دینا ماشین

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

دستگاه پرکن مایعات غلیظ:

بسته بندی مایعات به وسیله‌ی دستگاه پرکن مایعات انجام می‌شود. دستگاه‌های پرکن در انواع مختلفی طراحی شده‌اند و اگر قصد خرید دستگاه پرکن مایعات دارید باید به غلظت مایع بسیار دقت کنید. به طور مثال برای مایعاتی که دارای غلظت بالایی هستند از دستگاه پرکن مایعات غلیظ استفاده می‌شود و برای مایعات رقیق از دستگاه پرکن مایعات رقیق استفاده می‌شود. همواره به این نکته توجه داشته باشید که یک دستگاه مناسب برای این منظور تهیه کنید که به خوبی کار مورد نظر شما را انجام دهد. می‌توانید از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید که شما را به خوبی راهنمایی کند.

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید دستگاه پرکن باید به آن توجه کنید نوع عملکرد دستگاه پرکن می‌باشد که بسیار مهم است و باید به آن توجه کنید. دستگاه‌های پرکن به دو صورت زیر کار می‌کنند:

 1. دستگاه پرکن اتوماتیک:

در این نوع دستگاه پرکن بیشتر مراحل کار به صورت اتوماتیک انجام می‌شود و به نیروی انسانی کمتری نیاز دارید. در این نوع دستگاه دقت انتقال مایع به ظرف مورد نظر بسیار بالا می‌باشد.

 1. دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک:

این نوع دستگاه به نیروی انسانی بیشتری نیاز دارد. به طور مثال برای بستن درب بطری‌ها باید از نیروی انسانی استفاده کنید.

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک

 

 1. دستگاه پرکن دستی:

این نوع دستگاه کارهای اتوماتیک کمتری دارد و کارها معمولا به صورت دستی انجام می‌شوند.

توجه داشته باشید که برای انتخاب دستگاه پرکن مایعات غلیظ یا رقیق باید به این نکات توجه داشته باشید و متناسب با نیروی انسانی و بودجه‌ی خود یک دستگاه مناسب تهیه کنید.

دستگاه پرکن مایعات دستی

آشنایی با دستگاه پرکن مایعات غلیظ:

دستگاه پرکن مایعات غلیظ  برای مایعاتی که غلیظ هستند و به حالت نیمه جامد وجود دارند، مناسب می‌باشد.

برخی از مایعات نیمه جامد و غلیظ به شرح زیر می‌باشند:

عسل، سس، مربا، ماست، رب گوجه فرنگی و … که به کمک دستگاه پرکن مایعات غلیظ به راحتی به ظرف مورد نظر منتقل می‌شوند و ذره‌ای از مایع مورد نظر تلف نمی‌شود.

دستگاه پرکن مایعات غلیظ در انواع گوناگونی ساخته شده است که در تجهیزات و امکانات متفاوت هستند و قیمت آن‌ها باتوجه به این امکانات مشخص می‌شود یعنی اگر دستگاه مربوطه امکانات بیشتری داشته باشد از قیمت بالاتری برخوردار می‌باشد و اگر تجهیزات و امکانات کمتری داشته باشد قیمت آن پایین‌تر خواهد بود.

برای خرید دستگاه پرکن مایعات غلیظ بهتر است به مراکز پخش عمده و فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید و یک دستگاه معتبر و خوب تهیه کنید که ماندگاری بالایی داشته باشد و بتوانید در مدت طولانی از آن استفاده کنید. توجه به این نکته  حائز اهمیت است که برای مایعات رقیق مانند: نوشابه‌ها، انواع آبمیوه، شربت‌ها و … از دستگاه پرکن مایعات رقیق استفاده می‌شود که برای این مایعات طراحی شده است.

توجه داشته باشید که دستگاه پرکن مایعات رقیق ارزان‌تر از دستگاه پرکن مایعات غلیظ می‌باشد زیرا عملکرد‌های متفاوتی دارند.

اگر به دنبال باکیفیت ترین دستگاه پرکن مایعات غلیظ هستید بهتر است دستگاه پرکن از جنس استیل را تهیه کنید که یکی از مرغوب ترین دستگاه‌های موجود می‌باشد.

توجه به این نکته هم حائز اهمیت می‌باشد که دستگاه‌های پرکن مایعات به وسیله‌ی شرکت‌های سازنده‌ی گوناگونی ساخته می‌شوند و در ابعاد گوناگون، کاربرد‌های مختلف و شکل‌های گوناگونی ساخته شده‌اند که می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از آن‌ها را تهیه کنید.

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

 

نکات مهم برای انتخاب دستگاه پرکن مایعات غلیظ:

برای انتخاب دستگاه پرکن باید به نکات زیادی توجه داشته باشید که بتوانید یک انتخاب درست داشته باشید که برخی از این نکات به شرح زیر می‌باشند:

 1. نوع دستگاه :

باید به نوع دستگاه پرکن مایعات توجه کنید و علاوه بر آن به اندازه‌ی آن  و  سقف محلی که قرار است دستگاه در آن قرار بگیرد هم توجه کنید. شاید فکر کنید که نکات گفته شده اهمیت چندانی ندارند اما باید هنگام خرید دستگاه پرکن مایعات غلیظ یا رقیق این نکات را مد نظر داشته باشید.

 1. چگالی مایعات:

همانطور که می‌دانید توجه به چگالی مایعاتی که قرار است توسط دستگاه بسته بندی شوند بسیار مهم است. به این صورت که برای مایعاتی که دارای چگالی بالا هستند باید دستگاه پرکن مایعات غلیظ را خریداری نمایید و برای مایعاتی که چگالی پایینی دارند باید از دستگاه پرکنی که مخصوص مایعات رقیق است استفاده شود.

 1. ظرفیت تولید:

قبل از هر چیزی باید به ظرفیتی که برای تولید نیاز دارید توجه کنید. به طور مثال اگر در یک روز به تولید بالا نیاز دارید باید از دستگاه پرکن اتوماتیک استفاده کنید که بتوانید به ظرفیت مورد نظر خود برسید. اگر در یک روز به ظرفیت پایین تری نیاز داشتید استفاده از دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک بهترین انتخاب برای شما به شمار می‌رود.

توجه به این نکته هم حائز اهمیت است که باید به اندازه‌ی ظرف‌هایی که قرار است توسط پر شوند هم دقت کنید که بتوانید تیراژ تولید را محاسبه کنید و متناسب با آن دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 1. کیفیت:

کیفیت دستگاه پرکن مایعات غلیظ یا رقیق باید بالا باشد که بدون هیچ مشکلی بتواند کارهای خود را انجام دهد. کیفیت دستگاه یکی از عوامل مهمی می‌باشد که باید به آن توجه کنید زیرا اگر دستگاه شما کیفیت لازم را نداشته باشد بعد از گذشت زمان از کار خواهد افتاد و باید آن را تعمیر کنید.

دستگاه پرکن مایعات

 

 1. کارایی:

کارایی دستگاه مورد نظر نکته‌ی بسیار مهمی می‌باشد که باید مدنظر داشته باشید. به این صورت که با در نظر گرفتن تمام نکات، دستگاهی را انتخاب کنید که کارایی لازم را داشته باشد و به خوبی بتواند وظیفه‌ی خود را انجام دهد. اگر دستگاه پرکن مورد نظر کیفیت و کارایی لازم را داشته باشد، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

توجه داشته باشید که پر کردن ظرف‌ها توسط این دستگاه به روش‌های مختلفی امکان پذیر است که به شرح زیر می‌باشند:

 1. ثقلی: برای مایعاتی که خیلی رقیق هستند بکار می‌رود. مانند: آب، الکل و …
 2. سیلندر پیستونی: بالاترین دقت، سرعت و قدرت را دارد و برای مایعات غلیظ از آن استفاده می‌شود.
 3. پمپی: نسبت به دو روش دیگر از دقت، سرعت و قدرت کمتری برخوردار می‌باشد و برای بعضی از مایعات غلیظ و رقیق بکار می‌رود.

با استفاده از دستگاه پرکن مایعات غلیظ، به راحتی کارهای بسته بندی مایعات را انجام دهید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …