دینا ماشین

دستگاه پرکن مایعات خانگی

دستگاه پرکن مایعات خانگی

دستگاه پرکن مایعات خانگی دستگاهی نیمه خودکار و بسیار مقرون به صرفه و مناسب برای تولید محصولات متفاوت است. دستگاه پر کن مایعات خانگی بر حسب اهداف، ابعاد و اشکال کانتینرها و گرانروی مواد قابل استفاده است. از مهندسی ماشین آلات گرفته تا سرهم کردن آن، از مدل سازی گرفته تا ارزیابی کارکرد درست آن و خدمات پس از فروش در کنار شما هستیم. بنابراین شما می توانید از دستگاه پر کن مایعات به راحتی برای مصارف خود استفاده کنید و برای سفارش این محصول می توانید به سایت فیدار ماشین مراجعه کرده و درباره انواع محصولات آن اطلاعات لازم را کسب کنید.

همان طور که از بررسی ها مشخص است این روزها راه اندازی کسب و کار های کوچک و خانگی رشد زیادی نسبت به ۳سال گذشته داشته به طوری که حتی خیلی از کسب و کار های بزرگ هم مجموعه های خود را به چندین واحد کوچکتر تبدیل کردند که نظارت و مدیریت راحت تری داشته باشند. بسیاری از افراد هستند که علاقه دارند در خانه خود یا کارگاه های کوچک کار خود را راه بیاندازند و بتوانند کسب در آمد کنند.

دستگاه پرکن مایعات خانگی همان طور که از نام آن پیداست برای مصارف خانگی و راه اندازی مشاغل کوچک و در خانه به کار می رود و مهم ترین مصرف آن برای مواد غذایی است. با ماشین آلات و تجهیزاتی و سیستم های ادغامی می توان تمامی مایعات از سفید کننده گرفته تا مواد شوینده، روغن ها، انواع صابون های مایع را با آسودگی، انعطاف پذیری و راه حلی منحصر به فرد در ظروف مخصوص پر کرد.

این دستگاه ها به شکل کوچک و رومیزی هستند.افراد می توانند با در اختیار داشتن این محصول به راحتی مایعات مورد نظر را در ظرف هایشان بسته بندی کنند و به دلیل آن که تقریبا سایز این محصول کوچک می باشد، یک وسیله مناسب برای کسب و کارهای خانگی است.

قیمت دستگاه پرکن مایعات خانگی

قیمت دستگاه پر کن خانگی نسبت به دستگاه های بزرگ مناسب تر است و با توجه به اندازه کوچکشان در خانه کاربرد بیشتری دارند. استفاده از این دستگاه ها در منزل از راه کار های کم هزینه و کم ریسک است و به دلیل مقرون به صرفه بودن آن، امروزه مورد توجه افرادی که می خواهند در این حرفه فعالیت کنند، قرار گرفته است. تمایز این دستگاه با دیگر دستگاه های پرکن، اندازه کوچک تر مخزن و نداشتن شاسی است. این دستگاه ها در انواع مختلفی وجود دارند

دستگاه پرکن مایعات خانگی و رومیزی

مایعات زیادی وجود دارند که برای ریخته شدن در ظرف های مختلف به روشی نیاز دارند که ضمن داشتن دقت و سرعت عمل، مکانیسم ساده و مؤثر داشته باشند. دستگاه های پرکن مایعات با این هدف به کار می روند. پر کن مایعات رومیزی به دلیل آن که در ابعاد مناسب تولید می شوند و قیمت این نوع دستگاه نسبت به کارایی که دارد بسیار مناسب و مقرون به صرفه است، می توان از آن به راحتی در بخش های مختلف کاری و پرکردن موارد خاصی استفاده کرد.

امروزه دستگاه پرکن مایعات خانگی دستگاه های رایجی هستند که به دلیل کوچک بودن از آن ها استفاده های زیادی می شود. این دستگاه ها را دستگاه های رومیزی می گویند. از این دستگاه ها با توجه به تنوعشان برای بسته بندی مواد مختلف استفاده می شود.این دستگاه ها کوچک هستند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند و بسیار کارا و مناسب برای مصارف خانگی و کار در خانه می باشند.

کاربرد دستگاه پرکن مایعات خانگی

با استفاده از دستگاه پر کن مایعات رومیزی می توان مایع دستشویی، مایع ظرفشویی، عرقیات گیاهی، آبلیمو، سرکه، عسل، ماست، سمنو، ژل، ارده، شکلات صبحانه، کرم کنجد، انواع روغن، شیره، مربا و انواع سس ها و مایعات بدون پالپی هستند که با انواع دستگاه پرکن مایعات خانگی بسته بندی کرد.

نحوه عمل کرد و ساز و کار دستگاه پرکن مایعات:

این دستگاه ها با برق تک فاز کار می کنند. لازم به ذکر است که سرعت تولید در این دستگاه ها پایین تر از دستگاه های صنعتی است، اما پر کردن و بسته بندی با آن ها شبیه این دستگاه ها است و از نظر ظاهری با هم تفاوتی ندارند. از دیگر مشخصات و مزایای این دستگاه ها دقت بالای آن ها در زمان پر کردن ظرف ها است.

این دستگاه بسته بندی کوچک، به دو صورت در اختیار عموم مردم قرار گرفته است که به صورت زیر می باشد:

دستگاه نیمه اتوماتیک
دستگاه اتوماتیک دستی

با توجه به این که بعضی از مایعات مانند عسل گرانروی بالایی دارند و به دلیل چسبندگی زیاد، پر کردن ظرف های عسل برای بسته بندی کار ساده ای نیست، نیاز به دستگاه پرکن مایعات غلیظ دارند. به کار بردن دستگاه ها موجب بالا رفتن بازدهی خواهد شد و به استانداردسازی بسته بندی کمک بسیاری می شود.در زیر به صورت کامل به توضیح انواع دستگاه پرکن مایعات خانگی می پردازیم:

انواع دستگاه پرکن مایعات خانگی

دستگاه پرکن مایعات خانگی نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات خانگی نیمه اتوماتیک به وسیله اپراتور و متصدی دستگاه کار می کند. با توجه به تنوع مایعات این دستگاه ها نیز از تنوع زیادی برخوردار هستند و با توجه به شرایط و کاربردشان ساخته می شوند. این دستگاه ها به شکل تک سیلندر هستند.برای کار با این دستگاه نیازمند این می باشد که شخص با دستگاه کار هایی را انجام دهد ،به دلیل این که این دستگاه پرکن تمام اتوماتیک نیست.

مشخصه دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک:

از مشخصات این دستگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

وجود گرمکن برقی
دارای مخزن دوجداره
تنظیم ساده و سریع سیلندر
کاربرد ساده و آسان
مخزن دارای گنجایش مشخص
جنس بدنه از استیل
لازم به ذکر است که زمانی که جنس بدنه دستگاه را از استیل می سازند ،باعث دوام دستگاه در برابر خوردگی و زنگ زدگی می شود. ممکن است که مایعاتی که برای پر کردن در دستگاه ریخته می شوند، باعث زنگ زدن و خوردگی دستگاه بشوند و با ساخت دستگاه از استیل می توان از این معضل جلوگیری به عمل آورد.

دستگاه پرکن مایعات خانگی دستی

دستگاه پرکن به شکل دستی نیز وجود دارد. این دستگاه ها ویژگی هایی دارند که موجب شده است به دستگاه های پرفروش و هم چنین پر طرف دار تبدیل شوند.با توجه به کوچک بودن این دستگاه ها حمل و نقل آن ها بسیار ساده است و صاحب دستگاه برای جا به جا کردن آن دچار دردسر نخواهد شد. کارکرد این دستگاه بسیار آسان است و توسط یک پدال انجام می شود و به اپراتور و متصدی ماهر نیاز ندارد.

این دستگاه به دلیل سادگی در هنگام کار کردن، همه افراد می توانند با یک مطالعه جزئی از این دستگاه استفاده کنند و نیاز به آموزش های ویژه نخواهد داشت.به دلیل کوچک و کم حجم بودن از آن می توان در مکان های زیادی مانند کارگاه های کوچک، منزل و قنادی ها استفاده کرد. قیمت آن نیز نسبت به دیگر دستگاه ها ارزان تر و مقرون به صرفه تر و برای کسب و کارهای نوپا بسیار مناسب است.

همان طور که اشاره کردیم، کارکرد دستگاه به شکل پنوماتیک و پدالی است. اپراتور با فشار دادن پدال عملیات پر کردن را شروع می کند. هر چه اپراتور سریع تر عمل کند، می تواند تعداد ظرف های بیشتری را پر کند و شایان به ذکر است که  سرعت دستگاه به سرعت متصدی دستگاه وابسته است.

دستگاه پرکن مایعات خانگی دستی با توجه به مکانیسم پر کردن به انواع پمپی، ثقلی و سیلندر پیستونی تقسیم می شود. هم چنین، با توجه به غلظت مایعات دسته بندی های مختلفی دارد. مکانیسم پمپی برای انواع مایعات، مکانیسم ثقلی برای پر کردن مایعاتی مانند دوغ، مواد شوینده و عرقیات گیاهی و مکانیسم پرکن سیلندر پیستونی برای مایعات خیلی غلیظ کاربرد دارد و عملکرد آن دقیق است.

مشخصه دستگاه پرکن مایعات خانگی دستی

از مشخصات این دستگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جنس بدنه تمام استیل با قابلیت ساخت بدنه از جنس PVC برای پر کردن مایعات خورنده
تنظیم دمای مخزن
دارای هم زن داخلی
دارای سیستم کنترل تایمر دیجیتال
تنظیم ارتفاع نازل
دقت و سرعت زیاد
تنظیم سریع و آسان سیلندر
هزینه های پایین نگه داری
داشتن سیستم ضد چکه
قابل استفاده برای انواع مایعات غلیظ و رقیق
مواد استفاده در ساخت دستگاه مطابق با استانداردهای صنایع غذایی

تفاوت دستگاه پرکن مایعات خانگی و صنعتی چیست؟

دستگاه های پرکن مایعات امروزه به دو شکل خانگی و صنعتی موجود می باشندکه هر یک تفاوت هایی دارندو برای پرکردن انواع مایعات غلیظ و رقیق به کار برده می شوند.

۱. دستگاه پرکن مایعات خانگی برای استفاده در کارگاه های کوچک و مشاغل خانگی تولید می شود اما دستگاه پرکن صنعتی در کارخانه جات بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد.

۲. سرعت دستگاه پرکن خانگی خیلی کمتر از نوع صنعتی آن می باشد.

۳. دستگاه پرکن خانگی معمولا به صورت دستی و نیمه اتوماتیک تولید می شود اما دستگاه پرکن صنعتی عمدتا به صورت تمام اتوماتیک می باشد.

۴. دستگاه پرکن مایعات خانگی بسیار کوچک تر و کم حجم تر از دستگاه پرکن مایعات صنعتی می باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …