دینا ماشین

دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک

بهترین دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک:

دستگاه پرکن مایعات در تولیدات بسیار جایگاه ویژه ای دارند اگر مرکزی مجهز به همچنین فناوری باشد مطمئناً تولیداتش بسیار زیاد خواهد بود، زیرا این دستگاه به صورت اتوماتیک و بسیار سریع می تواند مایعات را پر کند و آن ها را بسته بندی کند و مطمئناً شما در کسب و کارتان اگر از چنین دستگاهی بهره مند باشید نیاز نیست که نیروی انسانی زیادی استخدام کنید و این امر برای شما صرفه اقتصادی خواهد داشت، ضمن اینکه فرایند از ابتدا تا انتها یعنی از پمپاژ مایعات به داخل بسته ها و یا بطری ها تا بسته بندی کردن و لیبل زدن و آماده فروش کردن بسیار بهداشتی انجام میشود و این خودش امتیاز بزرگی است. فرایند پر کردن مایعات با دو دستگاه انجام می‌شود:

۱. دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک

۲. دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک

پس در نتیجه شما می توانید چنانچه برایتان بلحاظ هزینه‌ ای که در اختیار دارید مناسب تر است، از دستگاه نیمه اتوماتیک استفاده کنید. روش کار دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک بدین صورت است که شیشه‌هایی که قرار است در آنها مایعات ریخته شوند روی یک نقاله حرکت می کنند که البته این دستگاه حاوی درجه بندی نیز هست، سپس ظروف بعد از آنکه توسط یک نیروی انسانی درب رویشان قرار گرفت به وسیله نقاله حرکت می کند و به سمت دستگاه دربند می روند و پس از آن مرحله لیبل زنی و بسته بندی انجام می شود. البته شما می توانید با خریداری کردن یک دستگاه درب گذار بطری و بعد از اقدام نصب در جای مناسب در مسیر ظروف یا بطری این کار را به صورت اتوماتیک انجام دهید و بدون دخالت دست. در ادامه این مقاله میخواهیم سه مکانیزم از کار درآمده و مدرن که توسط جوامع بین المللی تایید شده اند و می توانند در خصوص بسته بندی مایعات به ما کمک کنند را به شما معرفی کنیم و همینطور طرز کارشان را یکی یکی توضیح دهیم.

 

پرکن مایعات اتوماتیک

انواع دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک :

اولین دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک دستگاه پرکن ثقلی، این دستگاه مکانیزم ساختش طوریست که بیشتر مایعات رقیق را با آن پر می کنند. اگر چنانچه مایعی که میخواهید بسته‌ بندی کنید سبک و رقیق می باشد می‌تواند در مکانیزم ثقل به راحتی از یک مخزن به پایین سرازیر شود، پس در نتیجه دستگاه پرکن ثقلی همان چیزیست که به درد شما می‌خورد. مکانیزم ثقل در خصوص پر کردن مایعات از نیروی جاذبه خود مواد بهره گیری می کند، به همین جهت همچین دستگاهی با این مکانیزم خاص را، پرکن مایعات گرانشی نیز می نامند. بهره گیری از این سیستم (نیروی جاذبه) مزید بر علت شده است که این دستگاه، بسیار کارآمد، به صرفه و با قیمت پایین نسبت به دیگر همنوعانش باشد. شما می توانید از این محصول برای پر کردن موادی مانند الکل، مواد شیمیایی ویژه، مواد شیمیایی خورنده اسیدی، سفید کننده، جوهر، حلال و غیره استفاده کنید. نکته مهم این است که هر مایعی را که میخواهید توسط این دستگاه مورد بهره برداری قرار دهید، آن مایع نباید کف ایجاد کند، البته اگر هم چنین اتفاقی بیفتد، می توانید یک صفحه در مقطعی خاص که مایع در هنگام پر شدن مخزن در آن حد قرار میگیرد، کار بگذارید، تا مانع ایجاد کف شود. امتیازاتی که دستگاه پرکن ثقلی دارد عبارتند از عملکرد ساده دستگاه، قیمت نازل و پایین آن، هزینه کم تعمیر، راندمان بالا در بسته بندی مایعات خورنده. البته این دستگاه معایبی نیز دارد، از قبیل توان تزریق بسیار پایین، راندمان پایین درخصوص مایعاتی که چگالی متوسطی دارند، عملکرد ضعیف کاربردی، مستلزم مراقبت دائم نسبت به بقیه دستگاه های پرکن، ناتوانی درخصوص مایعاتی که نسبت به دمای محیط واکنش نشان می دهند، مایعاتی که به چرخش احتیاج دارند، اینها را نمی تواند ساپورت کند.

پرکن مایعات اتوماتیک

 

توضیحاتی برای دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک:

در ادامه بحث دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک به دستگاه سیلندر پیستونی میرسیم. این دستگاه عملکردش را همانطور که از اسمش پیداست توسط سیلندر پیستون انجام میدهد، این فرایند بسیار پر قدرت و همینطور از میزان دقت بالایی برخوردار است. به همین جهت برای مایعات غلیظ بسیار کاربردی است، معیار پر کردن مایعات در این دستگاه بر حسب حجم و غلظت انجام میشود. مثلاً در خصوص پر کردن مایعاتی مثل روغن این دستگاه بسیار ضعیف عمل می کند پس ترجیحاً اگر می خواهید از عملکرد و سرعت بالاتری برخوردار باشد حتماً باید مایعات غلیظ را وارد ماشین کنید. البته یک درجه بندی دیگر نیز مهم است، اگر ظرف شما یک لیتر است باید دستگاه تان به میزان قابل توجهی دقتش بالا باشد، زیرا بعضی از این دستگاه ها خطایشان ۵ تا ۱۰ سی سی می باشد بنابراین گزینه‌های مناسبی نیستند. در خصوص قیمت دستگاه سیلندر پیستونی باید بگوییم گرچه قیمتش از مدل های دیگر گران تر است اما به خاطر راندمان کاری اش ارزشش را دارد.

و بالاخره دستگاه پرکن مایعات پمپی این دستگاه میتواند با بعضی از مایعات رقیق و غلیظ کار کند، البته این دستگاه برای تولیدات ویژه‌ای طراحی شده است. مثلاً یک نمونه از این محصولات گریس است این محصول غلیظ و چسبناک است به همین خاطر از فرایند پرکن پمپی برای تزریق درون بسته ها یا ظرف ها استفاده می شود. نکته حائز اهمیت در اینجا این است که همچین تولیداتی به استثنای بکارگیری پمپ، فرایند پُرکنندگی از کف صورت می گیرد به این خاطر که فاصله و حباب در ظرف باقی نگذارد.

پرکن مایعات اتوماتیک

 

برق دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک:

در این قسمت می خواهیم راجع به برق دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک با شما عزیزان صحبت کنیم. مطمئناً این دستگاه سیستم برق و بررسی پیشرفته احتیاج دارد. در این خصوص تابلوهای برق را عموماً برای دستگاه جداگانه به کار می‌گیرند. اصولا کمپانی های مطرح ساخت دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک سیستم برق مجزایی که حاوی PLC است را برای این کار بر روی دستگاه نصب میکنند. که یک صفحه نمایش لمسی و کاملاً رنگی است و می تواند تمامی فرایند کنترل دستگاه را به شکل اتوماتیک برنامه ریزی کند، برنامه ریزی هایی از قبیل جک های جلوگیر، عقب گیر، نازل ها و دیگر قسمتهای دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک. باید اضافه کنیم که به وسیله نمایشگر لمسی این سیستم می تواند تمام دستورات را اعمال کند. امیدواریم که توانسته باشیم بوسیله این مقاله مطالبی مفیدی را برای پیشبرد اهداف تان به شما گرامیان ارائه کرده باشیم. به امید موفقیت روز افزونتان.

پرکن مایعات اتوماتیک

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …