دینا ماشین

دستگاه پرکن چسب مایع، ۱۲۳ و چسب چوب

دستگاه پرکن چسب

دستگاه پرکن چسب امروزه به یکی از مهمترین دستگاه ها در بخش تولیدی تبدیل شده است. این ابزارها به سه نوع نیمه خودکار، تمام خودکار و پرکن دستی تقسیم می شوند. مهمترین تفاوت آنها موارد زیر می باشد:

۱- سرعت پر کردن مواد داخل تیوپ در مدل های مختلف متفاوت میباشد.

۲- بسته به حجم موادی که داخل تیوپ تزریق می شود، حجم مخازن متفاوت می باشد.

۳- سرعت ترزیق به تیوپ ها به نوع وسیله بستگی دارد.

۴- تعداد نازل های استفاده شده، با توجه به درخواست مشتری می باشد.

دستگاه پرکن چسب

عملکرد دستگاه پرکن چسب

دستگاه پرکن چسب باید دارای قدرت زیادی باشد تا بتواند مایع را به راه بیندازد و تزریق کند. به دلیل ویژگی لزج بودن، این مایع به راحتی قابل جابجایی نمی باشد، و ممکن است در صورت رعایت نکردن دستورالعمل ها، اپراتور با مشکل مواجه شود. جنس این تجهیزات از استنلس استیل میباشد که دارای مقاومت و استحکام بالایی می باشند و توانایی پرکردن انواع مواد غلیظ و رقیق را دارد. وزن ظرف ها قابل تنظیم می باشند.

ویژگی های دستگاه پرکن چسب

این ماشین ها باید به گونه ای باشد که بتواند مواد را در اندازه و انواع مختلف تیوپ پر کند. به دلیل غلظت زیاد و خاصیت لزجت بالا برای پر کردن تیوپ ها، نیاز است که یک تجهیز پر قدرت این کار را انجام دهد. با توجه به گسترش تکنولوژی تولید انواع دستگاه پرکن چسب، شاهد عرضه نمونه های بسیار پرقدرت و قوی در این زمینه هستیم.

انواع دستگاه پرکن چسب

بر اساس مکانیزم های و روش تزریق ظروف  این ماشین آلات را در انواع اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی می توان ساخت که هرکدام از آنها کاربرد خود را دارند که در ادامه به بررسی برخی از این انواع میپردازیم.

دستگاه پرکن تمام اتوماتیک چسب

در این طرح کلیه کارها به صورت تمام اتوماتیک اجرا می شود. سیستم دارای نقاله است و با فشردن دکمه شروع ظروف به صورت خودکار به زیر نازل منتقل میشود. سنسور موجود در آن متوجه استقرار تیوپ یا ظرف شده و تزریق مواد شروع میشود. حجم مواد منتقل شده توسط سیستم کنترل به صورت دقیق تنظیم می گردد و سپس با رسیدن به عدد مورد نظر فرمان قطع صادر میشود. مکانیزم پرکردن عمدتا به صورت پمپی یا سیلندر پیستونی است که بر اساس دقت و نیاز کاربر تنظیم می شود.

دستگاه پرکن چسب نیمه اتوماتیک

مدل های نیمه اتوماتیک در کارگاه های نوپا یا نیمه صنعتی کاربرد زیادی پیدا کرده اند. در این نمونه از ماشین آلات ظروف توسط اپراتور به صورت دستی زیر ظرف قرار میگیرد. در این حالت دکمه شروع توسط اپراتور فشرده می شود و تزریق شروع می شود. بعد از پرشدن به صورت خودکار فرمان قطع صادر میشود. اگر در ابتدای کار خود هستید یا ظرفیت تولیدتان زیاد نیست برای شروع کار می توانید از این طرح استفاده کنید.

کاربرد های دستگاه پرکن چسب

این ماشین آلات کاربردهای زیادی دارند و  برای اکثر مواد غلیظ می توان از آنها استفاده کرد اما عمدتا برای چسبهای زیر میتوانیم از این تجهیز استفاده کنیم.

 • سیلیکون
 • قطره ای
 • ۱۲۳
 • چوب
 •  مایع
 •  اکواریوم

دستگاه پرکن چسب تیوبی

پرکن سیلیکونی:

این نوع در دو نوع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک عرضه می شود. مدل اتوماتیک بسیار سریعتر از مدل دیگری می باشد و در کمترین زمان ممکن، بسته بندی های لازم را انجام میدهد. انواع دستگاه پرکن چسب سیلیکون وجود دارد که نرخ قیمت آنها به عوامل زیر بستگی دارد:

۱- ظرفیت ابزار

۲- برند

۳- گارانتی تجهیز

۴- نوع وسیله ( اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن)

دستگاه پرکن چسب ۱۲۳:

این وسیله را میتوان از شرکت دینا ماشین با بهترین قیمت خریداری کرد. این ماشین آلات در دو مدل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک عرضه می شود. طرح اتوماتیک برای تولیدات بسیار بالا و وسیع در کارخانجات بزرگ استفاده می شود. نوع دیگر نیمه اتوماتیک می باشد که مناسب برای کارگاه های کوچک و نوپا می باشد. در خط تولید این نوع مواد، نیاز به داشتن کپسول های گاز برای نگهداری گاز مورد نظر اسپری ها است. قوطی ها در انواع و ابعاد مختلف قابل استفاده در این وسایل می باشد.

دستگاه پرکن چسب قطره ای

دستگاه پرکن چسب چوب:

دستگاه پرکن چسب با کیفیت و معتبر را میتوانید از وب سایت شرکت دینا ماشین با اطمینان خاطر خرید کرد. مهمترین ویژگی های آن عبارت است از:

۱- به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک وجود دارد

۲- همه ی بخش ها دارای حفاظ شیشه ای می باشد که برای ایمن بیشتر قرار داده شده است تا از هرگونه صدمه به اپراتور جلوگیری کند.

۳- تمامی دستورالعمل های اجرایی اعم از سرعت ، درجه حرارت ، و روشن یا خاموش کردن آن، توسط پنل کنترلی قابل مدیریت می باشد.

ویژگی های دستگاه پرکن چسب ۱۲۳ (قطره ای)

 • دارای بدنه استنلس استیل است.
 • مناسب برای انواع سیالات با غلظت مختلف
 • امکان تزریق در ظروف مختلف
 • امکان تغییر حجم مخزن مناسب با نیاز
 • تعیین تعداد نازل بر حسب نیاز و با توجه به حجم تولید کاربر
 • دارای مدل های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک
 • دارای سیستم ایمنی برای اپراتور به دلیل خطرناک بودن برخی مواد

مشخصات فنی دستگاه پرکن چسب ۱۲۳

 1. مکانیزم عملکرد به صورت سیلندر پیستونی است
 2. در مدلهای اتوماتیک و نیمه اتوماتیک
 3. مناسب برای مایعات لزج
 4. ظرفیت از ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ سی سی
 5. امکان تنظیم حجم تزریق با انتخاب سیلندر یعنی دارای چند نوع سیلندر است به صورت همزمان
 6. قطعات از استیل ۳۰۴ و با بهترین کیفیت ساخته شده اند.
 7. تعداد نازل ها بسته به حجم تولید از ۱ تا ۶ نازل قابل تنظیم است.

ظرفیت دستگاه پرکن چسب

ظرفیت و سرعت انتقال مواد به درون ظروف بستگی زیادی به تعداد نازل های به کار رفته در تجهیز دارد. از دیگر موارد تاثیر گذار در این مورد حجم ظروف است چرا که وقتی حجم ظرف تغییر کند فواصل زمانی قطع کردن و وصل شدن مکانیزم تغییر میکند. به صورت عمومی می توان گفت برای یک نمونه متداول تا ۲۲۰۰۰ ظرف در روز را میتوان در نظر گرفت.

قیمت دستگاه پرکن چسب

شرکت دینا ماشین، با تجربه ده ساله در زمینه تولید و عرضه انواع ماشین آلات، توانسته است با ارائه محصولی با کیفیت و مقاوم، اعتماد مشتریان را به خود جلب کند. تمامی ساخته های این شرکت دارای گارانتی یک ساله و خدمات پس از فروش ده ساله می باشد. قیمت دستگاه پرکن چسب متغیر می باشد. قیمت نهایی با توجه به اتوماتیک یا غیر اتوماتیک بودن، و همچنین توانایی ظرفیت پرکردن و اندازه تیوپ های مورد استفاده، تعیین می شود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

دستگاه پرکن ادکلن

دستگاه پرکن ادکلن و عطر، اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی

دستگاه پرکن ادکلن و عطر عطر و ادکلن مایع­های خوش بوکننده­ای هستند که در انواع …