دینا ماشین

دستگاه پرکن گریس، اتوماتیک، نیمه اتوماتیک، دستی

دستگاه پرکن گریس

قبل از این که به معرفی دستگاه پرکن گریس بپردازیم لازم است در رابطه با این ماده اطلاعاتی را ارائه دهیم. این ماده را می توان یکی از مشتقات نفتی معرفی کرد که غلظت و گرانرویی بالایی دارد و در دمای محیط به صورت جامد و یا نیمه جامد می باشد. معمولا از آن برای روانکاری بخش هایی استفاده می شود که به طور مداوم نمی توان آن ها را روانکاری کرد.

دستگاه پرکن گریس

برای ساخت آن از روغن معدنی و روغن سنتتیک استفاده می کنند و کیفیت ساختش به کیفیت این دو ماده بستگی دارد. اما نکته ای که در تولیدش وجود دارد و همواره به عنوان یکی از دغدغه های تولید کنندگان شناخته شده است بسته بندی آن می باشد. معمولا بسته بندی همراه با هزینه های بالا و زحمت زیاد بوده است. به همین دلیل تولیدکنندگان دستگاه پرکن مایعات به فکر تولید ابزاری در این حوزه افتادند. دستگاه پرکن گریس وسیله ای است که کار بسته بندی را به کاری راحت و کم هزینه تبدیل کرده است.

عملکرد دستگاه گریس پرکن

روش کار به این صورت است که در ابتدا تنظیمات مربوط به میزان ماده ای که باید تزریق شود انجام می شود. سپس ارتفاع نازل نسبت به کف ظرف مشخص میشود و ظرف درون محفظه های از پیش طراحی شده قرار میگیرد. پس از استقرار کامل ظرف در فیکسچر، دکمه استارت فشرده شده و فرایند تزریق ماده به ظرف اجرا میشود و پس از رسیدن به عدد تنظیمی متوقف شده و ظرف دیگری جای آن قرار میگیرد.

 

 

دستگاه پرکن گریس

 

دستگاه پرکن گریس سرد

این نمونه برای کسب و کار هایی که در زمینه بسته بندی این ماده فعالیت می کنند مفید می باشد. با توجه به این که غلظت ماده در حالت سرد بالا می باشد امکان پمپ کردن آن با وسایل معمولی امکان پذیر نمی باشد. به همین دلیل استفاده از ماشین آلات صنعتی در این حوزه کاربرد فراوانی دارد.

مخزن موجود در این مدل دارای پره هایی است که درون آن در حال چرخش هستند. با حرکت این پره ها ماده با فشار به طرف خروجی حرکت میکند و به این صورت فرایند مکش و تزریق توسط نازل ها به درون ظرف انجام میگیرد.
در مدل های نیمه اتوماتیک از این سری، اپراتور ظرف را زیر نازل قرار می دهد و دکمه شروع را می فشارد. با رسیدن میزان تزریق به وزن یا حجم از پیش تعیین شده تزریق قطع شده و اپراتور ظرف دیگری را قرار میدهد.

دستگاه پرکن گریس

دستگاه پرکن گریس گرم

برخی از انواع این ماده به صورتی ساخته شده اند که دارای مقاومت گرمایی مناسبی هستند و خاصیتشان در برابر گرما تغییری نمیکند. در این نوع مواد میتوان از یک گرمکن در مخزن استفاده کرد که خاصیت روان شدگی مناسبی به مواد میدهد و فرایند تزریق را با سادگی بیشتری امکان پذیر میکند.

دستگاه پرکن گریس دستی

نمونه های دستی نسبت به موارد دیگر از قیمت پایین تری برخوردار می باشد. کاربری آسان این نوع وسایل دلیل دیگری است که باعث محبوبیت آن شده است. البته باید این نکته را هم بیان کنیم که استفاده از این تجهیزات برای تولید و بسته بندی در حجم کم توصیه می شود و اگر قرار است در حجم بالایی به تولید بپردازید شاید استفاده از طرح دستی مقرون به صرفه نباشد. چرا که در این صورت باید زمان بالایی را به بسته بندی محصولات اختصاص دهید که این زمان اضافی از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نخواهد بود.

دستگاه پرکن گریس اتوماتیک

در مدل اتوماتیک ظرف روی نوار نقاله قرار داده می شود. این کار توسط اپراتور انجام می شود. بعد از این مرحله عملکرد با فشردن دکمه شروع شده و کلیه مراحل به صورت خودکار اجرا می شود. میزان حجم ماده توسط سنسور وزنی یا حجمی تنظیم میشود و بعد از رسیدن به عدد مورد نظر ظرف حرکت میکند و ظرف بعدی جایگزین میشود.

دستگاه پرکن گریس نیمه اتوماتیک

فرق حالت نیمه اتوماتیک با سری های تمام اتوماتیک در این است که حالت نوار نقاله ای برای انتقال ظروف وجود ندارد و این کار توسط نیروی انسانی اجرا میشود. همچنین بعد از تزریق مواد، اپراتور با دست ظرف را برداشته و ظرف دیگری را زیر نازل جایگزین میکند و به این صورت این فرایند ادامه می یابد.

دستگاه پرکن واکس

در دسته بندی ابزارهایی که عملکردی شبیه به عملکرد دستگاه پرکن گریس دارند می توان به پرکن واکس اشاره کرد. همان طور که می دانید واکس در گروه نیمه جامد ها دسته بندی می شود و به همین دلیل لازم است از دستگاه پرکن مایعات غلیظ برای بسته بندی آن استفاده کرد. این ابزار مجهز به سیستم هایی است که می تواند واکس را در مقدار مشخصی درون قوطی های بسته بندی انتقال دهد. دقت آنها به حدی بالا است که میزان واکس منتقل شده به همه ی قوطی ها به یک اندازه می باشد. از ویژگی های آن می توان به سرعت و دقت بالا اشاره کرد.

دستگاه پرکن وازلین

یکی از موارد پرکاربرد ابزار تزریق وازلین می باشد. عملکرد این نمونه شبیه به ماشین های تزریق مواد غلیظ می باشد. با توجه به این که وازلین در گروه نیمه جامد ها دسته بندی می شوند، چسبندگی بالایی دارد و اگر آن را گرم کنیم بعد از سرد شدن دچار تغییر و تحولاتی می شود. به همین دلیل لازم است از ماشین های مخصوص برای بسته بندی آن استفاده کرد. این نوع تجهیزات در دو نوع اتومات و نیمه اتومات در بازار موجود می باشند.

مشخصات فنی دستگاه پرکن گریس

  1. دارای عملکرد نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک
  2. ظرفیت تزریق تا ۶۰۰ عدد ظرف ۱ کیلو گرمی
  3. دارای مخزن ۱۲۰ لیتری
  4. امکان استفاده برای ظروف از ۵۰ گرم الی ۵ کیلوگرم
  5. دارای پمپ دنده ای
  6. مجهز به تابلو برق کره ای
  7. امکان نصب نوار نقاله تا ۵ متر
  8. تعداد نازل از ۱ تا ۴ بسته به سفارش مشتری

قیمت دستگاه گریس پرکن

ماشین آلات صنعتی باعث پیشرفت چشمگیری در افزایش سرعت تولید و بهره وری صنایع دارند و به همین دلیل شاهد رشد چشمگیر استفاده از این تجهیزات در صنایع هستیم. با توجه به این گستردگی استفاده این وسایل با مشخصات فنی متفاوتی ساخته میشوند. در واقع در اکثر موارد بر اساس نیاز و سفارش کاربر طراحی می گردند.

از این رو تعیین قیمت دقیق برای آنها ممکن نیست و باید قبل از تعیین قیمت در مورد پارامترهایی از جمله اتوماتیک یا نیمه اتومات بودن، تعداد نازل، دقت ابزار و سایر اطلاعات فنی تصمیم گیری شود و بر اساس این اطلاعات قیمت دستگاه پرکن گریس دقیق مشخص گردد که برای آگاهی از آخرین قیمت ها میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …