دینا ماشین

دستگاه پرکن مایعات دارویی

مشخصات دستگاه پرکن مایعات دارویی

دستگاه پرکن مایعات دارویی با توجه به این که اندازه ظروف برای این کار متفاوت است، می تواند مطابق با اندازه بطری طبق سفارش ساخته و تولید شود. مایعات دارویی به دو دسته مایعات رقیق و غلیظ تقسیم می شوند. این که دستگاه همراه درببند باشد نیز می تواند متغیر باشد و با توجه به سفارش مشتری قابل نصب روی دستگاه است

همچنین دستگاه می تواند مجهز به نوار نقاله برای جا به جا کردن ظروف باشد و سرعت کار پر کردن را بالاتر ببرد. با توجه به این که مصارف داروها متفاوت است و برخی از آنها به شکل قطره باید مورد استفاده قرار گیرند، در زمان بسته بندی نیز باید در قطره چکان ها ریخته شوند.

دستگاه پرکن مایعات دارویی می تواند به شکل روتاری و خطی باشد که هر کدام کارایی خود را دارند و با توجه به سلیقه و استفاده مشتری انتخاب می شوند. البته دستگاه های روتاری به دلیل مدور بودن، فضای کمتری را اشغال می کنند. دستگاه خطی نیز حرکت افقی یا خطی دارند و فضای بیشتری باید برای آنها در نظر گرفت.

هر چه تعداد نازل های دستگاه بیشتر باشد، مقدار داروی مایع بیشتری در طول روز در ظرف پر خواهد شد. البته سرعت کار به ظرفیت و گنجایش ظرف مورد نظر نیز بستگی دارد.

به دلیل اهمیتی که مواد دارویی دارند، دستگاه های تولیدکننده و بسته بندی آن باید از استانداردهای لازم برخوردار باشند. به همین دلیل، سازمان غذا و دارو برای فعالان این صنعت استانداردهای خاصی را وضع کرده است که این افراد ملزم به رعایت آنها هستند. برخوردار بودن از سیستمی بهداشتی در این نوع دستگاه ها بسیار مهم است. داروها بعد از بسته بندی نباید هیچ نوع آلودگی در خود داشته باشند.

دستگاه ها می توانند به شکل تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک باشند که همان طور که از نام آنها پیداست، دستگاه های اتوماتیک از سرعت بیشتری برخوردار خواهند بود.

ساخت دستگاه پرکن مایعات دارویی

دستگاه پرکن مایعات دارویی در کارخانجات صنعتی تولید می شود. مایعات دارویی همان طور که گفتیم به دو دسته غلیظ و رقیق تقسیم می شوند که مایعات رقیق شامل انواع شربت های دارویی مانند ام جی اس، شربت سرماخوردگی و ضد سرفه و قطره ها می شود و مایعات غلیظ شامل پمادها و غیره می شود. برخی از داروها به شکل اسپری هستند و در ظرف مخصوص به خود پر می شوند.

به دلیل تفاوت غلظت مواد، مکانیسم های مختلفی در ساخت دستگاه پرکن مایعات دارویی استفاده می شود. این مکانیسم ها شامل پرکن ثقلی برای مایعات رقیق و پرکن سیلندر پیستونی برای مایعات غلیظ و پرکن پمپی هستند.

تولیدکنندگان داروها و افراد فعال در این حوزه باید با توجه به کارایی روزانه خود و غلظت مواد دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند.

ارزان ترین دستگاه پرکن مایعات دارویی

در زمان تهیه انواع دستگاه ها، قیمت یکی از مهم ترین مسائل در انتخاب دستگاه است. ارزان ترین ماشین پرکن مواد رقیق  دستگاهی است که با مکانیسم ثقلی کار می کند. ماشین پر کن مواد رقیق برای مایعات رقیق استفاده گسترده ای دارند و به همین دلیل از این مکانیسم در پر کردن ظروف دارویی بیشتر استفاده می شود.

تعداد نازل ها نیز تعیین کننده است. دستگاهی که به دو نازل مجهز است قیمت مناسب تری نسبت به دستگاه های دارای تعداد  نازل بیشتر دارد. همچنین، مجهز بودن دستگاه به درب بندی اتوماتیک نیز در قیمت آن مؤثر است.

دستگاه پرکن مایعات شیشه دارو:

دستگاه پرکن دارویی شیشه در زمینه پرکردن انواع شیشه و بطری مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت دستگاه پرکن شیشه ای با توجه به نوع کارایی آن قیمت های مختلفی دارد. قیمت جدید این دستگاه در سایت های معتبر به روزرسانی شده است. از این دستگاه ها برای بسته بندی مایعات استفاده می کنند. از مواد مناسب برای بسته بندی در ظروف شیشه ای می توان به این موارد اشاره کرد:

انواع نوشیدنی ها
ترشیجات مختلف
مواد دارویی
انواع عرقیجات
سس های مختلف و …

این دستگاه ها در انواع مختلف وبا قیمت های متنوع تولید می شوند. ممکن است مدلی از این دستگاه راندمان بالایی داشته باشد و با قیمت بالایی به فروش برسد یا راندمان پایین داشته و با قیمت ارزان به فروش برسد، درهنگام خرید باید هم به کاربرد و هم به قیمت محصول دقت کنید.

دستگاه پرکن دارویی با بهره گیری از سیستم پیستونی عملیات لازم را برای پر کردن به انجام رسانده و سپس آن ها را در بسته بندی های کاملا منظم ارائه می دهد.

دستگاه پرکن ضمن بهره مندی از تجهیزات کاملا مکانیزه وبهداشتی و بهره برداری از سرعت متوسط تا زیاد، نتایج زیر را به بار می آورد:

فرایند پرکردن را انجام می دهد
محصولات متعددی را عرضه می کند

دستگاه پرکن ترکیبی از کیفیت، کارایی، بهره وری و نوآوری راشامل می شود. البته مهمترین فایده ومزیت این نوع دستگاه ها در این است که دیگر نیاز نیست شما وقت زیادی را صرف پرکردن ظروف خود کنید واین دستگاه ها تعداد زیادی از ظروف را در کمترین زمان برای شما پر می کنند.

دستگاه پرکن دارویی شربت پیستونی که در نوع نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک توسط صنایع مورد تهیه قرار می گیرد، مناسب برای مایعاتی است که دارای غلظت متناسبی باشند. یعنی برای مایعاتی باغلظت بالا، بهتر است که از این سیستم استفاده نشود. زیرا این آثار را به دنبال دارد:

این کار، تمیز نمودن دستگاه را با مشکل و سختی رو به رو خواهد ساخت در نتیجه سیلندر وپیستون دستگاه ممکن است، دچار عیب و اشکال شوند
با توجه به توضیحات ارائه شده در بالا بهتر است که از این دستگاه برای مایعات بسیار غلیظ استفاده نکنید تا موجب اختلال در سیستم این دستگاه نشود.

دستگاه پرکن مایعات دارویی و سیل کن آمپول

یکی دیگر از انواع دستگاه پرکن مایعات دارویی ماشین سیل کن آمپول است. این دستگاه با توجه به حرکت شیب دار آمپول ها در زمان پر شدن و سیل شدن و همچنین وجود انواع آمپول با اندازه دهانه و ضخامت متفاوت طراحی شده است.

تمام بخش های تشکیل دهنده این دستگاه باید از جنس استنلس استیل باشد. برای تمیز کردن این دستگاه ها با توجه به حساسیتی که درباره داروها وجود دارد، یک دریچه بزرگ در کف دستگاه تعبیه می شود که کار تمیز کردن را سهولت بخشد. همچنین برای امنیت بیشتر و ساده تر کردن عمل پر کردن، کنترل پنل دستگاه بالا قرار داده می شود. این دستگاه ها باید استاندارد GMP داشته باشند. GMP مخفف اصطلاح Good Manufacturing Practice به معنای شرایط خوب تولید است. با رعایت این استانداردها می توان محصولات با کیفیتی تولید کرد.

به دلیل تفاوت اندازه ظروف این امکان باید در دستگاه مهیا شود که با کمترین تغییر بتوان آمپول ها با اندازه های متفاوت را پر و سیل کرد. از دیگر ویژگی های این دستگاه می توان به داشتن سیستم جلوگیری از تزریق در صورت نبود پوکه، داشتن سیستم سنترکننده دهانه آمپول در زمان پر کردن و جریان گاز و همچنین داشتن قابلیت تزریق گاز نیتروژن پیش، پس و حین پر کردن اشاره کرد.

بهتر است برای تعمیر آسان دسترسی به همه بخش های دستگاه ممکن باشد. نگهداری آن نیز باید به سادگی انجام شود. این نوع دستگاه پرکن مایعات دارویی باید به سیستم پیش گرم کننده مجهز باشد.

دیگر مشخصات دستگاه پرکن مایعات دارویی
مجهز به تنظیم سرعت بسته بندی دستگاه

انتخاب تعداد نازل با توجه به نیاز

دارای اندازه های متغیر

دارای قیمت های مختلف

دستگاه های پرکن مایعات دارویی توسط شرکت های متفاوتی تولید می شود. بسته بندی داروها اهمیت ویژه ای دارد. به دلیل این که هر چقدر دارو تولید شود، اما بسته بندی نشوند بی فایده خواهد بود و داروها بدون مصرف می مانند و تأمین دارو با مشکل رو به رو خواهد شد. بسیاری از داروها باید به دور از یخ زدن، نور و حرارت زیاد نگهداری شوند و به این مسئله در زمان بسته بندی آنها باید توجه فراوان شود.

محصولات پربازدید:

دستگاه پرکن مایعات
دستگاه پرکن مایعات غلیظ
دستگاه پرکن مایعات رقیق
دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک
دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک
دستگاه پرکن مایعات دستی
دستگاه پرکن مایعات پیستونی
دستگاه پرکن مایعات پمپی
دستگاه پرکن مایعات ثقلی
دستگاه پرکن بطری مایعات
دستگاه پرکن تیوپ
دستگاه پرکن اسپری
دستگاه قوطی پرکن مایعات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …