول تولیدی برای عرضه به بازار داد.

 

فروش دستگاه پرکن تیوب با شرایط مختلفی انجام می گیرد، که با توجه به شرایط بازار، مشتری و ماشین ساز تعیین می گردد. جهت کسب شرایط فروش و مشخصات دستگاه پرکن تیوب ساخت گروه صنعتی فیدار ماشین با کارشناسان ما مشاوره نمایید.

 

راجب لوازم آرایشی بهداشتی که امروزه در روزمرگی انسان ها جای گرفته اند بیشتر بدانید:

 

خط تولید لوازم آرایش

چگونگی تولید لوازم آرایش بیشتر از نحوه مصرف آن اهمیت دارد. لوازم آرایشی طیف متنوعی دارند از کرم پودرها و رژ گونه گرفته تا رژ لب و مداد لب. مسلما این موضع باعث می شود مواد تشکیل دهنده آنها نیز متنوع باشند. با اینکه تولید لوازم آرایشی با حداکثر ایمنی انجام می شود اما هنوز هم نگرانی هایی در رابطه با تولید لوازم آرایشی وجود دارد.

فروش دستگاه پرکن تیوپ محصولات آرایشی و بهداشتی با استقبال خوبی از سمت خریداران مواجه شده است. این دستگاه دارای انواع اتومات، نیمه اتومات و دستی می باشد که با توجه به نیاز مشتری سفارش داده شده و ارسال می گردد.

بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی به دلیل حساسیت بالای این محصولات بسیار مهم است. استفاده از دستگاه هایی که به طور اصولی و استاندارد اقدام به بسته بندی و پرکردن محصولات بهداشتی می نمایند در دستور کار تولید کنندگان و کارخانه داران قرار می گیرد.

دستگاه پرکن تیوپ چیست
دستگاه پرکن و بسته بندی تیوپ یکی به منظور پر کردن تیوپ محصولات طراحی می شود. این محصولات می توانند مایعات غلیظ و یا نیمه جامد باشند. دستگاه پرکن تیوپ بعد از پر نمودن تیوپ های آلومینیومی، پلاستیکی و یا لمینت اقدام به بستن انتهای آن با توجه به جنس تیوپ ها می نماید. ظرفیت تولید دستگاه های پرکن تیوپ با توجه به جنس و ظرفیت تیوپ، مکانیزم دستگاه و غلظت مایع مورد نظر بستگی دارد.

کاربرد های دستگاه پرکن تیوپ
از این دستگاه می توان در صنایع مختلفی اعم از صنایع آرایشی و بهداشتی، صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، صنایع خودرویی و صنایع دارویی استفاده نمود. کاربرد دستگاه پرکن تیوپ در پر کردن تیوپ موارد زیر می باشد:

لوسیون
رنگ مو
ژل
خمیر دندان
کرم های دست و صورت
رنگ های روغنی
چسب
گریس
پماد
عسل
شکلات
سس
و غیره

فروش دستگاه پرکن تیوپ
فروش دستگاه تیوپ پرکن از طریق این مجموعه با قیمت های استثنایی انجام می شود. این دستگاه ها می توانند به صورتی خطی و یا روتاری طراحی و تولید شوند. قیمت هر کدام از دستگاه های تیوپ پرکن با توجه به عملکردی که دارند به دلیل دارا بودن تجهیزات مختص خود متفاوت است.

محصولات پربازدید:

دستگاه پرکن مایعات
دستگاه پرکن مایعات غلیظ
دستگاه پرکن مایعات رقیق
دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک
دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک
دستگاه پرکن مایعات دستی
دستگاه پرکن مایعات پیستونی
دستگاه پرکن مایعات پمپی
دستگاه پرکن مایعات ثقلی
دستگاه پرکن بطری مایعات
دستگاه پرکن تیوپ
دستگاه پرکن اسپری
دستگاه قوطی پرکن مایعات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …