دینا ماشین

دستگاه پرکن مربا

دستگاه پرکن مربا

همان طور که از اسم آن مشخص است دستگاه پرکن مربا مناسب برای پر کردن انواع مواد خوراکی است که از این خانواده هستند و دارای غلظت می باشند. استفاده از این وسیله در کارخانه ها باعث شده است که تولید و بسته بندی بسیار با سرعت و کیفیت بالایی انجام شود. همچنین این وسیله ظروف را به صورت منظم و دقیق پر می کند و طعم و مزه را هم حفظ می کند. با توجه به این مزایا امروزه در صنایع غذایی در دنیا کاربرد فراوانی دارد.

دستگاه پرکن مربا

مکانیزم دستگاه پرکن مربا

برای تنظیم مقدار موادی که باید در ظرف ریخته شود از لودسل استفاده می شود. به این صورت که ظرف توسط اپراتور یا در سیستم های اتوماتیک به صورت خودکار روی نقاله قرار میگیرد و بعد از شروع کار ظروف به زیر نازل منتقل می شوند. بعد از حس کردن ظرف توسط سنسور مواد پمپاژ شده و وقتی به عدد تنظیم شده برسند پمپ مواد قطع شده و ظرف بعدی به محل تزریق منتقل میشود.

اهمیت تنظیم دما در دستگاه پرکن مربا

سیستم پر کردن در دستگاه پرکن مربا به خاطر این موضوع که مواد دارای چسبندگی زیادی است مکانیزم مربوط به خود را دارد. اگر چسبندگی مواد برطرف نشود فرایند تزریق نمی تواند ادامه پیدا کند. برای رفع این مشکل از سیستم گرمکن استفاده می شود.
این مکانیزم گرمکن در داخل مخزن تعبیه می شود و مواد را گرم نگه می دارد تا حالت روندگی داشته باشند و قابل تزریق به ظرف باشند. دما را میتوان توسط یک نمایشگر HMI مشاهده و با یک ترموستات تنظیم کرد.

انواع دستگاه پرکن مربا

دستگاه پرکن مربا در انواع مختلفی در بازار وجود دارد. انواع ماشین آلات این حوزه بر اساس تعداد نازل های تعبیه شده روی وسیله و میزان توانایی پر کردن حجم شیشه متفاوت است. تعداد نازل هایی که ماشین ها دارند تعیین می کند که میزان و ظرفیت پر کردن مواد، بیشتر یا کمتر شود. به این صورت که هر چه تعداد نازل های بیشتری داشته باشد می تواند ظروف بیشتری را پر کند.  ریختن مواد به داخل شیشه در هر وسیله به صورت و حجم متفاوتی انجام می شود. مانند پرکن های تک نفره، که در ادامه در موردش توضیح می دهیم.

 دستگاه پرکن شیشه مربا

از دستگاه پرکن مربا شیشه ای، برای پر کردن مایعات غلیظ درون ظروف شیشه و پلاستیک استفاده می شود. در این وسیله بعد از سوار شدن ظرف داخل سینی مراحل پر کردن ، درب گذاری و درب بندی در ماشین های تمام اتوماتیک انجام می شود. مواد غلیظ را معمولا در شیشه های مختلفی پر می کنند. شیشه ها در اندازه و ابعاد مختلف و همچنین شکل ظاهری مختلف موجود می باشند. پرکن شیشه مرباجات جزو پرکنهای مایعات غلیظ محسوب می شود و برای پر کردن انواع شیشه هایی که با این مایعات غلیظ پر می شوند مانند عسل مناسب هستند.

دستگاه پرکن مربا تک نفره

دستگاه پرکن مربا تمام اتوماتیک

دستگاه پرکن مربا تمام اتوماتیک، تمام مراحل پر کردن از اول تا مرحله آخر را خود وسیله انجام می دهد و نیازی به نیروی انسانی در کار نیست. در ماشین های تمام اتوماتیک، با قرار دادن شیشه درون سینی، تمام مراحل از جمله پر کردن، درب گذاری و درب بندی به صورت اتوماتیک انجام می شود. چون مدل های تمام اتوماتیک نیازی به اپراتور ندارد سرعت بالاتری در پر کردن نسبت به نیمه اتوماتیک دارند. امروزه در صنایع غذایی به دلیل اهمیت بهداشتی بودن مواد غذایی در صنایع تولید مواد غذایی سعی می کنند از طرح های تمام اتوماتیک استفاده کنند.

مشخصات فنی دستگاه پرکن مربا اتوماتیک

 • دارای مخزن ۱۰۰ لیتری دو جداره
 • قابل استفاده برای ظروف تا ۱ لیتر
 • تعداد نازل از ۱ تا ۶ به سفارش مشتری
 • نیاز به ۱ نفر اپراتور در حالت نیمه اتوماتیک
 • دارای تابلو برق ایرانی و سیستم پنوماتیکی AIR TAK
 • قابلبت تزریق ۳۰۰ ظرف ۱ لیتری در ساعت برای هر نازل
 • وزن تک نازله ۷۰ کیلوگرم
 • ۲۲۰V برق مصرفی
 • امکان استفاده از ظرف های شیشه ای و بطری
 • به کارگیری اکچویتور و تایمر برای تنظیم میزان ریزش مواد

دستگاه پرکن مربا نیمه اتوماتیک

اما در دستگاه پرکن مربا نیمه اتوماتیک تمام عمل پر کردن مواد به درون شیشه توسط ماشین انجام نمی شود و نیاز به مداخله نیروی انسانی می باشد. در نمونه های نیمه اتوماتیک تنها عمل پر کردن شیشه به وسیله ماشین انجام می شود و بقیه کارها باید توسط اپراتور انجام شود.

دستگاه پرکن مربا اتوماتیک

مشخصات فنی دستگاه پرکن مربا نیمه اتوماتیک

 1. تزریق مواد با استفاده از مکانیزم پمپی
 2. دارای اکچویتور و لودسل برای تنظیم ریزش مواد
 3. مناسب برای ظروف بطری و شیشه
 4. ۳۸۰ ولت برق ورودی
 5. ۲۸۰ کیلوگرم وزن ماشین
 6. قابلبت تزریق تا ۳۵۰ ظرف یک لیتری در ساعت
 7. مدار برقی کره ای و با بهترین کیفیت

دستگاه پرکن مربا تک نفره

ظروف تک نفره امروزه بسیار کاربرد دارند. در اکثر هتل ها، رستوران ها، مسافرخانه یا مهمانی ها این ماده غذایی به صورت تک نفره سرو می شود. لذا تولید این محصول به صورت تک نفره امری ضروری است.

دستگاه پرکن مربا، بر اساس میزان حجم موادی که درون ظرف می ریزند با هم تفاوت دارند. پرکن های تک نفره، طوری طراحی شده است که مایعات غلیظ مانند عسل را درون ظرف های تک نفره می ریزد. این وسیله نیز به صورت تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازار وجود دارد. از آنجا که این مواد بعد از سرد شدن به صورت غلیظ تر در می آیند بنابراین این وسیله دارای یک مخزن گرمکن می باشد. در این مخزن با کمی حرارت باعث می شوند که مواد حالت رقیقی داشته باشند و موقع پر کردن مواد به ماشین نچسبد.

قیمت دستگاه پرکن مربا

قیمت دستگاه پرکن مربا به صورت بسیار زیادی به عملکردی که کاربر انتظار دارد وابسته است زیرا بر اساس نیاز کاربر تنظیم و طراحی می شود.
استانداردهای مورد نیاز کاربر نیز از عوامل دیگر تاثیرگذار در قیمت است که البته کلیه ماشین آلات ما دارای استاندارهای لازم برای تایید وزارت بهداشت است.

هزینه این ابزار به عوامل زیر نیز بستگی دارد:

اتومات یا نیمه اتومات بودن

حجم مخزن و تعداد نازل های آن

سرعت تزریق مواد و تعداد ظروف قابل استفاده در ساعت

برند تجهیزات و قطعات اصلی ماشین

نوسانات قیمت دلار که موجب تغییر قیمت در تامین قطعات و مواد اولیه ساخت می شود.

با توجه به موارد فوق قیمت خرید این وسیله ثابت نیست. برای اطلاع از آخرین قیمت با کارشناسان ما در واحد فروش که شماره آنها در سایت درج شده است می توانید تماس گرفته و از آخرین قیمت ها مطلع گردید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …