دینا ماشین

دستگاه پرکن ۱۲ نازله

دستگاه پرکن ۱۲ نازله

دستگاه های پرکن در انواع و اقسام مختلف به بازار عرضه می شوند که هر یک با توجه به ویژگی هایی که دارند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مواردی که در این حوزه می توان به آن دستگاه پرکن ۱۲ نازله می باشد. قبل از این که بخواهیم به طور خاص در رابطه با دستگاه پرکن ۱۲ نازله صحبت کنیم بهتر است تعریفی از دستگاه پرکن ارائه دهیم. دستگاه پرکن دستگاهی است که برای پر کردن انواع مایعاتی که رقیق باشند در ظرف های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. مایعات رقیق مایعاتی هستند که حداکثر میزان ویسکوزیته آن ها کمتر از میزان ویسکوزیته روغن زیتون باشد.

پرکن مایعات 12 نازله

 

کاربرد دستگاه پرکن ۱۲ نازله

همان طور که گفته شد از دستگاه های پرکن برای پر کردن مایعات استفاده می کنند. در رابطه با کاربرد دستگاه پرکن ۱۲ نازله باید گفت که برای پر کردن انواع مایعات رقیق مانند دوغ، آبمیوه، آب معدنی، آبلیمو، گلاب، ضدیخ، تینر، مواد آتش زا، شیشه شوی و بطری های pet مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای استفاده از دستگاه پرکن ۱۲ نازله

همان طور که می دانید وقتی استفاده از یک دستگاه افزایش می یابد می توان به این نتیجه رسید که مزایا و ویژگی های آن دستگاه باعث استفاده روز افزون از آن شده است. در رابطه با دستگاه پرکن ۱۲ نازله هم همین موضوع صدق می کند و مزایای این دستگاه باعث شده است که استفاده از آن در صنایع مختلفی رواج پیدا کند. در ادامه به برخی از مزایای این دستگاه اشاره خواهیم کرد.

  • امکان پر کردن انواع بطری های PT که در ابعاد و اشکال مختلف تولید شده اند با این دستگاه وجود دارد.
  • دارای مخزن درب گذار که ظرفیت درب گذاری آن ۴۰۰۰ درب می باشد.
  • داشتن بدنه مقاوم به طوری که تمام بخش های درگیر با مواد مایع از جنس استیل ۳۱۶ می باشد.
  • امکان اتصال دستگاه به انواع نوار ها و سینی های گردون برای جمع آوری محصول مورد نظر وجود دارد.

پرکن مایعات 12 نازله

امکانات دستگاه پرکن ۱۲ نازله

دستگاه پرکن ۱۲ نازله با ابعاد ۲۲۰cm/185cm/310cm و وزن۹۰۰  کیلوگرم در دو نوع دستی و اتوماتیک به بازار عرضه می شود. برق مصرفی مورد نیاز برای این دستگاه ۲۵۰ کیلو وات در دو حالت سه فاز و تک فاز می باشد. همچنین ظرفیت در نظر گرفته شده برای این دستگاه ۳۰۰۰ بطری ۱٫۵ لیتری در ساعت می باشد. همان طور که از نام این دستگاه برمی آید تعداد نازل های در نظر گرفته شده برای آن ۱۲ عدد می باشد.

عملکرد دستگاه های پرکن بر اساس نوع مایع مورد استفاده متفاوت می باشد. یکی از مواردی که می توان به آن اشاره کرد مکانیزم ثقلی می باشد که معمولا برای ساخت دستگاه پرکن ۱۲ نازله از این مکانیزم استفاده می کنند. معمولا این مکانیزم در رابطه با مایعات رقیق مورد استفاده قرا می گیرد. در این روش برای پر کردن مایعات از نیروی جاذبه کمک می گیرند و به همین دلیل است که نام دیگر این دستگاه را پرکن مایعات گرانشی می نامند. استفاده از نیروی جاذبه در طراحی این دستگاه ها باعث شده است که طراحی آن ساده تر و مقرون به صرفه تر باشد. مقرون به صرفه بودن این نوع دستگاه ها را می توان مربوط به پایین بودن هزینه تعمیر و نگهداری از آن دانست.

البته در کنار مزایای که برای مکانیزم ثقلی در رابطه با دستگاه پرکن ۱۲ نازله بیان می شود معایبی را هم می توان برای آن در نظر گرفت که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نیاز به اپراتور برای استفاده از دستگاه
  • عدم کارایی در رابطه با مایعاتی که چگالی بالا دارند.
  • عدم کارایی در رابطه با موادی که وابسته به دمای محیط می باشند.
  • عدم کارایی در رابطه با موادی که نیاز به حرکت چرخشی دارند.
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …