دینا ماشین

دستگاه پرکن مایعات دستی

همه چیز درباره دستگاه پرکن مایعات دستی

دستگاه پرکن مایعات دستی، قیمت پایین‌تر و کاربری ساده‌تری نسبت به دیگر انواع دستگاه‌های پرکن مایعات دارد. این عامل موجب شده تا بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک و کسب و کارهای خانگی بتوانند از این دستگاه‌ها برای پر کردن انواع مایعات مورد نظر خود و انتقال دادن آن‌ها به ظروف خاص استفاده کنند.

بنابراین این دستگاه‌های پرکن، دارای کاربردهای متعدد و متنوعی هستند و انواع مختلفی نیز دارند. این تنوع محصول، هم در زمینه طراحی این محصولات به چشم می‌آید و هم در در اندازه و سایز آن‌ها مطرح است. دستگاه‌های پرکن دستی به طور معمول برای انتقال و پر کردن انواع مایعات غلیظ و رقیق مورد استفاده قرار می‌گیرند. این عامل موجب شده تا صنایع بسیاری بتوانند از این نوع از دستگاه پرکن استفاده نمایند.

دستگاه پرکن مایعات دستی

دستگاه‌های پرکن مایعات دستی بزرگ و کوچک و کاربرد آن ها

بنابر کاربردهای متعدد دستگاه‌های پرکن دستی، سایز این محصولات نیز با یکدیگر بسیار تفاوت دار.د بنابراین بسیاری از این دستگاه‌ها در سایزها و ابعاد بسیار بزرگ طراحی و ساخته می‌شوند. از این نوع از دستگاه‌های پرکن دستی، معمولا در صنایع و شرکت‌های صنعتی بسیار وسیع، استفاده می‌شود. این صنایع معمولا دارای حجم بسیار بالایی در تولید هستند. اما برخی از این دستگاه‌های پرکن دستی، بسیار کوچک‌تر طراحی و ساخته شده‌اند.

به طور معمول از این دستگاه‌های پر کن کوچک در کارگا‌ه‌ها و محیط‌های کوچک و مشاغل خانگی استفاده می‌شود. هم‌چنین در بسیاری از کارخانجات نوپا می‌توان از این محصولات استفاده کرد. چرا که ظرفیت تولید و پر کردن این نوع از دستگاه‌های پرکن دستی مایعات نسبت به دستگاه‌های بزرگ پر کننده، بسیار پایین‌تر است. به طور کلی می‌توان گفت دستگاه‌های پرکن مایعات دستی، دارای حجم بسیار پایین‌تری نسبت به انواع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک دستگاه‌های پرکن هستند. این عامل سبب شده تا کاربرد این نوع دستگاه‌ها در کسب و کارهای کوچک و محیط‌های کاری کوچک مناسب باشد.

دستگاه‌های پرکن مایعات دستی اگز سایز بالاتری داشته باشند قیمت بالاتری هم خواهند داشت. بنابراین بسیاری از تولید کنندگانی که در ابتدای مسیر هستند می‌توانند از نوع کوچک این دستگاه‌ها برای شروع کار خود استفاده نمایند. این کار موجب می‌شود تا هم از نظر هزینه خرید دستگاه پرکن، در حد مناسب‌تری قرار بگیرند و هم به کارایی مورد نیاز خود، دسترسی پیدا کنند چراکه استفاده از این دستگاه‌های کوچک، کاملا با ظرفیت تولیدی آن‌ها تناسب خواهد داشت.

انواع دستگاه پرکن مایعات دستی

دستگاه‌های پرکن دستی که می‌توان گفت ساده‌ترین نوع دستگاه‌های پرکن مایعات هستند، در انواع مدل‌های سیلندر پیستونی، وکیومی و… ساخته می‌شوند. بنابراین می‌توان انواع دستگاه‌های پرکن مایعات دستی را به صورت‌های دستگاه پرکن عطر و ادکلن دستی، دستگاه پرکن تیوپی دستی، دستگاه پرکن سیلندر پیستونی تک نازل دستی و…. دسته بندی کرد. در ادامه به توضیح مختصر این موارد خواهیم پرداخت.

دستگاه پرکن مایعات دستی سیلندر پیستونی

یکی از انوع دستگاه‌های پرکن مایعات که از آن برای جابجایی مایعات و انتقال آن‌ها به درون ظرف‌های از پیش تعیین شده، استفاده می‌شود، دستگاه پرکن مایعات دستی سیلندر پیستونی است. از این دستگاه به طور معمول برای پر کردن مایعات غلیظ استفاده می‌شود. ظرفیت تولید این دستگاه نیز بسته به حجم ظرف مورد نظر و میزان غلظت مایع، متفاوت است. پرکن دستی سیلندر پیستونی به طور معمول برای پر کردن انواع مایعاتی مانند عسل، مربا، شربت‌های غلیظ و… دارای کاربرد وسیع است.

هم‌چنین با استفاده از این دستگاه پرکن، می‌توان شیره، سس و… را نیز منتقل کرد. طراحی نازل در دستگاه پرکن دستی سیلندر پیستونی به نحوی است که برای پر کردن مایعات بدون پالپ مناسب است. اما عملکرد آن برای محصولاتی مانند مربا که حاوی قطعات میوه است اندکی متفاوت است. دقت این دستگاه پرکن دستی، بسیار بالا است و با سیلندرهای ۵۰ سی سی، ۱۰۰ سی سی، ۲۰۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ سی سی طراحی و تولید می‌شوند. لازم به ذکر است که هر یک از این سایزهای سیلندرها موجب می‌شود تا دستگاه مورد نظر بتواند کاربردی ویژه داشته باشد. این سیلندرها، قابلیت تنظیم شدن در محدوده خاص خود را دارند.

یکی از مزایای کاربرد این دستگاه پرکن این است که نحوه کار کردن با آن بسیار ساده است و پس از قرار دادن ظروف و بطری‌های مورد نظر بر زیر نازل‌ها و زدن دکمه استارت و شروع عملیات پر کردن، از طریق پدال دستگاه، تغذیه مجدد سیلندر به طور اتوماتیک انجام خواهد شد.

هزینه نگهداری این دستگاه پرکن مایعات نیز بسیار پایین است. هم‌چنین این دستگاه دارای این قابلیت است که امکان نصب مخزن دوجداره بر آن وجود دارد. مخزن دو جداره با گرمکن برقی در این دستگاه برای پر کردن محصولاتی مانند عسل دارای کاربرد فراوانی است. از جمله معایب این دستگاه پرکن می‌توان به این مورد اشاره کرد که دستگاه پرکن دستی سیلندر پیستونی نیازمند استفاده از کمپرسور باد با مخزن حد اقل ۱۰۰ لیتری است.

دستگاه پرکن مایعات دستی وکیومی

شیشه‌های مختلف عطر و ادکلن که در بازار به وفور مشاهده می‌کنیم، با استفاده از دستگاه پرکن دستی وکیومی پر می‌شوند. این دستگاه دارای سرعت و دقت قابل توجهی است. به طور کلی دستگاه پرکن دستی وکیومی، برای پر کردن انواع مایعات رقیق و غلیظ و انتقال آن‌ها به درون ظرف‌های شیشه‌ای و پت مورد استفاده قرار می‌گیرد. مکانیسم وکیومی به کار رفته در این دستگاه با ایجاد خلأ در ظرف مورد نظر، آن را پر می‌کند. این دستگاه با استفاده از پمپ وکیوم، هوای داخل ظرف را کشیده و با فشار معمول پمپ وکیوم مواد را داخل ظرف مخصوص، تخلیه می‌کند و آن را پر می‌نماید. بنابراین مکانیسم عملکرد این دستگاه به این صورت است که اپراتور، ظرف مورد نظر را به صورت دستی زیر نازل جای می‌دهد و پس از آن، عملیات وکیوم انجام می‌شود.

دستگاه پر کن دستی به صورت تک نازل و دو نازل طراحی و تولید می‌شود. این دستگاه برای انجام عملیات پر کردن نیازمند اپراتور است. استفاده آسان، فضای اشغالی کم و مناسب، قیمت ارزان و… از ویژگی‌های اساسی این دستگاه پرکن به شمار می‌رود. استفاده از دستگاه پرکن دستی برای پر کردن بطری‌های ۲۰۰ سی سی تا ۵ لیتری امکان پذیر است و انواع بطری‌ها با دهانه‌های مختلف را می‌توان از طریق این دستگاه پرکن، پر کرد. ارتفاع مایع پر شده در این دستگاه نیز قابل تنظیم شدن است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …