دینا ماشین

دستگاه پرکن مایعات شیمیایی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات شیمیایی

دستگاه پرکن مایعات شیمیایی را در این مقاله به صورت کامل مورد بررسی قرار داده ایم و تمام آنچه در مورد کاربرد و انواع آن نیاز دارید را ذکر کرده ایم.
امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از آن در صنایع بسته بندی سرعت تولید کارخانجات افزایش چشم گیری داشته است. یکی از تجهیزاتی که کاربرد زیادی پیدا کرده است دستگاه پرکن مایعات است. این ابزارها با استفاده از تکنولوژی روز طراحی می شوند و جهت انتقال انواع مواد به ظروف مختلف مورد استفاده قرار میگیرند.

موادی از جمله روغن، مواد ظرف شویی و دست شویی، عسل، گریس، انواع پماد و کرم، لبنیات، نوشابه، انواع سس و رب و سایر مواد را میتوان توسط این ماشین آلات بسته بندی کرد.
یکی از مواردی که می توان از این تجهیزات در بسته بندی آن استفاده کرد مواد و سیالات شیمیایی است که در انواع غلیظ و رقیق میتواند مورد استفاده قرار بگیرد.
با توجه به خورندگی شدید و اسیدی بودن برخی از این مواد استفاده از سیستم اتوماتیک به جای نیروی انسانی امری ضروری به نظر می رسد.
شرکت ما در این زمینه و در جهت رفع این مشکل اقدام به ساخت ماشین های مربوطه کرده است که در ادامه به بررسی انواع آن می پردازیم.

دستگاه پرکن مایعات شیمیایی

کاربرد دستگاه پرکن مایعات شیمیایی

برخی مواد شیمیایی دارای خاصیت اسیدی یا بازی زیادی هستند یا دارای بخارات سمی ای هستند که کار تزریق به ظروف را توسط نیروی انسانی سخت و خطرناک میکنند. از طرفی در کارخانجات صنعتی و نیمه صنعتی که سرعت تولید پارامتر مهمی در تعیین میزان فروش و سهم بازار شرکت است نیاز مبرمی به استفاده از تجهیزات مکانیزه انتقال مواد است.

برای انتقال و تزریق انواع مواد سیال مانند شربت های دارویی، الکل، تینر، ضد یخ، مواد اسیدی، سرکه، شامپو و انواع مواد اسیدی و بازی از این ابزار میتوان استفاده کرد.
طراحی آن به گونه است که در برابر خورندگی و واکنش های این مواد مقاوم است و به گونه ای ساخته می شود که کلیه استانداردهای بهداشتی و غذایی را رعایت میکند.

انواع دستگاه پرکن مایعات شیمیایی

با توجه به ماده ای که قرار است به ظروف منتقل شود و نیاز کاربر از نظر حجم تولید و مکانیزه بودن وسیله این تجهیزات را در چند نوع میتوان دسته بندی کرد. اینکه ماده مورد نظر شما چه غلظتی دارد و رقیق است یا نه تعیین کننده مکانیزمی است که برای تزریق مواد به ظرف استفاده می شود.

برای این مواد هر کدام تجهیز مربوط و مناسب با آن کاربرد طراحی می شود. عامل دیگر حجم و ظرفیت تولید مورد نیاز است که مشخص می کند سیستم نیاز به اپراتور داشته باشد یا نه. در مجموع با در نظر گرفتن عوامل فوق چهار نوع دستگاه پرکن مایعات شیمیایی میتوانیم در نظر بگیریم که عبارتند از تجهیزات پرکن مواد رقیق، غلیظ، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک که هر کدام را در ادامه بررسی کرده ایم.

دستگاه پرکن مواد شوینده مایع

دستگاه پرکن مایعات شیمیایی رقیق

منظور از مواد رقیق آنهایی است که ویسکوزیته پایین دارند مانند آب و دوغ. این نوع مواد به دلیل غلظت اندکی که دارند خاصیت روندگی مناسبی دارند فرایند تزریق بسیار ساده تری نسبت به سایر مواد دارند و اکثر آنها را میتوان با مکانیزم ثقلی بسته بندی کرد یعنی تزریق توسط وزن خود مواد رخ میدهد.
البته سایر مکانیزم های دیگر مانند پمپی و سیلندر پیستونی نیز کارایی دارند که برای مواد رقیق فقط در صورت نیاز از آنها استفاده می شود چرا که هزینه بیشتری نسبت به مکانیزم ثقلی دارند.

از جمله موادی رقیقی که می توان با این وسیله پر کرد میتوان به دوغ، آب معدنی، وایتکس، تینر، انواع سفید کننده، نوشنیدنی ها و آب میوه، نوشابه و دلستر و انواع داروها را اشاره کرد.

دستگاه پرکن مایعات شیمیایی غلیظ

بر خلاف مواد رقیق، سیالات غلیظ با استفاده از روش ثقلی امکان انتقال به ظروف را ندارند. در این موارد ناچار به استفاده از یکی از روش های پمپی و سیلندر پیستونی هستیم.
حالت سیلندر پیستونی دارای دقت بسیار بالایی است و برای مواردی که مواد هزینه زیادی دارند و گران قیمت هستند یا اینکه حجم ظرف کم است و بنابر این میزان خطا در حجم یا وزن مواد درون ظروف حساس است مورد استفاده قرار میگیرد که همان طور که واضح است به دلایلی که ذکر شد این مدل هزینه ساخت بیشتری دارد.

از جمله موادی که می توان در این نمونه استفاده کرد می توان مایعات ظرف شویی، دست شویی، سس های مایونز و کچاب، رب گوجه فرنگی و انار، عسل و مربا را میتوان اشاره کرد.

دستگاه پرکن مایعات شیمیایی تمام اتوماتیک

طرح های تمام اتوماتیک در صنایع یهداشتی، غذایی و دارویی و به صورت کلی در صنایعی که نیاز است ظروف کمترین تماس را با دست و اپراتور داشته باشند و یا اینکه سرعت تولید بسیار زیاد است و استفاده از نیروی انسانی میتواند موجب کندی تولید شود گزینه بسیار مناسبی هستند.
این ماشین آلات کلیه فرایند تزریق، درب گذاری و درب بندی به صورت تمام اتومات انجام می شود. این فرایند به این صورت است که ظروف به صورت خودکار یا اپراتور روی نوار نقاله قرار می گیرند و با حرکت نوار به زیر نازل تزریق منتقل می شوند. وجود ظروف توسط سنسور حس می شود و سپس فرایند تزریق اجرا می شود و هنگامی که انتقال مواد انجام گرفت ظروف حرکت میکنند و به قسمت درب گذاری می روند. در این قسمت درب ها به صورت اتومات روی ظرف قرار گرفته و به قسمت درب بندی می رود و کار بسته بندی به اتمام می رسد.

دستگاه پرکن مایعات پمپی

دستگاه پرکن مایعات شیمیایی نیمه اتوماتیک

نمونه های نیمه اتوماتیک با نام های دستی، خانگی، رومیزی نیز شناخته میشوند. در این سری از محصولات بر خلاف مدل اتوماتیک، اجرای فرایند وابستگی کاملی به نیروی انسانی دارد. به این صورت که درب بند و درب گذاری توسط اپراتور انجام می شود. ظروف توسط اپراتور در قسمت مخصوصی زیر نازل ها قرار میگیرند و سپس دکمه شروع فشرده می شود. فرایند انتقال که به پایان رسید اپراتور ظرف را برداشته و ظرف دیگری را باید قرار دهد. این نمونه ها بیشتر در کارگاه های نیمه صنعتی و کسب و کارهای نوپا که حجم تولید کمتری دارند استفاده می شوند.

مشخصات فنی دستگاه پرکن مایعات شیمیایی

  1. دارای بدنه تمام استیل
  2. نازل ها مقاوم به خوردگی و مواد اسیدی و بازی
  3. شاسی از جنس آهن
  4. تعداد نازل ها متغیر و بر اساس حجم تولید و نیاز کاربر
  5. مجهز به تابلو برق و plc
  6. امکان نصب درب بند، درب گذار
  7. امکان استفاده از ردیف کن بر اساس سفارش کاربر
  8. دارای سیستم تهویه برای مواد دارای بخارات سمی

جنس دستگاه پرکن مایعات شیمیایی

از جمله پارامتر های خیلی مهمی که باید در این تجهیز مورد توجه گیرد جنس قسمت های درگیر با مواد شیمیایی است. اگر جنس به درستی انتخاب نشود پس از مدتی به دلیل خوردگی سیستم دچار نقص شده و عملکرد آن مختل می شود. برای رفع این مورد تمامی قسمت های درگیر از جنس استیل مقاوم به خوردگی یا در صورت نیاز مشتری از تفلون ساخته می شوند.

پرکن مایعات خطی

دستگاه پرکن تینر

تینر یک ماده رقیق می باشد، این وسیله را کارخانجات تولید مواد صنعتی تولید می کنند، این نمونه شامل نوار نقاله، چندین سیستم کنترل کننده سرعت، قابلیت تنظیم دقیق چگونگی سرریز شدن سیاب با توجه به بطری، قابلیت تنظیم میزان سر ریز شدن ماده در هر بطری می­باشد، و در دو نوع تمام اتوماتیکی و نیمه اتوماتیکی تولید می شود.

دستگاه پرکن جرم گیر

جرم گیر یک سیال رقیق ثقلی و جز مواد اسیدی می باشد، این وسیله علاوه بر پر کردن ظروف جرم گیر برای پر کردن سایر مواد رقیق مانند سفیدکننده، حلال هایی مانند تینر، مواد شیمیای مانند اسیدها و مواد خوراکی مانند دوغ و آب نیز استفاده می شود، جنس قسمت هایی از آن که با جرم­گیر سروکار دارد باید ضدخوردگی باشد تا دچار خوردگی نشود.

دستگاه پرکن جرم گیر

دستگاه پرکن جوهرنمک

در دو نوع تمام اتومات و نیمه اتومات عرضه می شود و به دلیل خاصیت خورندگی که جوهر نمک دارا می باشد بدنه آن به گونه ای است که در برابر خوردگی مقاوم است،دارای تایمر، لودسل و نازل است میزان جوهرنک سرریزی به ظرف ها را به وسیله هر یک از این­ها می­توان تعیین نمود، تعداد نازل ها را با توجه به سفارش مشتری می توان کم و زیاد کرد.

دستگاه پرکننده مایع سفیدکننده و وایتکس

مواد سفید کننده مانند وایتکس نیز جز مواد رقیق و اسیدی دسته بندی می شوند و به دلیل خاصیت هایی که دارند مانند خورندگی باید از ابزار مخصوص مواد اسیدی برای پر کردن ظروف استفاده شود، در دو دسته نیمه اتومات و تمام اتومات وجود دارد، سری تمام اتومات دارای نازل، درب گذار، درب بندی و انتقال بر روی نوار می باشد.

دستگاه پرکن شیشه شور

شیشه شور از دسته مواد رقیق است، این طرح مناسب پرکردن انواع بطری­های شیشه­ای، پت و پلاستیکی می باشد، در انواع تمام اتومات و نیمه اتومات وجود دارد.

دستگاه پرکن مایعات اسیدی

مواد اسیدی خاصیت خورندگی دارند بنابراین قسمت هایی از تجهیز که مخصوص عبور اسید است باید نسبت به اسید مقاوم باشد، پرکن های اسیدی در دو نوع نیمه اتومات و تمام اتومات موجود می باشند، در پرکن تمام اتومات ۴ نازل پنوماتیک موجود می باشد و به صورت مستقیم متصل به مخزن می باشند، مسیرهایی که با اسید سروکار دارد را معمولا از جنس پلاستیک و پلی اتیلن می سازند چون مقاومت تین مواد در برابر اسید زیاد است.

پرکن مایعات اسیدی

دستگاه پرکن الکل صنعتی

پرکن الکل صنعتی مجهز به سیلندر پیستون می باشد، بدنه و نازل­های آن از جنس استیل است و بسیار مقاوم و پایدار می باشد، کاملا ضد ضربه بوده و دچار خش و ساییدگی نمی شود، شستشوی آن بسیار آسان است.

سازنده دستگاه پرکن مایعات شیمیایی

شرکت ما با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات صنعتی شرکتی شناخته شده در این زمینه است. طراحی توسط کارشناسان زبده، استفاده از قطعات با کیفیت، دقت در طراحی، گارانتی محصول از ویژگی های محصولات تولیدی ماست.
استانداردهای غذایی و بهداشتی موردی است که باید به شدت در این محصول مورد توجه قرار بگیرد. همکاری با بزرگترین برندهای صنایع غذایی در ایران، صادرات به بیش از ۳۰ کشور صنعتی در اروپا گواهی بر کیفیت تجهیزات تولیدی این شرکت است.

فروش و قیمت دستگاه پرکن مایعات شیمیایی

تمامی مدل های ذکر شده از این تجهیز اعم از اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و دستی را میتوان استفاده کرد که هر کدام بر اساس نیاز مشتری طراحی و ساخته می شود.
نرخ ساخت هر کدام بر اساس مشخصات مورد نظر کاربر تفاوت دارد. برای مثال تعداد نازل، نوع سنسور های به کار رفته و سایر قطعات بر اساس نیاز کاربر انتخاب میشوند.

با توجه به این مورد در صورتی که قصد خرید این ابزار را دارید قبل از تعیین و سفارش طرح مورد نظرتان با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید و در مورد مشخصات مورد نظرتان و طرح مناسب برای این مشخصات مشورت کنید و پس از نهایی شدن و جمعبندی اقدام به خرید کنید.
همچنین با تماس با شماره های ذکر شده در سایت یا از قسمت فرم ها نیز میتوانید با ارسال مشخصات مورد نظرتان از قیمت دستگاه پرکن مایعات شیمیایی مورد نظرتان مطلع گردید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

دستگاه پرکن ادکلن

دستگاه پرکن ادکلن و عطر، اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی

دستگاه پرکن ادکلن و عطر عطر و ادکلن مایع­های خوش بوکننده­ای هستند که در انواع …