دینا ماشین

دستگاه پرکن مایعات دستی ( رومیزی، خانگی، کوچک)

دستگاه پرکن مایعات دستی

دستگاه پرکن مایعات دستی جایگاه بسیار خوبی در خط تولید دارد و این وسیله می تواند سرعت تولید را دو یا چند برابر بکند.
این ابزارها با دقت بسیاری که دارند می توانند کار خود را به خوبی هرچه تمام تر انجام دهند. جایگاه قرار گیری این ماشین آلات در خط تولید معمولا در مرحله آخر است و بعد از پایان کار محصولات دسته بندی می شوند و آماده ارسال به تهران و شهرستان ها هستند.

دستگاه پرکن مایعات دستی

دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک

تجهیزات نیمه اتوماتیک در بین عموم با نام های دیگری مانند ماشین های کوچک، رومیزی، دستی، خانگی، کارگاهی، نیمه صنعتی نیز شناخته می شوند.
در این سری از تولیدات از نوار نقاله، درب گذار، درب بند خودکار استفاده نمی شود و تمامی این کارها توسط اپراتور انجام میگیرد.
این ابزار دارای شاسی است و البته امکان نصب روی میز نیز فراهم است که بنا به درخواست کاربر میتواند طراحی و ساخت شود.

مشخصات فنی دستگاه پرکن مایعات دستی

در رابطه با مشخصات ظاهری دستگاه پرکن مایعات دستی می توان گفت که طول آن ۹۰ سانتی متر و عرض آن ۴۰ سانتی متر است و ارتفاع آن نیز ۸۰ سانتی متر و وزن آن در صورتی که مخزن خالی باشد ۴۰ کیلوگرم است. برق مصرفی اش تک فاز و باد مصرفی آن حدود ۵ بار است.

در مورد ظرفیت تزریق که یکی از مهمترین نکات در خرید وسیله است لازم است که از توان تزریق هر تجهیز مطلع باشید که در ادامه شرح مختصری ذکر شده است.
در ابتدا از طرح تک نازل نام می بریم که تا ۳۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت را پوشش می دهد؛ مورد بعدی دو نازله است که تا ۷۰۰ لیتر در ساعت پوشش می دهد؛ مورد سوم چهار نازله است که تا ۱۱۰ لیتر در ساعت پوشش می دهد؛ مورد بعدی شش نازله است که تا ۱۳۰۰ لیتر در ساعت پوشش می دهد و در آخر به سراغ هشت نازله می رویم که تا ۱۷۰۰ لیتر در ساعت را مورد پوشش خود قرار می دهد.

ویژگی دستگاه پرکن مایعات خانگی و دستی

در مورد ویژگی های دستگاه پرکن مایعات دستی نکات زیر را میتوان ذکر کرد:

 1. بدنه از جنس PVC و مناسب مواد خورنده
 2. قابلیت تنظیم دمای داخلی مخزن
 3. مجهز به همزن و اسکرابر داخلی
 4. دارای سیستم کنترل تایمر دیجیتال پیشرفته
 5. مجهز به فرمان پدالی
 6. امکان تنظیم ارتفاع نازل
 7. هزینه نگهداری آن پایین و به صرفه
 8. مجهز به سیستم و ویژگی ضد چکه
 9. متریالی ساخت مطابق استانداردهای صنایع غذایی

دستگاه پرکن مایعات دستی

مزایای دستگاه پرکن مایعات دستی

بسته بندی و پر کردن محصولات در کارخانه ها و کارگاه ها با استفاده از دستگاه پرکن دستی مایعات بسیار مرحله مهم و با اهمیتی است زیرا در ابتدای کار اولین چیزی که چشمان مشتری را جذب می کند و جلب توجه به همراه دارد کیفیت و طراحی بسته بندی و تمیز بودن آن است.
به طور کلی وظیفه اصلی ماشین آلات بسته بندی این است که محصولات جاری و سیال را درون ظرف می ریزند و جزء سیستم های اتوماسیون یک کارخانه و یا یک تولیدی می باشند.

این ابزار در موادی مثل سس و عسل و در مجموع سیالاتی که گرانروی آن ها بالا است و نیز در موادی که دارای غلظت کمتری هستند و به اصطلاح مواد رقیق کاربرد دارد.
دارای مدل های متفاوتی است که به لحاظ عملکرد و انجام کار با یکدیگر متفاوت هستند و داری دو مدل اتوماتیک که این مدل قدرت و ظرفیت و حجم بالایی دارد و مدل نیمه اتوماتیک است.

دستگاه پر کن مایعات رقیق

در کارخانه ها و کارگاه های بسیاری مورد استفاده قرار گرفته است زیرا عملیات بسته بندی و پرکردن را می تواند با دقت بسیار بالا و بسیار سریع و بهداشتی انجام دهد و یک کار و محصول با کیفیت را ارائه دهد.

انواع دستگاه پرکن دستی

نمونه های تجهیزات بسته بندی خانگی کاربردهای زیادی در بین تولیدکنندگان صاحبان کارگاه های خانگی و نیمه صنعتی پیدا کرده است. پرطرفدارترین این وسایل را میتوان در ماشین های زیر خلاصه کرد:

 • تیوپ پرکن دستی
 • عطر و ادکلن پرکن دستی
 • عسل پرکن دستی
 • اسپری پرکن دستی

دستگاه پرکن دستی مایعات غلیظ

برای مواد غلیظی مثل مواد ظرف شویی، دست شویی، مربا، عسل، گریس و … ماشین های نیمه اتوماتیک یا همان خانگی و رومیزی نیز میتوان استفاده کرد.
در این حالت نیز تفاوت چشمگیری در فرایند تزریق ایجاد نمی شود و آنچه بیشترین تفاوت را دارد نیاز به اپراتور برای اجرای بسته بندی است. در خصوص مواد غلیظ یک تفاوت عمده وجود دارد و آن این است که مکانیزم های تزریق ثقلی برای این مواد کاربردی ندارد و تجهیزاتی که برای مواد غلیظ طراحی می شوند از مکانیزم پمپی یا سیلندر و پیستونی استفاده میکنند که نسبت به مکانیزم ثقلی کمی هزینه بیشتری در ساخت دارد.

تجهیزات دستگاه پرکن مایعات دستی

قیمت دستگاه پرکن مایعات دستی و کوچک

در مجموع به نکاتی که برای خرید دستگاه پرکن مایعات دستی خدمتتان عرض کردیم توجه زیادی بفرمایید تا در خریدتان دچار مشکل نشوید زیرا تنوع این محصولات بسیار بالا است و حتما از مشاورین و کارشناسان مجرب و حرفه ای در این زمینه کمک و مشاوره بگیرید و این نکته را حتما باید در نظر داشته باشید که برای چه نوع سیالی نیاز به ماشین دارید و چه ظرفیت تولیدی مد نظرتان است.
همچنین لازم است بدانید که ماشین آلات خانگی و رومیزی نیمه اتومات برای عملکرد نیاز به اپراتور دارند و باید این مورد را در هزینه های جاری تولید لحاظ کنید.
البته این تجهیزات فارغ از تمام ویژگی های خود به کار شما سرعت بسیاری خواهد داد و این خود باعث افزایش تولید و در نهایت افزایش بهره وری خواهد بود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

دستگاه پرکن ادکلن

دستگاه پرکن ادکلن و عطر، اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی

دستگاه پرکن ادکلن و عطر عطر و ادکلن مایع­های خوش بوکننده­ای هستند که در انواع …