دینا ماشین

دستگاه پرکن مایعات مدل اتوماتیک

معرفی دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک :

درخصوص دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک باید به شما عزیزان بگویم که باید آموزش های لازم را در زمینه خرید این وسیله فرا بگیرید، تا در هنگام خرید بتوانید بهترین مدل درخصوص نیازتان را تهیه کنید.
در اولین قدم شما باید اطلاعات کاملی در خصوص بسته بندی مایعات توسط این وسیله به دست بیاورید. شما باید در این خصوص توجه داشته باشید که نوع سیال و ویژگی های آنها همچنین غلظتشان بسیار گوناگون است. حال اینکه گنجایش تولید در کمپانی های متفاوت، فرایند و عملکرد گوناگونی را در هنگام ساخت به وجود آورده است.

ابتدا برای اینکه در وقتمان صرفه جویی کنیم باید آنالیزی داشته باشیم بر مدلهای مختلفی که در این زمینه تولید می شوند. چند عامل اساسی در گزینش درست مدل مناسب وجود دارد، زیرا این ماشین‌آلات جز ابزارهای تخصصی هستند که باید نکات مهمی را برای این که عملکرد آنها ایده آل شود انجام داد. عواملی مثل مقدار هدر رفت محصول یا مقدار تولیدات و محدودیت مکانی و بسته بودن فضای مکانی که وسیله را میخواهید در آنجا فعال کنید. البته شما می توانید با مراجعه به کمپانی ها و انتخاب مدلهای گوناگونی بسیار زیادی که در این محصولات وجود دارد بنا به خواست مشخصی که شما دارید،
تجهیز اختصاصی برای شما تولید کنند. عملکرد این تجهیزات با میزان چگالی سیالات مختلف نسبت به هم، مدل بسته بندی کردن آنها را مطمئناً تحت شعاع می گذارد.

به لحاظ فرق چگالی سیال در تزریق به ظروف دو مدل زیر وجود دارند: ۱. ماشین مخصوص مایعات غلیظ و ۲. ماشین مخصوص مایعات رقیق.

ماشین پرکن مایعات غلیظ چیست؟

مطمئنا به واسطه نام این ماشین شما می توانید حدس بزنید که کارش چیست، سیالاتی که غلظت شان خیلی زیاد است و یا در اصطلاح چگالی شان بالاست از پرکن مایعات غلیظ بهره میگیرند. وجه تمایز آن با مدل دیگرش در خصوص بهره وری از نیروی جاذبه برای فرایند تزریق است، سیالتی که با این نمونه دستگاه پُر می‌شوند از قبیل ژل های خوراکی، انواع شربت های غلیظ، روغن های متفاوت و غیره هستند.

دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک

آشنایی با دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک:

ماشین پرکن مایعات رقیق همانطور که از اسمش پیدا است برای موادی که چگالی شان نسبتا پایین است استفاده می شود. به خاطر اینکه این مواد بسیار روان هستند می توانیم از این امتیاز آنها استفاده کنیم و از طریق وزنشان فرآیند تزریق را انجام دهیم. چند نمونه از این سیالات رقیق را برای شما مثال میزنیم: آب معدنی، نوشابه، شیر و غیره. یکی دیگر از عواملی که باید شما در گزینش دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک به آن توجه داشته باشید نوع کارکرد آن است. البته در نظر داشته باشید به لحاظ قیمتی، قیمت نازلی داشته باشند و خرید آن صرفه اقتصادی داشته باشد. به لحاظ راندمان دو مدل ماشین آلات وجود دارند: مدل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک.

دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک

 

عملکرد دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک:

این تجهیز شامل یک نوار نقاله بندی است و همینطور مجهز به درجه بندی است، این امر باعث می شود که فرآیند بسته بندی سیلات با کمترین میزان دخالت دست تا پایان مرحله یعنی لیبل زنی صورت گیرد.
ماشینی که درب محصولات را می بندد به آخر خط متصل می شود، پس از اینکه اپراتور کار قرار دادن درب ها روی محصول انجام داد،  دربند به صورت خودکار وارد عمل میشود و درب محصولات را میبندد. حتی شما می توانید یک وسیله درب گذار طراحی کنید و آن را در خط بسته بندی قرار دهید به این صورت می توانید درب گذاری ماشینی انجام دهید.

ماشین آلات نیمه خودکار معمولاً به پرکن دستی هم معروف است. مکانیزم عملکرد این وسیله به این صورت است که نوار نقاله و دربندی وجود ندارد، پس در نتیجه بطری ها را شما باید به صورت دستی جلو ببرید همینطور درب شان را هم با دست باید ببندید.
مدل های مختلفی از این نوع دستگاه وجود دارد: پرکن مایعات رومیزی، خانگی و کوچک جزو این دسته ها هستند. ظرفیت تولید در ماشین های پرکن مایعات اتوماتیک بسیار زیاد است و اگر شما نیاز بسیار زیادی دارید باید حتماً از مدل خودکار استفاده کنید، اما در صورتی که تولید شما در میزان محدودی است همان نوع دستی و یا نیمه اتوماتیک را تهیه کنید بهتر است و جوابگوی شماست.

البته این را در نظر داشته باشید که اگر درمدل نیمه اتوماتیک تعداد نازل ها را از دو تا بیشتر کنید هزینه هایتان به شکل سرسام آوری بالا می رود که دیگر برای شما مقرون به صرفه نیست، زیرا حتماً باید ۱ نفر اضافه کنید که بالای سر وسیله دائما باشد و مطمئنا باید هزینه آن شخص را هم پرداخت کنید. اگر می خواهید تولیدات خود را زیادتر کنید یک دستگاه تمام خودکار خریداری کنید و از آن بهره ببرید، زیرا اگر شما بخواهید بیشتر از دو نازل در دستگاه نیمه اتوماتیک داشته باشید بهتر است نوع خودکار را برای تولیدات تان را در نظر بگیرید. مطمئن باشید که این کار برای شما بازدهی بسیار زیادتری نسبت به نوع نیمه خودکار آن خواهد داشت.

دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک

 

بهترین دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک:

تا به اینجای این مقاله شما با مکانیزم عملکرد ماشین پرکن مایعات اتوماتیک قدری آشنا شده اید در این خصوص می‌خواهیم با مدل های مختلف بسته بندی مواد سیال نسبت به مکانیزم عملکردی آنها به صورت عنوانی شما را آشنا کنیم. مدل های مختلف مکانیزم پرکننده های مایعات، مکانیزم ثقلی، مکانیزم سیلندر پیستونی و مکانیزم پمپی است.

در ادامه بحث به پرکن مایعات غلیظ می‌رسیم، این ابزار از فناوری پمپی و سیلندر پیستونی بهره می گیرد، مطمئناً این دو عامل باعث می شود فشار بیشتری اعمال شود و مایعات به سمت نازل حرکت سریع تری را داشته باشند و فرآیند تزریق به ظرف‌ ها بهتر صورت گیرد. شما حتی می‌توانید پرکن مایعات اتوماتیک را به راحتی به تولید کننده سفارش دهید و با قیمتی بسیار خوب و در مدت زمان بسیار کوتاهی به صورت مستقیم آن را تهیه کنید،

با این شکل خرید شما میتوانید دستگاه مورد نظر خودتان را با قیمت درب کارخانه تهیه کنید. مطالب در مورد ماشین آلات پرکننده ظروف بسیار زیاد است ولی متاسفانه در این مقال نمی گنجد اما ما امیدوارم مطالبی که در این مقاله در خصوص دستگاه تزریقمایعات اتوماتیک آورده شد برای شما خوانندگان عزیز مفید بوده باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی خدایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104521654
آدرس کانال: dinamachine@
پست الکترونیکی: khodaeimahdi66@gmail.com

همچنین ببینید

نازل های دستگاه پرکن مایعات رقیق در حال پر کردن

دستگاه پرکن مایعات رقیق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات رقیق پرکن ها انواع مختلفی دارند که دستگاه پرکن مایعات رقیق یکی …