دینا ماشین

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

دستگاه پرکن مایعات غلیظ از سری ماشین آلات پرکن مایعات است که برای پر کردن و انتقال مایعات غلیظ یا مایعاتی که ویسکوزیته بالایی دارند (مقاومت آنها برای جاری شدن زیاد است)، در صنایع بسته بندی کاربرد دارد.
سیستم پرکن دستگاه پرکن مایعات غلیظ، سیلندر پیستون است و در بین روش های ثقلی و پمپی بهترین روش پر کردن برای این پرکن مایعات است.

دستگاه پرکن مایعات غلیظ از مکانیزم سیلندر پیستون بهره میبرد که  در دو نوع اتومات و نیمه اتومات در ماشین سازی خدری تولید میشود . در مدل نیمه اتومات این دستگاه اپراتور بطری محصولات را بر روی نوار نقاله گذاشته ونوار نقاله بطری هارا به سمت نازل های پرکن دستگاه هدایت میکنند ودر مدل رومیزی دستگاه که نور نقاله وجود ندارد اپراتور بطری را در زیر نازل نگه داشته و نازل شروع به پرکردن بطری میکند اما در مدل اتومات ازسیستم سورتر استفاده میشود و قسمت درب بند اضافه میشود که بدون داشتن اپراتور عمل پرکردن مواد صورت میگیرد.
لازم به ذکر است نازل های دستگاه پرکن مایعات را میتوان تک نازل تا هشت نازل تولید کرد که با توجه به میزان تولید و خواست مشتری قابل تغییر است .

کاربرد دستگاه پرکن مایعات غلیظ

بیشترین کاربرد این دستگاه پرکن مایعات در صنایع غذایی و برای پر کردن انواع مربا و مارمالاد، خامه، سس، شکلات، ماست، رب گوجه فرنگی و … در انواع ظروف شیشه ای، پلاستیکی، فلزی و… است. یکی از پرکاربردترین پرکن مایعات غلیظ، دستگاه پرکن عسل است.
در صنایع دیگر مانند صنایع شیمیایی دستگاه پرکن مایع ظرفشویی و انواع مایعات شوینده، پرکن روغن موتور، پرکن اتواع شربت های دارویی و … به عنوان یک دستگاه پرکن مایعات غلیظ کاربرد دارد.

عملکرد دستگاه پرکن مایعات غلیظ

روش پر کردن دستگاه پرکن مایعات غلیظ سیلندر-پیستون است به این صورت که مایعات غلیظ بر اساس حجم سیلندر در ظروف پر می‌شوند یعنی بنا بر حجم ظروف حجم سیلندر تنظیم می‌شوند، سیلندری که در دستگاه تعبیه شده است باعث روان تر حرکت کردن مایعات غلیظ مانند عسل و … می‌شود، در برخی از پرکن های مایعات غلیظ، مایعات مورد نظر در مخزن می‌توانند قبل از پر شدن گرم شوند که این به سریع حرکت کردن مایع بسیار کمک می‌کند. پس از عملیات پر کردن، ظروف پر شده به وسیله نوار نقاله به سمت سایر دستگاه های بسته بندی مانند دستگاه دربند، لیبل زن، جت پرینتر یا تاریخ زن و … هدایت می‌شوند.

دستگاه پرکن مایعات غلیظ پمپی

مایعاتی که دارای ویسکوزیته زیادی هستند جزو دسته ی مایعات غلیظ محسوب میشوند.در یک تعریف ساده ، ویسکوزیته یا گرانروی مقاومت ماده در برابر جاری شدن است. به دلیل این ویژگی برای پر کردن این جور مایعات می بایست از دستگاه پر کن مایعات غلیظ استفاده نمود.

موادی همچون گریس ، روغن های شیمیایی با غلظت زیاد، شیره ،عسل و مربا نمونه هایی از مایعات با گرانروی زیاد هستند که برای بسته بندی آنها نیاز به پر کن مایعات غلیظ است.پر کردن اینگونه مایعات از حساسیت خاصی برخوردار است.زیرا مقدار تنظیمات اشتباه یا حتی طراحی اشتباه در مکانیسم پر کردن موجب خطاهای غیر قابل قبول میگردد.بر خلاف پر کن مایعات رقیق که با کمک سیستم ثقل و وزن خود مایع پر کردن انجام میگرفت، در دستگاه پر کن مایعات غلیظ در مرحله ی اول بهترین مکانیسم سیلندر پیستون میباشد. البته برای این کار مکانیسم های دیگری هم وجود دارد.

دستگاه پرکن مایعات رومیزی  و سیستم کارکرد آن پنوماتیک می باشد این دستگاه برای مایعات غذایی مانند عسل ٬ سمنو ٬ کرم کنجد ٬ شکلات صبحانه ٬ شیره خرما ٬ انواع روغن خوراکی مایع و همچنین مایعات شیمیایی مورد استفاده می باشد . این دستگاه برای مایعاتی همچون وازلین و گیریس که بعد از سرد شدن میبندند مجهز به گرمکن و میکسر هم طراحی و ساخته شده است.

مشخصات دستگاه پر کن مایعات غلیظ اتوماتیک

دستگاه های پرکن مایعات در مدل های تک، دو، چهار، شش، هشت و یا مطابق با در خواست مشتری تولید می شوند. بدنه استیل مخزن های دستگاه پرکن متناسب با حجم مایع، دارای چند نازل می باشد. در ادامه سرعت و کارایی چند نمونه از دستگاه های پرکن مایعات با در نظر گرفتن تعداد نازل های آن بیان شده است:

پرکن تک نازله تا ۳۰۰ ظرفیک لیتری در ساعت
پرکن دو نازله تا ۷۰۰ ظرف یک لیتری هر ساعت
پرکن چهارنازله تا ۱۱۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت
پرکن شش نازله تا ۱۳۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت
پرکن هشت نازله تا ۱۷۰۰ظرف یک لیتری در ساعت
بنا به سفارش مشتری جنس بدنه مخزن را می توان از استیل ۳۱۶ که در صنایع شیمیایی کاربرد دارد استفاده کرد. جک هایی که در دستگاه پر کن مایعات غلیظ قرار می گیرد باید کیفیت مناسبی داشته باشند. لازم به ذکر است که در انواع دستگاه های پرکن مایعات تمام اتوماتیک نیاز به اپراتور نیست در صورتی که در دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک نیاز به یک یا چند اپراتور میباشد.. قیمت دستگاه پرکن مایعات در مراکز پخش عمده این محصولات مناسب تر می باشد.

قیمت دستگاه پرکن مایعات غلیظ

از جمله محصولات ارائه شده در مراکز فروش انواع دستگاه پرکن، دستگاه پرکن مایعات غلیظ می باشد. برای دریافت مشخصات کامل و قیمت دستگاه پرکن مایعات می توان با کارشناسان خبره این حوزه مشورت نمود. بهترین دستگاه پرکن موجود در بازار از جنس بدنه استیل می باشند. به دلیل تنوع بالا، دستگاه های پرکن مایعات دارای قیمت های متنوعی می باشند. برای اطلاع از قیمت روز دستگاه پرکن مایعات می توانید با شماره های ما تماس بگیرید.

دستگاه پرکن مایعات غلیظ چیست؟

ماشین آلات پرکن تنوع بسیاری دارند. یکی از پر استفاده‌ترین موارد آنها، در محصولات غلیظ و دارای ویسکوزیته بالا است. دستگاه پرکنی که توان پرکنندگی و بسته بندی مایعات غلیظ را دارد، پرکن مایعات غلیظ می‌نامند. از مایعات غلیظ می توان مواد زیر را نام برد :

مایع ظرفشویی
ژل خوراکی
ژل اسید
روغن
عسل

الزامات پرکن مایعات غلیظ

فناوری مورد استفاده برای بسته بندی مایعات، باید تحت الشعاع طیف وسیعی از الزامات و مقررات باشد. مثلا شرایط بهداشتی، یا الزامات دقیق برای مقدار دوز مواد در بخش داروسازی را در نظر بگیرید؛ همینطور مواد شیمیایی سمی و اسیدی، که نسبت به مایعات قابل اشتعال، رعایت الزامات خاص خود را نیاز دارند. حال اگر به عنوان مثال، مواد شما از نوع مایعات اسیدی‌ست، و همچنین ویسکوزیته آن نیز، بالاست (همچون ژل اسید)، تولید کننده باید مکانیزم پیچیده‌تری را طراحی نماید. پس بسیار مهم است، که در دستگاه پر کن مایعات غلیظ، احتیاط بیشتری را در انتخاب تولید کننده دستگاه، لحاظ کنیم.

منظور از ویسکوزیته یا غلظت بالا چیست؟

به اندازه‌ی سیال‌ها در مواد، ویسکوزیته گفته می‌شود. در مواد مختلف همچون مایعات ، ژل‌ها ، انواع مواد گازی و در مواقعی حتی مواد جامد مقدار این سیال‌ها را آزمایش می‌کنند و مقدار دقیق آن را برای کاربردهای گوناگون به کار می‌گیرند. برای تشخیص نوع دستگاه پرکن برای هر گونه موادی، اولین عنصر تشخیص برای انتخاب نوع سیستم دستگاه، همین ویسکوزیته یا چگالی اتم ها می‌باشد.

محصولات غلیظ چه محصولاتی هستند؟

از محصولات غلیظ می‌توان محصولات زیر را نام برد :

سس
رب
عسل
مربا
دوغ
شکلات صبحانه
انواع روغن
مواد غلیظ اسیدی

انواع دستگاه پرکن مایعات غلیظ

از انواع پر کن مایعات غلیظ می‌توان پرکن سیلندر پیستونی و پرکن پمپی را نام برد. پرکن های روتاری و ترکیبی هم از انواع معروف این مدل هستند.

پرکن سیلندر پیستونی

دستگاه پرکن مایعات غلیظ با سیستم سیلندر پیستونی یکی از محبوب‌ترین پرکننده‌ها می‌باشد. از اسم این دستگاه پیداست مکانیزم کارکرد این دستگاه پرکردن مواد توسط سیلندر پیستون می‌باشد. این مدل بخاطر دقت بالا از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین مدل‌ها می‌باشد. پرکن‌های سیلندر پیستونی پایاما صنعت به صورت خطی از دو تا دوازده سیلندر بنا به سفارش مشتری ساخته می شوند. برای کاهش یا افزایش پرکنندگی مواد، سیلندرها و نوار نقاله و سنسورها قابل تنظیم طراحی می‌شوند. همچنین برای تولید بیشتر از ظرفیت دستگاه، می‌توان تعداد سیلندرها را افزایش داد. برای رعایت الزامات فنی و قانونی هر پروژه، سیستم پرکننده باید بر اساس نیازهای هر مشتری و به‌صورت جداگانه تنظیم شود. هنگامی که شما یک راه حل برای سیستم پر کردن یا بسته بندی درخواست می کنید، ما تمام جزئیات فنی و شرایط را بر اساس نیاز شما بررسی می کنیم و ماشین‌هایی طراحی می‌کنیم که با محصول و شرایط کاری شما سازگار باشد.

پرکن مایعات غلیظ پمپی

معمولا محصولاتی همچون گریس که دارای چسبندگی و ویسکوزیته زیادی می‌باشند را با استفاده از مکانیزم پرکن پمپی پر میکنند. همچنین برای اینگونه محصولات عملیات پر کردن باید از کف تزریق شود تا فاصله و هوا در ظروف بجا نماند. پس اگر محصول شما خاصیت چسبندگی و هواگیری زیادی دارد از نوع پرکن مایعات پمپی با حالت سفارشیِ تزریق مواد، را انجام می‌دهند، استفاده نمایید که در زیر یک نمونه کار از این مدل را مشاهده می‌کنید.

ماشین پرکننده پمپی

ماشین پرکننده پمپیِ ساخت این مجموعه مجهز به مدرن‌ترین قطعات موجود و روز دنیا می باشد. که نازل‌های آن پیش از تصرف کامل پمپ مثبت و سبک، با جابجایی سریع پمپ دنده و با فشار پنوماتیک در ۳/۴ قطر شیارها، عمل پرکنندگی را انجام می‌دهند. قدرت این سیستم فوق‌العاده است. همچنین روکش از جنس استیل ۳۰۴ این دستگاه را به یک گزینه ایده آل تبدیل می‌کند. مجموعه‌ی پایاما صنعت آماده تحقیق و جستجو برای خلق طرح های داخلی جدید برای دستگاه پرکن مایعات غلیظ بوده تا سهم کوچکی در رشد و شکوفایی صنعت و تولید کشور داشته باشد

فروش دستگاه پر کن مایعات غلیظ

استفاده از ۳ تا ۵ متر نوار نقاله جهت جابجایی ظروف به زیر نازل‌ها و انجام سیکل اتوماتیک دستگاه
استفاده از سیستم پمپ و سیلندر پیستون جهت تزریق مواد غلیظ
نصب دستگاه دربند به صورت خطی همراه دستگاه پرکن
دارای plc در تابلو برق
استفاده از طراحی ورود نازل به بطری و تزریق از کف ظرف بنا به سفارش مشتری
خدمات پس از فروش: از زمان نصب به مدت ۱۰سال
با خرید دستگاه پرکن مایعات غلیظ از مجموعه ما شما در لبه‌ی تکنولوژی روز دنیا در ماشین آلات پرکننده‌ ایستاده‌اید. ما همواره توسعه‌ی علمی و کاربردی مجموعه را فراتر از هر مورد دیگری در نظر داشته ایم و رشد عمومی سرلوحه کار ماست.

محصولات پربازدید:

دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

دستگاه پرکن مایعات رقیق

دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات دستی

دستگاه پرکن مایعات پیستونی

دستگاه پرکن مایعات پمپی

دستگاه پرکن مایعات ثقلی

دستگاه پرکن بطری مایعات

دستگاه پرکن تیوپ

دستگاه پرکن اسپری

دستگاه قوطی پرکن مایعات

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …