دینا ماشین

دستگاه پرکن مایعات پمپی

دستگاه پرکن پمپی مایعات غلیظ (ویسکوز)

معمولا از دستگاه پرکن مایعات پمپی، هم برای سیالات رقیق و هم برای غلیظ استفاده می شود ولی بیشتر برای پر کردن سیالات غلیظ و برای محصولات خاص که چسبندگی و غلظت بالایی دارند مثل گریس و عسل و… استفاده می شود. پرکن غلیظ وسیله ای است که تزریق سیال به وسیله یک پمپ قدرتمند انجام می گیرد.

موادی که دارای ویسکوزیته بالایی هستند و جز سیالات غلیظ به حساب می آید و برای بسته بندی و پر کردن آنها باید از دستگاه پرکن مایعات پمپی استفاده شود. برای پر کردن مواد آتش زا و همچنین برای بسته بندی مواد و مایعات گران قیمت که نیاز به دقت بیشتری دارد این ماشین آلات توصیه نمی شود.

معمولا پرکن مایعات پمپی که در ایران استفاده می شود یا از برند ترکیه است یا خود ایران. در مقایسه این دو برند باید بگوییم که تفاوت اصلی آن میزان صدایی است که در هنگام استفاده از آن شنیده می شود که در مقایسه با هم محصول ایرانی صدای بیشتری تولید می کند و اما از نظر کیفیت و قدرت تفاوتی بین این دو محصول نیست و برند ایرانی چیزی از برند ترکیه ای کم ندارد و حتی از لحاظ هزینه و قیمت محصول ایرانی بسیار با صرفه تر و از نظر کیفی هم به مراتب بهتر است و مزیت دیگر محصول ایرانی داشتن گارانتی است.

کاربرد دستگاه پرکن مایعات پمپی

دستگاه پرکن مایعات پمپی از آنجایی که برای پر کردن مواد غلیظ مثل وازلین و عسل و مربا و شیره انگور و… استفاده می شود و به خاطر غلظت بالا از حساسیت بالایی هم برخوردار هستند. همچنین پر کردن موادی مثل وازلین و گریس که بعد از سرد شدن سفت می شود برای پر کردن این مواد تجهیز باید مجهز به گرمکن و میکسر باشد که بهتر است قبل از پر کردن و بسته بندی این مواد ابزار را از قبل گرم کرد و بعد مواد را داخل آن ریخته تا عملیات پر کردن آن راحت تر باشد.

دستگاه پرکن مایعات پمپی

انواع دستگاه پرکن‌ مایعات پمپی

دستگاه پرکن مایعات پمپی در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک است.

دستگاه پرکن مایعات پمپی اتوماتیک

مدل اتوماتیک به اینگونه است که بر اساس زمان کار می کند یعنی از قبل یک زمان معینی به وسیله داده می شود و تجهیزات بر اساس آن زمان از پیش تعیین شده کار بسته بندی خود را شروع و به پایان می رساند. این مدل به صورت اتوماتیک کار بسته بندی را انجام داده و در انتها کار هم به وسیله دربند، درب ظروف بسته می شود.این ابزار شامل یک پمپ با تعدادی نازل است که هر کدام از نازل ها پمپاژ مخصوص خود را دارد.

دستگاه پرکن مایعات پمپی نیمه اتوماتیک

اما در رابطه با پرکن نیمه اتوماتیک باید بگوییم که این طرح برخلاف اتوماتیک فاقد درب بند، می باشد و به صورت نیمه اتوماتیک یعنی با استفاده از نیروی انسانی و به صورت دستی ظرف ها در زیر نازل ها قرار داده می شود. و بعد توسط نازل ها پر می شوند. اما مزیتی که این مدل دارد ظرفیت آن است که می توان از یک ظرف یک لیتری تا یک بشکه چند لیتری را زیر نازل ها پر کرد.

مزایای دستگاه پرکن مایعات پمپی اتوماتیک

از مزایا دستگاه پرکن مایعات پمپی می توان به جا به جایی راحت، سرعت بالا در پر کردن ظروف اشاره کرد اما عیبی که این روش دارد این است که از دقت کمی برخوردار است و درصد خطای آن بالاست مثلا در مورد ظروفی که ممکن است برای پر کردن استفاده شود ممکن است که حجم و اندازه آن متفاوت باشد و این وسیله یک حجم مشخصی را برای پر کردن مواد دارند و اندازه ظروف برای آن مهم نیست و سطح پر شده برای همه ظروف یکسان است.

دستگاه پرکن مایعات پمپی

مشخصات فنی دستگاه پرکن مایعات غلیظ پمپی

معمولا جنس دستگاه پرکن مایعات پمپی از استیل نگیر است. معمولا مجهز به plc می باشد و جنس تابلو برق آن از جنس پلی استر که ضد جرقه است می باشد. تعداد نازل های این تجهیز با توجه به درخواست مشتری متفاوت است و با توجه به درخواست مشتری و کاربرد آن می تواند از یک تا هشت نازل متغیر باشد. یعنی می تواند تک نازل، دو نازل، چهار، و هشت نازل باشد که تعداد نازل ها با درخواست مشتری تغییر می کند.

زمان پرکردن دستگاه پرکن مایعات پمپی (مایعات غلیظ) بر ساعت

بر اساس تعداد نازل ها زمان پر کردن ظروف توسط ماشین آلات هم تغییر می کند که زمان پر کردن ظروف در حالت تک نازل از ۳۰۰ ظرف یک لیتری در یک ساعت شروع می شود و در نازل های هشت تایی تا ۱۷۰۰ ظرف یک لیتری در یک ساعت تمام می شود.

تمامی نازل های مربوط به این طرح آب بند بوده و در صورت درخواست مشتری برای استفاده این مدل برای مواد رقیق می توان زیر نازل چکه گیر نصب کرد تا از چکه جلوگیری کند. البته سیالاتی که قابلیت کف کردن دارد بهتر است برای پر کردن از این روش استفاده نشود.

عملکرد دستگاه پرکن مایعات پمپی

قبل از استفاده از این وسیله ، دفترچه راهنمای استفاده از آن را حتما با دقت مطالعه فرمایید و بعد از مطالعه با توجه به دستورالعمل های گفته شده آن را راه اندازی نمایید.

بعد از هر بار استفاده از دستگاه پرکن مایعات پمپی که در آن مواد غلیظ ریخته شده است مخزن را بشویید. و قبل از استفاده از مواد غلیظ یک بار دستگاه را با آب پر نمایید تا از ایجاد رسوب و چسبندگی در لوله ها و نازل ها جلوگیری شود.

در هنگام استفاده عملکرد و صدای آنرا زیر نظر داشته باشید تا در صورت هر گونه حرکت و صدای غیر عادی سریع آن را خاموش نمایید و در جهت رفع مشکل با تعمیرکار و نیروی متخصص این کار مشورت نمایید.

دستگاه پرکن مایعات پمپی تا جایی که امکان دارد در فضایی که اطراف آن خالی است قرار داده شود و حداقل یک متر از دیوار و وسایل دیگر فاصله داشته باشد.

قبل از شروع به کار با قسمت های متحرک مکانیکی را روغن کاری نمایید.

فقط از محصولاتی که متناسب با طرح ماشین آلاتتان است در مخزن برای پر کردن و بسته بندی قرار دهید تا دچار خطا و مشکل نشوید.

اگر تجهیز شما به وسیله صفحه لمسی کنترل می شود سعی کنید از فشار بیش از حد به آن و از برخورد وسایل نوک تیز به آن خودداری نمایید.

و در صورت هرگونه مشکل ایجاد شده برای وسیله شما با نمایندگی فروش محصولات خود تماس بگیرید.

قیمت دستگاه پرکن مایعات پمپی

هزینه ساخت ماشین آلات بنا به سفارش مشتری و نوع کاربری متفاوت است که دلیل این موضوع این است که محصول نهایی با توجه به نیاز کاربر شخصی سازی میشود و امکانات هر طرح با مدل دیگر فرق دارد. برای اطلاع از هزینه ساخت ماشین آلات با شماره های ما در سایت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان متخصص ما بهره بگیرید.

دستگاه پرکن مایعات پمپی

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …