دینا ماشین

دستگاه پرکن ژل

دستگاه پرکن ژل چیست؟

دستگاه پرکن ژل که در صنایع ماشین سازی ایران جزو دستگاه های پرکن مایعات غلیظ محسوب می شود، دارای تنوع فراوانی برای نیاز های مختلف در کارخانجات صنعتی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه پرکن ژل برای محصولات با غلظت بالا استفاده می شود. این نوع دستگاه ها امروزه علاوه بر پرکنندگی مایعات دارای ویسکوزیته بالا، می توانند آنها را بسته بندی نیز نمایند. دستگاه های پرکن مایعات غلیظ انواع گوناگونی در صنایع دارند، که می‌تواند برای مایعات مختلف استفاده شود، مانند: دستگاه پرکن مایع ظرفشویی، دستگاه پرکن ژل خوراکی، ژل اسیدی، دستگاه پرکن روغن و دستگاه پرکن عسل. دستگاه پرکن ژل همانطور که گفته شد، نمونه ای از انواع دستگاه پرکن مایعات غلیظ است که در ادامه به آن بیشتر می پردازیم.

دستگاه پرکن ژل

دستگاه پرکن ژل ضدعفونی

دستگاه پرکن ژل ضدعفونی، از سری دستگاه های پرکن مایعات غلیظ می باشد، که از طریق فناوری های جدید می‌تواند شرایط بهداشتی مناسب و الزاماتی درست را برای پر کردن انواع ژل ضد عفونی صورت دهد. این نوع دستگاه که برای مقدار دوز بالا نیز در کارخانه‌های داروسازی کاربرد دارد. بسیاری از مواد ژل های ضدعفونی ممکن است قابلیت اشتعال زایی و یا اسیدی داشته باشند، اگر از این نوع ژل ها در خط تولید استفاده می شود باید دستگاه‌های پرکن ژل ضد عفونی که با فناوری روز دنیا ساخته شده اند، در آن کارخانه تهیه شود. مکانیزم های پیچیده دستگاه پرکن ژل ضدعفونی می طلبد که در دنیای امروز از سیستم‌های به روزتر و با امنیت بیشتری استفاده کنیم.

شاید برای شما سوال ایجاد شود که مایعات ویسکوزیتی بالا چه نوع مایعات هستند، اگر مایعی سیالیّت کمتری داشته باشند، آن ماده، ویسکوزیته بالایی دارد. دستگاه های پرکن ژل نسبت به ویسکوزیته ی هر محلولی برنامه ریزی می شوند تا، مشکلی در طی انجام فرآیند پر کردن بسته بندی، پیش نیاید.

 دستگاه پرکن ژل آتش زا

دستگاه پرکن ژل آتش زا همانطور که گفته شد دارای مواد اشتعال زا می باشد که باید برنامه ریزی دستگاه پرکن را طبق مقررات آن انجام داد. این نوع دستگاه ها با جابجایی نازلهای پمپ و با فشار کار پر کردن را انجام میدم. قدرت این نوع دستگاه ها باید بالا و دارای روکش روکش استیل برای جلوگیری از فرسودگی باشد.

دستگاه پرکن ژل

 مزایای دستگاه پرکن ژل

یک تفاوت عمده در بین دستگاه های پرکن ژل که از مزیت های آن ها شناخته می شود، طول نوار نقاله این دستگاه ها است. اهمیت طول نوار نقاله هنگامی افزایش می یابد، که با بیشتر شدن خروجی دستگاه، بهره وری نیز بیشتر شود. سیستمی که در دستگاه های صنعتی برای پر کردن ژل استفاده می شود، می تواند از نوع پمپی یا سیلندری  باشد. که هر کدام از آنها کاربرد خاص خودش را دارد. تزریق مایعات غلیظ توسط دستگاه پرکن به صورت  خطی انجام می شود. حتی می توانید با برنامه ریزی دقیق دستگاه، برای نزدیک نمودن نازل به کف ظرف بسته بندی، تزریق را از نزدیکی کف شروع نمایید. اگر یک کارخانه تولیدی ژل دارید و نمی خواهید از تکنولوژی و فناوری عقب بمانید، باید به سراغ دستگاه پرکن بروید. با توسعه فناوری در کسب و کار خود می توانید بهره‌وری را افزایش دهید. این دستگاه های محبوب در چرخش سیستم صنعتی شما تاثیر بسزایی دارد. دقت بالا، افزایش کیفیت، سلامتی محصول و فروش بیشتر از جمله مزایای استفاده از دستگاه پرکن ژل می باشد. در بعضی از مدل های این نوع دستگاه، حتی قابلیت افزایش نازل ها را نیز دارند تا بتوانند ظرفیت بیشتری را برای تولید داشته باشند. قابلیت شخصی سازی دستگاه های پرکن مایعات غلیظ مهم ترین دلیل محبوبیت آن است، که بر طبق شرایط کارخانه و نیاز مشتری برنامه ریزی و طراحی می شود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …