دینا ماشین

دستگاه پرکن مایعات غلیظ اتوماتیک و نیمه اتومات

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

دستگاه پرکن مایعات غلیظ به نوعی از ماشین ها گفته شده که برای پر کردن بطری ها و ظروف از سیالات غلیظ استفاده می شود. مواد سیال در صنعت به دو دسته تقسیم می شوند که دسته اول مواد رقیق هستند مانند آب و دسته دوم مواد غلیظ می باشند که این شامل روغن، عسل و از این قبیل موارد می باشند.

دستگاه پرکن مایعات غلیظ در صنعت و کارخانه ها برای تزریق مواد غلیظ به درون ظرف ها که از حالت چسبندگی و یا به اصطلاح ویسکوزیته بالایی برخوردار هستند استفاده می شود. بکارگیری این وسایل به تازگی مورد استقبال بسیاری از تولیدی ها قرار گرفته که استفاده از آن در مقابل روش های سنتی بسیار مقرون به صرفه و آسان می باشد.

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

 

انواع دستگاه پرکن مایعات غلیظ

ماشین آلات صنعتی تزریق سیال به ظروف را بر اساس سیستم و فرایند به دو نوع تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می توان دسته بندی کرد که در ادامه به بررسی کاملتر هر کدام از موارد پرداخته ایم.

دستگاه پرکن مایعات غلیظ اتوماتیک

طرح های تمام اتوماتیک این ماشین ها، دارای نوار نقاله برای قرار دادن ظرف زیر نازل هستند. تزریق همزمان از ۴ نازل الی ۱۶ نازل امکان پذیر است. از دیگر قابلیت های این ابزار امکان به کارگیری سیستم درب گذاری و درب بندی اتوماتیک است که این کار را توسط سنسورهای هوشمند و با دقت کافی انجام میدهد که سرعت تولید را بسیار بالا برده و کمترین نیاز را به نیروی انسانی دارد.

نحوه عملکرد دستگاه پرکن مایعات غلیظ اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات غلیظ بسته به نیاز و نوع کاربرد آن در انواع ذکر شده یعنی پیستونی و پمپی ساخته می شوند.

دستگاه پرکن مایعات غلیظ پمپی

یکی از مکانیزم های مناسب برای پرکردن مواد دارای غلظت استفاده از پمپ است که یه همین دلیل این نوع از ماشین آلات را پمپی می نامند. در سیالاتی که چسبندگی دارند یا مواد دارای حباب، به دلیل فشار زیاد پمپ و قدرتی که در انتقال مواد دارد این طرح یکی از گزینه های اصلی است و به همین دلیل در تزریق موادی مثل روغن و گریس و چسب معمولا از مکانیزم پمپی استفاده می شود.

دستگاه پرکن مایعات غلیظ سیلندر پیستونی

دستگاه پرکن مایعات غلیظ پیستونی معمولا از تعداد پیستون، سیلندر و شیر تشکیل می شوند.
سیلندر ها در این وسیله از دو طرف به شیر ها متصل می شوند که یکی از این شیر ها سیلندر را به مخزن وصل کرده و شیر دیگر سیلندر را به نازل وصل می کند. نحوه عملکرد آن به این صورت می باشد که حرکت پیستون در داخل سیلندر باعث به وجود آمدن یک حالت خلا می شود.

پس از حرکت پیستون درون سیلندر حالت خلا به وجود آمده سبب ایجاد یک فشار مکشی زیاد شده که این عمل باعث خروج مواد از مخزن و ورود آن به نازل می شود. در نهایت مواد خروجی از طریق نازل به درون ظروف و بطری ها منتقل می شود که این کار باعث سرعت بخشیدن به حرکت مواد چسبنده خواهد شد.
طرح پمپی از تعدادی پمپ تشکیل شده که در این ابزار انتقال مواد از مخزن به درون ظروف به وسیله خاصیت مکش پمپ صورت می گیرد که استفاده از این روش دقت کمتری نسبت به روش پیستونی دارد.

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

 

قابلیت های دستگاه پرکن مایعات غلیظ اتوماتیک

در حال حاضر تولیدی ها و کارخانه های بسیاری از دستگاه پرکن مایعات غلیظ برای تسهیل در فرایند تولیدات خود استفاده می کنند. هرکدام از این شرکت ها به منظوری خاصی از این ماشین بهره می گیرند که موارد استفاده آن تا حدودی با هم متفاوت می باشد. برخی از کاربرد های این وسله به صورت زیر می باشد.

در کارخانه های تولیدی مواد غذایی برای موارد زیر میتوان از این ماشین استفاده کرد:

 • خامه
 • سس
 • شکلات
 • ماست
 • رب گوجه فرنگی
 • عسل
 • و نیز کلیه مایعات رقیق و غلیظ

در کارخانه تولید صنایع شیمیایی محصولاتی مانند:

 • مایع ظرفشویی
 • روغن موتور خودرو
 • گریس
 • انواع شربت های دارویی

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

 

دستگاه پرکن مایعات غلیظ نیمه اتوماتیک

طرح نیمه اتوماتیک که گاهی با نام های خانگی یا رومیزی یا دستی نیز شناخته می شود بهترین انتخاب برای کسانی است که در ابتدای راه اندازی کسب و کار خود هستند و هنوز حجم تولیدات آنها بالا نیست یا اینکه تخمین بازار فروش خود را می خواهند انجام دهند و یا برای شروع کار هزینه خرید طرح های تمام اتوماتیک را ندارند.

کاربرد های دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک مایعات غلیظ

در استفاده از این مدل نسبت به حالت اتوماتیک تفاوتی در نوع ماده ای که قصد تزریق آن را داریم وجود ندارد و تفاوت اصلی در سرعت و چگونگی این کار است چرا که در این مدل نوار نقاله، درب گذار و درب بند و نیز سیستم تزریق هوشمند وجود ندارد و کلیه این مراحل توسط اپراتور اجرا می شود که طبیعتا نسبت به حالت تمام اتوماتیک زمان بیشتری را نیاز دارد. به همین دلیل این مدل برای کارگاه های متوسط به پایین که حجم تولیدات آنها زیاد نیست توصیه می شود.

نحوه عملکرد دستگاه پرکن مایعات غلیظ نیمه اتوماتیک

در این مدل نیاز است که ظروف به صورت دستی زیر نازل قرار داده شود. برای قرار گیری صحیح ظروف یک فیکسچر تعبیه شده که محل قرار گیری ظرف را به صورت دقیق مشخص میکند. بعد از این کار با فشردن پدال سیستم فعال شده و فرایند تزریق شروع می شود. پر شدن ظرف از طریق سنسور حس می شود و بعد از رسیدن به حجم مورد نظر یا وزن از پیش تعریف شده دستور قطع صادر می شود. همچنین می توان از سیستم تایمر نیز جهت کنترل حجم مواد استفاده کرد.

مشخصات دستگاه پرکن مایعات غلیظ نیمه اتومات

 1.  وزن تقریبی ۲۰۰kg
 2. سرعت تزریق تا ۴۰۰ لیتر در ساعت
 3. دارای بدنه از جنس استیل
 4. برق ۲۵ آمپر و ۳ فاز
 5. استفاده از سیستم پنوماتیک و الکترومکانیک
 6. مخزن ۱۲۰ لیتری
 7. نیاز به ۲ اپراتور

مشخصات فنی دستگاه پرکن مایعات غلیظ

 • تعداد نازل از ۲ تا ۱۲ نازل بر اساس نیاز کاربر
 • شاسی از آهن
 • کاور استیل نگیر از جنس ۳۰۴
 • مخزن ۲۲۰ لیتری از جنس استیل ۳۰۴
 • ۴ متر نوار نقاله
 • ۳۸۰ ولت برق مصرفی
 • ۴۰۰ کیلوگرم وزن ماشین

زمان پرکردن دستگاه پرکن مایعات غلیظ بر ساعت

زمان تزریق بر اساس حجم ظرف و غلظت ماده تغییر میکند اما به صورت متوسط می توان اعداد زیر را با تقریب خوبی بیان کرد:

طرح های تک نازله: ۳۰۰ عدد ظرف ۱ لیتر در هر ساعت
دو نازله: ۷۰۰ عدد ظرف ۱ لیتر در هر ساعت
چهارنازله: ۱۱۰۰ عدد ظرف ۱ لیتر در هر ساعت
شش نازله: ۱۳۰۰ عدد ظرف ۱ لیتر در هر ساعت
هشت نازله: ۱۷۰۰عدد ظرف ۱ لیتر در هر ساعت

مزایای استفاده دستگاه پرکن مایعات غلیظ اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

برخی از مزایای استفاده از دستگاه پرکن مایعات غلیظ به صورت موارد زیر می باشند.

 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن آن که در مقایسه با بسیاری از وسایل حال حاضر بازار بسیار مقرون به صرفه می باشد
 • سرعت بخشیدن به فرایند تولید انواع محصولات از مزایای دیگر آن است زیرا این ابزار ها با قابلیت های خاصی که دارند می توانند فرایند انتقال مواد را از مخزن به درون ظروف با سرعت بالایی انجام دهند که این موضوع در مقابل روش های سنتی بسیار مناسب خواهد بود.
 • امکان استفاده برای انواع مایعات غلیظ و رقیق. انجام فرایند انتقال مایعات برای این ماشین محدودیتی ندارد و می تواند اکثر مواد مایع رقیق و غلیظ را به درون ظروف و بطری های مخصوص انتقال دهد. این موضوع به عنوان یک نقطه قوت محسوب شده که استفاده از آن را با استقبال زیادی روبرو کرده است.

خرید دستگاه پرکن مایعات غلیظ اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

امروزه استفاده از روش های مکانیزه و جدید جای روش های سنتی و قدیمی را در صنعت گرفته است خرید دستگاه پرکن مایعات غلیظ برای راحتی و تسریع در امر تولید برای کسانی که قصد رقابت در بازار خود را دارند بسیار ضروری می باشد چرا که سرعت و دقت در صنعت به عنوان یک فاکتور مهم برای افزایش نرخ سودآوری و تولیدات محسوب می شود و در حال حاضر می توان با بکارگیری ماشین آلات مکانیزه در خط تولید های به این هدف تا بخش زیادی دست پیدا کرد.

قیمت دستگاه پرکن مایعات غلیظ اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

این تجهیرات بر اساس نیاز مشتری به صورت اختصاصی طراحی و ساخته می شوند. امکان نصب نازل از ۱ تا ۱۲ نازل برای هر کدام از مدل ها فراهم است. همین طور در انتخاب سایر قطعات نیز الزاماتی وجود دارد که باید بر اساس نیاز کاربر انتخاب شوند به همین دلیل قیمت دهی بدون درنظر داشتن این  موارد امکان پذیر نیست.
برای آگاهی از قیمت دستگاه پرکن مایعات غلیظ مناسب یا اطلاع از آخرین قیمت طرح مورد نظرتان می توانید با کارشناسان فنی و خبره ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

دستگاه پرکن ادکلن

دستگاه پرکن ادکلن و عطر، اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی

دستگاه پرکن ادکلن و عطر عطر و ادکلن مایع­های خوش بوکننده­ای هستند که در انواع …