دینا ماشین

دستگاه پر کن دوغ

دستگاه پر کن دوغ چیست؟

از زمان های قدیم دوغ به عنوان یکی از نوشیدنی های خوش طعم در سفره های ایرانی از جایگاه خاصی برخوردار است که بهترین منبع حاوی ویتامین B محسوب می شود و برای سلامتی، به خصوص دستگاه گوارش بسیار مفید است. این نوشیدنی در انواع ظروف با دستگاه پر کن دوغ پر شده و بسته بندی می شود قابل ذکر است بدانید که فرایند پر کردن دوغ با رعایت کامل نکات بهداشتی صورت می گیرد.

دستگاه پرکن دوغ

سازگاری دستگاه پرکن با اندازه چگالی مایعات

تفاوت در رقیق یا غلیظ بودن مایعات نسبت به یکدیگر در نوع بسته بندی تاثیر گذار می باشد و همچنین با توجه به تفاوت در چگالی، نوع ماشین آلات برای پر کردن مایعات به دو قسمت تقسیم می شوند:

-۱ دستگاه پرکن مایعات غلیظ

-۲ دستگاه پرکن مایعات رقیق

روش های تولید دوغ

دوغ را می توان به عنوان یکی از نوشیدنی های قدیمی و اصیل جز میراث فرهنگی در ایران ثبت کرد. و این نوشیدنی به دو روش سنتی، صنعتی تولید می شود، گاز دار یا بی گاز بودن دوغ، نوع طعم، غلظت، رقیق بودن در روند تولید و بسته بندی تاثیر دارد و بعد علامت استاندارد را گرفته و روانه بازار می شود.

دستگاه پرکن دوغ

انواع دستگاه های پر کن دوغ

  • دستگاه پر کن دوغ اتوماتیک: استفاده و به کار گیری دستگاه اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک پرکن بستگی به نیاز و ظرفیت دارد که اگر خواستار ظرفیت بالا در تولید هستید بهتر است از مدل های اتوماتیک استفاده کنید، برای مثال برای تولید ۲۰۰۰ بطری یک و نیم لیتری نیاز به دستگاه اتوماتیک دارید.
  • دستگاه پر کن دوغ نیمه اتوماتیک: زمانی که ظرفیت تولید پایین باشد در این حالت می توانید از دستگاه نیمه اتوماتیک استفاده کنید، به عنوان مثال این دستگاه ظرفیت تولید۶۰۰ بطری یک و نیم لیتری در هر ساعت را دارا می باشد. باید یاد آور شد که به خاطر سرعت در تولید و بسته بندی دوغ دقت و توجه لازم و کافی در میزان پرشدن آن دارند تا مشتری را از خود راضی نگه دارند.

بسته بندی دوغ با انواع ظروف

هر دستگاه پر کن در هر مدل و نوعی که باشد مهم آن است، کار و وظیفه اش را که پر کردن دوغ در انواع ظروف از جمله: دوغ بطری، دوغ لیوانی، دوغ قوطی، دوغ کیسه ای و … می باشد را به بهترین شکل انجام دهد.

دستگاه پر کن دوغ بطری

یکی از دستگاه های تولید دوغ، دستگاه پر کن دوغ بطری است که از نمونه های بسیار بارز در این زمینه می باشد و به گونه ای طراحی شده است که هم باعث جلوگیری از هزینه های زیاد می شود، و هم توانایی آن را دارد تا  در حالت معمولی از حدود ۱۶ نازل برخوردار بوده و همچنین عمل پر کردن دوغ را با صرف زمان کمتر، و با سرعت و ظرفیت بالا انجام می دهد.

دستگاه پرکن دوغ اتوماتیک

دستگاه پر کن دوغ لیوانی

در مورد یکی دیگر از دستگاه های پرکن دوغ باید گفت که بهتر است برای پر کردن مایعاتی غلیظ و رقیق از ظروف لیوانی استفاده کنید، این دستگاه انواع و اقسام لیوان ها را با دهانه های متفاوت پر کرده و سپس به شکل اتوماتیک و با استفاده از فویل درب بندی می کند. قابل ذکر است که این دستگاه مجهز به سیستم کنترل پیشرفته می باشد که همان plc است و تمام عملکرد دستگاه را تحت کنترل می گیرد.

دستگاه پر کن دوغ کیسه ای

این دستگاه از اهمیت بسیاری در صنایع لبنیات برخوردار بوده و انواع کیسه ها را با اندازه های مختلف پر از محتویات دوغ بسته بندی و تولید می کند و همچنین بهتر است بدانید که گروه لبنیات، بسیاری از تولیدات عمده خود را به کمک این دستگاه به مرحله بسته بندی می رساند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …