دینا ماشین

دستگاه پرکن مایعات روتاری

دستگاه پرکن مایعات روتاری؛ تنوع وسیع و کارایی بالا

دستگاه پرکن مایعات روتاری یکی از دستگاه های پرکاربرد و اصطلاحاً کار راه انداز در بسیاری از صنایع نظیر صنایع غذایی و تولید نوشیدنی و غیره می باشد. این دستگاه همانطور که از نام آن پیداست برای پر کردن ظروف از مایعات مورد استفاده قرار می گیرد. قابل ذکر است که دستگاه های پرکن مایعات انواع مختلفی دارند که دستگاه روتاری یکی از انواع رایج این محصولات می باشد.

پرکن مایعات روتاری

در رابطه با مشخصات و نحوه عملکرد دستگاه پرکن مایعات روتاری مباحث مختلفی وجود دارد که می توان به آن ها پرداخت. یکی از این مباحث، ساختار دستگاه پرکن از جهت تعداد نازل های تعبیه شده در آن است. مسلماً هرچه تعداد نازل ها بیشتر باشد، تعداد ظرف بیشتری را می توان در یک زمان از مایع مورد نظر پر کرد. بهتر است در همین جای بحث این نکته را ذکر کنیم که همیشه پر کردن همزمان چندین ظرف مورد نیاز نبوده و در برخی موارد، کارایی دیگری همچون پر کردن متوالی ظروف توسط یک دستگاه پرکن مایعات روتاری تک نازله مورد نیاز خط تولید می باشد. دستگاه های پرکن مایعات می توانند از نظر عملکرد به دو صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک عمل پر کردن ظروف را انجام دهند. در ادامه مقاله به معرفی دستگاه پر کن روتاری مایعات تک نازله و دستگاه پرکن روتاری اتوماتیک خواهیم پرداخت.

دستگاه پرکن روتاری تک نازله

دستگاه پرکن روتاری تک نازله در واقع نوعی دستگاه پرکن مایعات می باشد که با استفاده از یک نازل که برای خروج مایعات در نظر گرفته شده است و به صورت روتاری یا چرخشی عمل پر کردن ظروف مخصوص را انجام می دهد. دستگاه پرکن مایعات روتاری تک نازله می تواند انواع مایعات با ویسکوزیته مختلف را از نازل خود عبور دهد. قابل ذکر است که بر روی کاتالوگ هر دستگاه نوع مایعات قابل عبور از نازل ها درج شده است. مثلاً بعضی از انواع دستگاه پرکن مایعات روتاری قابلیت تخلیه مایعات رقیق مانند آب و دوغ و نوشابه و … را دارند و نمی توانند مایعات غلیظ مانند عسل و مربا و … را به ظروف مشخص شده هدایت کنند.

دستگاه پرکن روتاری تک نازله ظروف را به صورت لیوانی و در بازه های زمانی تنظیم شده برای دستگاه پر می کند. شاید نیاز باشد در برخی خطوط تولید یک کارخانه به دلایل فنی و منحصر به فرد، از پرکن های تک نازله بهره گیری شود؛ بنابراین قبل از تهیه دستگاه های پرکن روتاری می بایست با کارشناسان فروش مشورت کرد تا مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین دستگاه پرکن مایعات روتاری متناسب با فعالیت واحد صنعتی انتخاب و خریداری شود.

پرکن مایعات روتاری

دستگاه پرکن روتاری اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات روتاری از نوع اتوماتیک می تواند کارایی و بازدهی بسیار مطلوبی را در خطوط تولید کارخانجاتی که میزان تولید روزانه بالایی دارند ارائه نماید. در واقع در این نوع از دستگاه ها تمامی اعمال قرار گرفتن ظروف پر شونده بر روی نقاله و بخش انتهایی کار که همان دربندی ظروف می باشد، همگی توسط یک خط و به صورت اتوماتیک انجام می شود. در حالت اتوماتیک نیازی به حضور و نظارت و همکاری اپراتور در مراحل ذکر شده وجود ندارد.

پرکن مایعات روتاری

نکته قابل توجه در تهیه نوع دستگاه پرکن مایعات روتاری این است که از قبل تعداد نازل های مورد نیاز جهت پر کردن ظروف را مشخص نمایید. در واقع اگر دستگاه پرکن مایعات از نوع نیمه اتوماتیک انتخاب کنید، اگر تعداد نازل های مورد نیازتان بیش از دو عدد باشد، می بایست یک اپراتور دیگر و در واقع یک نیروی انسانی مازاد برای کنترل و نظارت بر کار دستگاه در نظر بگیرید؛ اما در حالت اتوماتیک این چنین نیست. پس دستگاه پرکن مایعات روتاری اتوماتیک می تواند به راحتی تعداد نازل های بیشتری را پشتیبانی کند بدون اینکه نیاز به بکارگیری نیروی انسانی بیشتری باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …